ریما رامین فر

چهره های مشهور ایرانی متولد 5 فروردین + تصاویر

تاریخ انتشار : 5 فروردین 1399کد مطلب : 65842زمان مطالعه : 2 دقیقه
امروز 5 فروردین همزمان با سالروز تولد ریما رامین فر و همایون ارشادی دو تن از چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه شما را با بیوگرافی کوتاهی از آنها آشنا میکنیم.

کدام چهره های مشهور ایرانی در 5 فروردین متولد شدند

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید با یک از چهره های مشهور ایرانی در یک روز متولد شده اید. اگر میخواهید بدانید که سالروز تولدتان با کدام یک از چهره های مشهور ایرانی در یک روز است مطلب روزشمار تاریخ تولد چهره های مشهور ایرانی را در نمناک از دست ندهید.

امروز 5 فروردین همزمان با سالروز تولد چند تن از چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه شما را بیشتر با آنها آشنا میکنیم.

این چهره های مشهور ایرانی در 5 فروردین متولد شدند

ریما رامین فر

ریما رامین فر بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان در 5 فروردین 1349 در تهران متولد شد.. وی کار در تئاتر را در سال 1376 با نمایش «شب بخیر مادر» آغاز نمود و در سال 1379 با بازی در فیلم سینمایی «نان و عشق و موتور 1000» پا به عرصه سینما نهاد.

ریما رامین فر

ریما رامین فر بازیگر کشورمان در 5 فروردین متولد شد

وی همسر امیر جعفری بازیگر سینما و تلویزیون می باشد و یک پسر به نام آیین دارد.


همایون ارشادی

همایون ارشادی بازیگر کشورمان در 5 فروردین 1326 در اصفهان متولد شد .این هنرمند کشورمان در سال 1375 توسط تهمینه میلانی به عباس کیارستمی معرفی و موفق شد در فیلم طعم گیلاس انتخاب شود و به عنوان نقش اول فیلم بازی کند. طعم گیلاس جایزه نخل طلا جشنواره فیلم کن را در سال 1997 بدست آورد و بازی وی نیز مورد توجه قرار گرفت.

همایون ارشادی

همایون ارشادی بازیگر کشورمان در 5 فروردین متولد شد

ارشادی در سال 1376 در فیلم درخت گلابی جلوی دوربین داریوش مهرجویی رفت و بار دیگر بازی او مورد توجه قرار گرفت. او در فیلم ملکه در سال 1390 به کارگردانی محمدعلی باشه آهنگر در نقش متفاوتی بدون دیالوگ ظاهر شد.


کریم آتشی

کریم آتشیفیلمنامه نویس و کارگردان کشورمان در 5 فروردین 1343 در شهر ری متولد شد. وی فعالیت هنری را با کارگردانی فیلم های کوتاه و فعالیت سینمایی را در سال 1369 آغاز کرد و نخستین تجربه سینمایی او فیلم «پنجاه روز التهاب» است وی اثاری چون نطفه شوم (1387)، متهم (1375)، سلام به انتظار (1374)، انتهای قدرت (1373) و پنجاه روز التهاب (1372) را در کارنامه هنری خود دارد به ثبت رسانده است.

کریم آتشی

کریم آتشی کارگردان کشورمان در 5 فروردین متولد شد

کریم آتشی همسر سابق مرجانه گلچین است و این زوج هنرمند سالهاست که از یکدیگر جدا شده اند.

چهره های مشهور ایرانی متولد 5 فروردین + تصاویر

3.618
این مطلب مفید بود ؟135
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
وبگردی