روزه
بیمارانی که باید داروهای خود را طبق زمانبندی خاصی مصرف کنند، نباید در ماه مبارک رمضان روزه بگیرند زیرا ممکن است صدمات جبران ناپذیری به سلامتی جسمی آنها وارد شود.

مضرات روزه گرفتن برای برخی افراد

یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت:روزه داری برای برخی افراد و بیماران مناسب نیست و این اشخاص در ماه رمضان نباید روزه بگیرند.
یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی با اشاره به محدودیت روزه داری برای برخی افراد اظهار کرد:افرادی که دچار بیماری های خاصی هستند در ایام ماه مبارک رمضان به هیچ عنوان نباید بدون اجازه پزشک معالج خود اقدام به روزه گرفتن کنند زیرا در این صورت ضررهای بسیاری به بدن آنها وارد می شود و بیماری آنها تشدید پیدا می کند.

روزه

وی عنوان کرد:بیمارانی که باید داروهای خود را طبق زمانبندی خاصی مصرف کنند، نباید در ماه مبارک رمضان روزه بگیرند زیرا ممکن است صدمات جبران ناپذیری به سلامتی جسمی آنها وارد شود.
این متخصص تغذیه و رژیم درمانی تأکید کرد:افرادی که دارای سابقه بیماری سنگ کلیه هستند باید مایعات به اندازه کافی مصرف کنند که در ماه مبارک رمضان عمل روزه گرفتن به دلیل آنکه سطح مایعات بدن را بسیار کاهش می دهد برای اینگونه افراد ضرر دارد.
وی تصریح کرد:افرادی که مبتلا به بیماری دیابت کنترل نشده هستند نباید بدون اجازه پزشک روزه بگیرند زیرا این کار ممکن است میزان قند خونشان را به صورت ناگهانی کم و یا زیاد کند.
افرادی که بر طبق اصول و قاعده ای منظم در ماه مبارک رمضان تغذیه مصرف نمی کنند ممکن است دچار ضعف و بی حالی شود که توصیه می شود روزه داران وعده های سحری و افطار ی را به صورت منظم برای پیشگیری از ابتلا به بیماری های مختلف مصرف کنند.

چه کسانی در ماه رمضان نباید روزه بگیرند؟

328
این مطلب مفید بود ؟1711
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از الف-/ ر
نظرات
وبگردی