نمناک فرهنگ و هنرچهره ها چهره های مشهور ایرانی متولد و درگذشته 23 اسفند +تصاویر
چهره های مشهور ایرانی ، چهره های مشهور
سارا خوئینی ها یکی از چهره های مشهور ایرانی است که در 23 اسفند متولد شد و امروز سالگرد درگذشت زنده یاد علی معلم و ادیب برومند شاعر کشورمان است.

کدام چهره های مشهور ایرانی در 23 اسفند متولد و درگذشتند

امروز 23 اسفند سالروز تولد یکی از چهره های مشهور ایرانی که در دنیای سینما و تلویزیون فعالیت میکند. همچنین امروز همزمان با سالروز درگذشت دو تن از چهره های مشهور ایرانی که در ادامه شما را بیشتر با آنها آشنا میکنیم.

این چهره های مشهور ایرانی در 23 اسفند متولد و درگذشتند

سارا خوئینی ها

سارا خوئینی ها بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان در 23 اسفند 1353 در تهران متولد شد. او در سال 1370 با فیلم سینمایی گل ها و گلوله ها ساخته ناصر مهدی پور به سینما آمد. سپس در فیلم تلویزیونی طالع عشق به نقش حلیمه دایه پیامبر اسلام ظاهر شد.

سارا خوئینی ها

سارا خوئینی ها بازیگر کشورمان در 23 اسفند متولد شد

سارا خوئینی ها، با بازی مقابل امین تارخ در سریال معصومیت از دست رفته شبکه اول ایران در نقش حمیرا برای اهالی تلویزیون شناخته شد.


علی معلم

علی معلم 19 آذر سال 1341 در دامغان متولد شد. در رشته ی سینما تحصیل کرد، در دهه ی شصت فعالیت مطبوعاتی خود را آغاز کرد و در سال 71 با تاسیس ماهنامه «دنیای تصویر» فصل تازه ای را در مطبوعات و رسانه های سینمایی رقم زد.

علی معلم

علی معلم سردبیر نشریه دنیای تصویر کشورمان در 23 اسفند درگذشت

علی معلم، مدیر مسئول و سردبیر نشریه دنیای تصویر، بنیان گذار جشن سینمایی تلویزیونی حافظ، مدرس، مجری و برنامه ساز و تهیه کننده سینما در 23 اسفند 1395 و در سن 54 سالگی و در پی حمله قلبی، دار فانی را وداع گفت.


ادیب برومند

ادیب برومند شاعر کشورمان در سال 1303 متولد شد . از ادیب برومند، چندین جلد اشعار منتشر شده است. وی در زمینه ادبیات فارسی، فعالیت های زیادی داشته است. ادیب تا سن 16 سالگی به نثر نویسی اهتمام می ورزید ولی از 17 سالگی بیشتر به شعر و شاعری روی آورد و با دلبستگی و علاقه ای که به شاعران و اشعار شعرای دوران مشروطه پیدا کرده بود، به سرودن شعر در همین سبکِ نوپا که از جهت موضوع و مطلب دیرینگی نداشت و موضوع آن مسایل روز بود، پرداخت.

ادیب برومند

ادیب برومند شاعر کشورمان در 23 اسفند درگذشت

ادیب برومند در 23 اسفندماه 1395 در سن 93 سالگی به علت کهولت سن در تهران درگذشت.

چهره های مشهور ایرانی متولد و درگذشته 23 اسفند +تصاویر

چهره های مشهور ایرانی متولد و درگذشته 23 اسفند +تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 7
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 7 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف