نمناک فرهنگ و هنرچهره ها چهره های مشهور ایرانی درگذشته 26 اسفند + تصاویر
چهره های مشهور ایرانی ، تولد چهره های مشهور ایرانی
امروز 26 اسفند همزمان با سالروز درگذشته سه تن از چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه شما را بیشتر با آنها آشنا میکنیم.

کدام چهره های مشهور ایرانی در 26 اسفند درگذشتند

در روزشمار تاریخ تولد چهره های مشهور ایرانی و سالروز درگذشتشان به 26 اسفند رسیدیم . امروز 26 اسفند همزمان با سالروز درگذشت سه تن از چهره های مشهور ایرانی است که همه آنها از پیشکسوتان عرصه هنر هستند و در ادامه شما را بیشتر با آنها آشنا میکنیم.

این چهره های مشهور ایرانی در 26 اسفند درگذشتند

ایران دفتری

ایران دفتری بازیگر سینما و تئاتر ایران متولد سال 1286 بود. معروف ترین نقش کارنامه بازیگری او در فیلم قیصر ساخته مسعود کیمیایی رقم خورد. او در این فیلم نقش مادر قیصر را بازی کرد. رخشان بنی اعتماد مستندی دربارهٔ او تحت عنوان آخرین دیدار با ایران دفتری ساخته است.

ایران دفتری

ایران دفتری بازیگر پیشکسوت سینما و تئاتر کشورمان 

ایران دفتری در 26 اسفند 1374 درگذشت. پیکر وی در قطعه هنرمندان بهشت زهرا به خاک سپرده شد.


تهمینه اردکانی

تهمینه اردکانی کارگردان کشورمان با شروع جنگ ایران و عراق به جبهه رفت و در آنجا علاوه بر مداوای سربازان مجروح به کار عکاسی نیز پرداخت.فیلمسازی را از سال 1362 به اتفاق همسرش با ساخت فیلم کوتاه «بچه های بالاچلی» آغاز کرد. در سال 1364 به اتفاق همسرش برای ادامهٔ تحصیل عازم مسکو شد و در آنجا با وجود داشتن دو فرزند با تلاشی شبانه روزی در رشتهٔ فیلمنامه نویسی به تحصیل ادامه داد.

تهمینه اردکانی

تهمینه اردکانی کارگردان گلبهار در 26 اسفند درگذشت

در شامگاه 26 اسفند 1372 هواپیمای 130-C که وی و دو فرزند و همسرش در آن از مسکو به تهران می آمدند سقوط کرد و او به همراه خانواده اش جان باخت.


ایرج دوستدار

ایرج دوستدار دوبلور شخصیت جان وین در 3 اسفند 1309 متولد شد.ایرج دوستدار از سال 1328از طریق عموی خود آقای سبحانی، وارد کار تئاتر شدند و مدت 12 سال در این رشته فعالیت داشتند. وی از سال 1321 وارد کار دوبله شدند.

ایرج دوستدار

ایرج دوستدار دوبلور کشوران در 26 اسفند درگذشت

ایرج دوستدار در 26 اسفند 1375 درگذشت و در آرامستان خاوران به خاک سپرده شد.
 

چهره های مشهور ایرانی درگذشته 26 اسفند + تصاویر

چهره های مشهور ایرانی درگذشته 26 اسفند + تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 4
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 4 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف