نمناک ورزش و تناسب اندامتناسب اندام چگونه راحت 20 کیلو وزن کم کنیم
چگونه وزن کم کنیم ، برنامه غذایی برای کاهش وزن
می خواهیم وزن کم کنیم آن هم نه یکی دو کیلو بلکه 20 کیلو. پس حتما نیاز به یک برنامه و رژیم غذایی مناسب ، راهنمای حرکات ورزشی کاهش وزن و اصلاح اشتباهات در سوزاندن چربی داریم.

چطور 20 کیلو گرم وزن کم کنیم

سوال خیلی از شماها :چگونه وزن کم کنیم؟ و دنیای از پاسخ ها از سوی متخصصان و وب سایت های رژیم و لاغری. برخی رژیم لاغری و برخی دیگر تنها ورزش های چربی سوز را پیشنهاد می کنند اما گروهی برای کسب موفقیت و رسیدن به نتیجه ی دلخواه در کاهش وزن و لاغری یک برنامه اصولی و علمی پیشنهاد می کنند.
راه های کاهش وزن از دست دادن 50 پوند ( 22.6 کیلوگرم ) وزن یک تعهد مهم است و اگر اضافه وزن یا چاقی شما به میزان قابل توجهی است ممکن است لازم باشد اما علی رقم آنچه که رژیم های غذایی مد و بازاریابان محصولات قول می دهند هیچ راه سریع و آسان برای انجام آن وجود ندارد. کاهش وزن سالم و موفق وابسته به عادات بلند مدت است که شامل یک رژیم غذایی معقول و ورزش منظم است متاسفانه، برای بسیاری از ما، گفتن آن آسان تر از انجام آن است.

مرحله 1:با کاهش کالری وزن کم کنیم

کاهش مصرف کالری باید اولین گام مهم در هر برنامه کاهش وزن باشد برای سوزاندن یک پوند چربی، شما نیاز به ایجاد یک کاهش در حدود 3500 کالری دارید به گفته کلینیک مایو، شما می توانید فقط با خوردن 500 کالری کمتر در هر روز یک پوند در هفته از دست بدهید این صدا در ابتدا ممکن دلهره آور باشد اما آن آسان می شود زمانیکه شما یک برگر را با یک ساندویچ بوقلمون در موقع ناهار مبادله نمایید و به جای زمان طولانی گرسنه ماندن، یک بشقاب شام بخورید. 

مرحله 2:با صحیح خوردن راحت وزن کم کنیم

از دست دادن وزن همیشه با مصرف کالری کمتر ساده نیست به خصوص اگر هدف شما 50 پوند کاهش وزن است. آنچه می خورید به علاوه مقدار غذایی که می خورید باعث تفاوت معنی داری از نظر موفقیت طولانی مدت می شود.

 

چگونه وزن کم کنیم

با یک برنامه غذایی چگونه وزن کم کنیم

با این رژیم غذایی و لاغری راحت وزن کم کنیم 

- پروتئینهای کم چربی مثل گوشت سفید ( مرغ و ماهی ) است.

- چربی خوب بخورید مانند آنهایی که در ماهی، آجیل و روغن زیتون وجود دارد.

- سبزیجات و میوه جات، که باید نیمی از هر وعده غذایی را تشکیل دهد.

- نوشیدنی های غیر شیرین بخورید و از الکل اجتناب کنید.

- غلات سبوس دار به جای کربوهیدرات ساده مصرف نمایید.

- کنترل سهم نیز کلید کاهش وزن طولانی مدت است. به آنچه می خورید فکر کنید و برای هر وعده غذایی زمان بگیرید.

مرحله 3:با حرکت بیشتر سریعتر وزن کم کنیم

کاهش کالری یک گام مهم است اما آن برای رسیدن به موفقیت و از دست دادن طولانی مدت وزن کافی نیست به گفته کلینیک مایو، در حالی که آنچه می خورید تأثیر بزرگتر در مقدار از دست دادن وزن دارد ورزش نیز نقش بزرگتر در مطمئن ساختن شما در عدم برگشت کاهش وزن دارد. و به ماندگاری کاهش وزن کمک می کند.

چگونه وزن کم کنیم

با حرکات ورزشی چگونه وزن کم کنیم

ورزش منظم نه تنها چربی می سوزاند بلکه عضلات را می سازد عضلات در زمان استراحت کالری بیشتر از بافت به طور منظم می سوزاند بنابر این ساخت عضلات کاهش وزن را در دراز مدت نگه می دارد.
با توجه به نظر دفتر پیشگیری از بیماری و ارتقاء سلامت (ODPHP) ، بزرگسالان بین 18 - 64 سال باید 150 دقیقه ( دو ساعت و نیم ) در هفته ورزش متوسط انجام دهند همچنین برای افزایش از دست دادن وزن، هر دو مرکز ODPHP و کلینیک مایو توافق دارند که پنج ساعت ورزش متوسط در هفته می تواند به شما در از دست دادن وزن و حفظ آن کمک کند.

موفقیت کاهش وزن طولانی مدت تا حدی به ورزش روزانه بستگی دارد یک تمرین طولانی در هفته آن را قطع نمی کند ورزش منظم همچنین می توانید جلوگیری از افزایش وزن در طول فلات کاهش وزن کمک کند. این بدان معناست که یک وعده غذایی و یا دسر در تعطیلات اثرات مضر زیادی بر تلاش های شما برای ریختن وزن اضافی نخواهد داشت.

مرحله 3.5:حفظ حرکت

با توجه به مطالعه از موسسه ملی دیابت و دستگاه گوارش و بیماری های کلیه، 20 دقیقه ورزش شدید در روز همراه با غذا خوردن سالم برای حفظ کاهش وزن ضروری است این مطالعه نشان داد که اضافه کردن ورزش سبب از دست دادن وزن بیشتر از رژیم غذایی به تنهایی می شود این نیز ماهیچه های شما را حفظ می کند و سبب سوزاندن کالری بیشتر زمانی که شما در حال استراحت هستید می شود و همچنین از حفظ قدرت و تحرک حمایت می کند علاوه بر این، ورزش برای شرکت کنندگان در مطالعه در عضله سازی و ثبات وزن مفید است بنابر این برای حفظ حرکت مطمئن شوید!

مرحله 4:پیگیر موفقیت خود باشید

قبل از اینکه شما در یک برنامه کاهش وزن وارد شوید این مهم است شما بفهمید کجا هستید و چگونه می خواهید به هدفتان برسید بهتر این است که بیش از یک تا یک و نیم پوند در هفته کاهش وزن نداشته باشید در تئوری، این بدان معنی است که £ 50 کاهش وزن را در مدت بیش از یک سال از دست می دهید.

با این حال، شدنی است هر چند بطور واقع بینانه انتظار شکست وجود دارد شما می توانید با پیش بینی به دفع کردن موانع کاهش وزن کمک کنید.

مشکل با کاهش وزن سریع

هنگامی که شما یک مقدار زیادی وزن از دست بدهید سریع فیکس کردن آن، وسوسه انگیز می شود چنین روش های کاهش وزن، معمولاً یک روش خاص جادویی برای ریختن پوند اضافی اطلاق می شود این روش ها می تواند در قالب:

- رژیم های غذایی تک غذایی مانند ( کلم و یا گریپ فروت ).
- یک نوع ورزش.
- قرص لاغری و یا لرزش بدن.
- -از بین بردن یک گروه از مواد غذایی مانند ( رژیم غذایی بدون کربوهیدرات ).

توجه داشته باشید که با این گونه رژیم ها و با محدود کردن انتخاب های غذایی خود شما به احتمال زیاد بی حوصله شده و این ممکن است در نهایت باعث شود شما از رژیم غذایی به طور کامل خارج شوید.
چگونه وزن کم کنیم

چگونه وزن کم کنیم و چربی بسوزانیم

و طرفی با احتیاط به مکمل نزدیک شود نه تنها بسیاری از آنها بی اثر هستند بلکه برخی از نگرانی های ایمنی جدی وجود دارد چرا که هیچ مقرراتی در این صنعت وجود ندارد قبل از استفاده از هر نوع مکمل غذایی با یک دکتر مشورت نمایید.

در انتهاء :قبل از اینکه شما هر برنامه از دست دادن وزن اصلی را شروع کنید شماهمیشه باید با دکتر خود صحبت می کنند شما می توانید با اهداف واقع بینانه وارد برنامه شوید.
از عزیزان خود کمک بگیرید اما اجازه ندهید که هر کسی در شما یک باور ایجاد کند که شما می توانید و یا باید £ 50 در عرض چند ماه از دست بدهید از دست دادن وزن بیش از حد و سریع یک، اثر دائمی بزرگ در سوخت و ساز بدن شما داشته و آن احتمال وجود دارد که از دست آوردن وزن به حالت اول برگردد. داشتن برنامه واقع بینانه و ایمن، سبب از دست دادن وزن اضافی منجر به شادتر شدن شما و داشتن زندگی سالم برای شما می شود.

وزن کم کنیم ، چگونه 20 کیلو وزن کم کنیم

چگونه راحت 20 کیلو وزن کم کنیم
:
امتیاز : 3.2 تعداد رای : 999
برگرفته از رژیم سلامتی /ن
این مطلب مفید بود ؟ 639 360
نظر کاربران
amyar

amyar

کسی که رژیم لاغری دارد می تواند تخمه بخورد

پاسخ دادن 34 22
سميه

سميه

بهتره نخوري اما اگه هوس تخمه کردي يک مقدار خيلي کم بخور تا ولعت آروم بشه ولي به جاش برو پياده روي يا يک کم از مواد غذايي در اون روز رو کم کن

پاسخ دادن 22 14
raha

raha

جدیدا ی نوع تخمه ای اومده سبیه تخمه سمشکه هست اما پوستش سفیده میگن این نوع تخمه چاق نمیکنه ....تخمه رژیمی هم بهش میگن ....میتونی به مقدار کم از اون استفاده کنی .....

پاسخ دادن 17 6
تینا

تینا

سلام من ۱۵ کیلو اضافه وزن دارم اما نمیتونم رژیم بگیرم یا ورزش کنم از خودم خیلی نا امید شدم میشه منو راهنمایی کنید.

پاسخ دادن 71 22
سميه

سميه

سلام. من هم تقريبا همينقدر اضافه وزن داشتم وقتي شروع به رژيم کردم گرسنگي کلافه ام مي کرد تصميم گرفتم براي ميان وعده يک ليوان شير و يک ساعت بعد يک سيب زرد و ترش قبل از ناهار و ميان وعده عصر هم يک ميوه کم کالري غير از موز و چاي سبز و خرما و يا دو عدد گردو يا چهار تکه برگه هلو استفاده کردم . شام هر شب انواع مرغ کبابي يا گريل شده با کمي سالاد به همراه ادويه هاي مورد علاقه ام بود... هر شب از سرکارکه بر مي گشتم سر يک تايم مشخص مي رفتم روي دستگاه الپتيکال و نيم ساعت ورزش مي کردم و موسيقي خوب گوش مي کردم ... کم کم عادت کردم به خصوص وقتي وزنت داره کم مي شه ... هر روز صبح نان در رژيم غذايي ام بود اما برنج رو تقريبا حذف کردم و از گوشت قرمز کم چرب و ماهي کم چرب و ميگو و مرغ و جوجه کباب استفاده مي کردم ... طعم دار کردن غذا هر قدر هم اندازه غذا کم باشه لذت غذا رو کامل مي کنه

پاسخ دادن 53 10
سلام

سلام

سلام من با نخوردن برنج و نان در هشت ماه 14 کیلو کم کردم ولی صورتم خیلی خراب شد

پاسخ دادن 10 4
یاس

یاس

شما احتمالا آب و میوه کم مصرف کردی والا کربو روی مو تاثیر می ذاره که اونم شایع است

پاسخ دادن 3 3
فاطمه

فاطمه

سلام چون نخوردن برنج هم مو رو کم پشت می کنه و هم پوست صورت رو خراب می کنه

پاسخ دادن 9 2
omid

omid

به نظر من استفاده نکردن از نوشیدنی های گاز دار و فست فود ها استفاده نکردن از غذاهای گرم و روزی یک ساعت دویدن بهترین روش برا لاغری ضمنا از میوه و سبزی در هر وعده غذای استفاده کن نتیجه میگیری خودم به همین روش 16کیلو کم کردم عرض سه ماه ونیم

پاسخ دادن 24 7
ناشناس

ناشناس

میشه بگید من که 10 کیلو میخوام کم کنم با به اندازه خوردن و ورزش کردن میتونم توی 3 ماه کم کنم؟؟؟

پاسخ دادن 24 11
فهیمه

فهیمه

اره میشه شما سعی کن چربی کم بخوری غذا هم ب اندازه و همچنین ورزش مکرر حتما لاغر میشی من خودم امتحان کردم

پاسخ دادن 4 4
seta

seta

من واقعا نمیدونم چرا ده کیلو وزنمو کم کنم باید چیکار کنم من حتی برنجم خیلی وقته نمیخورم ولی وزنم ثابت مونده نه میرع بالا نه میره پایین چیکار کنم

پاسخ دادن 13 10
اروين

اروين

رژيم بدون ورزش فايده نداره..شما غذاتو نصف كن و روزانه ورزش كن بعد ي ماه نصف ميشي

پاسخ دادن 16 7
raha

raha

سلام.... اولا خیلی اشتباهه که برخی گروهای غذایی رو حذف کنید...وقتی میگن رژیم برای لاغری این نیست که غذا نخورید یا برخی گروهای غذایی رو حذف کنید این کار شاید کوتاه مدت جواب بده اما پایدار نیس و مضره برای بدن..... رژیم مناسب برای لاغری درواقع رژیمی هست که شما عادات غلط غذاخوردن رو اصلاح میکنید...و مقدار غذا رو کاهش میدید نه که به کل حذف کنید...مثلا غذاهای ابپزی باید بیشتر بخورید اگه سرخ کردنی میخورید باید خیلی کم در حد فقط چرپ شدن کف مایتابه روغن بریزید ....سعی کنید سبزیجات رو خام بخورید تا پخته ...و...با همین رعایت نکات به ظاهر ساده و کوچیک میتونه در روند لاغریتون بسبار مفید باشه ... و ورزش راز لاغریه .... میتونید درهفته دوبار به باشگاه برید و بقیه روزای خفته در خانه ورزش کنید یا به پیاده روی برید ویا ی حلقه کمری ورزشی بخرید به شدت لاغر میکنه مخصوصا شکم .....

پاسخ دادن 8 4
صادقی

صادقی

من 40 کیلو اضافه وزن دارم نمیدونم باید چیکار کنم خیلی افسرده شدم یه مدت رژیم گرفتم اما تغییری نکردم برای همین نا امید شدم خواهشا راهنماییم کنین خیلی دارم اذیت میشم

پاسخ دادن 23 8
fatemeh

fatemeh

رژیم بگیر... اولش وزن کم نمیکنی ..ولی بعد یهو خیلی کم میکنی

پاسخ دادن 12 4
raha

raha

سلام.... هر رژیمی مناسب نیس.... در رژیم باید تمام مواد ازجمله برنج و نان هم باشه ورژیمی متعادل رو درپیش بگیری که هم جواب بده و هم سلامتیت به خطر نیوفته اینکه بخوای با تصحیح کردن عادات غذاخوری لاغر کنی نتیجه میده اما در دراز مدت پس برای اینکه زودتر نتیجه بگیری باید ورزش هم همراهش کنی ....ورزش هم به لاغریت کمک میکنه ینی سوختوسازتو میبره بالا دوم روحیتو خیلی خوب میکنه سوم وقتی لاغر بشی اون ورزشی که میکردی باعث میشه که عضله سازی بشه و پوستت شل نشه واویزون نشه وچهارم ورزش باعث حفظ سلامتی میشه وارزشمنده و پنجم ورزش بعث میشه اون مقداری که کم کردی ثابت بمونه و برنگرده.....اما اگه با کم خوری و قرص و رژیمای نامتعادل وزن کم کنی هم دوباره برمیگرده وزنت و هم سلامتیتو به شدت به خطر میندازه........و ی چیز دیگه چون شما اضافه وزنت زیاده نباید انتظار داشته باشی طی دوسه ماه باربی بشی ممکنه هم بشی تما برای بدنت خطر داره ..... اگه میخای در سلامت کامل وزن کم کنی باید در ماه ففط سه کیلو وزنت کم بشه نه بیشتر .....ینی برای 40کیلو شما میشه ی سالو ی ماه مدام رژیم غذایی سالم و ورزش

پاسخ دادن 10 2
ارزو

ارزو

من قبل از عيد وزن أيده الي داشتم ولي الان خيلي چاق شدم و زياد مي خورم لطفا راهنمايي كني

پاسخ دادن 7 3
حدیث

حدیث

کتایون جون حتما کمکت میکنه عزیزم به اون بگو

پاسخ دادن 1 5
honey

honey

سلام من 10 کیلو اضافه وزن دارم هر چقدر هم که رژیم میگیرم دو روز بعد که رژیمو ول میکنم دوباره وزنم زیاد میشه و نمیشه که ادم همیشه رژیم باشه باید چیکار کنم که بر نگرده ?

پاسخ دادن 10 4
سهیل

سهیل

رژیم گرفتم ک وزنمو کم کنم.من ب کارهای طولانی و دراز مدت اعتقادی نذارم.بین تعطیلات ترم یک ماه روزی ۳ ساعت ورزش کردم و روزانه بجای ۲۲۵۰ کالری ک مورد نیازم بود ۸۰۰کالری دریافت میکردم و با این راه تقریبا ۲۰ کیلو کم کردم و الان هم وزنمو ثابت نگه داشتم

پاسخ دادن 19 4
کتایون

کتایون

سلام،منم با رژیم کم کالری تونستم توی 4 ماه از وزن 80 کیلو به 63.5 برسم،فقط کم خوردم والبته کالری میشمردم،اصلا اذیت نشدم،به نظرم بهترین روش کم خوردن ویه کم تحرک داشتن هست

پاسخ دادن 16 2
نازنین

نازنین

سلام عزیزم میخواستم بپرسم رژیمتون چی بوده!؟چقدورزش میکردین؟!

پاسخ دادن 15 9
فاطمه

فاطمه

سلام خسته نباشید میخاستم از آقای سهیل بپرسم که چه ورزشهایی انجام میدادید ؟

پاسخ دادن 4 3
ژینا

ژینا

سلام من تقریبا بیست کیلو اضافه وزن دارم هر روز هم باشگاه میرم اما تغییری نمیکنم لطفا کمکم کنید واقعا افسرده شدم و اعتماد به نفسم رو از دست دادم

پاسخ دادن 4 7
ماری

ماری

سلام من چند ماه پیش بارژیم کانادایی دوازده کیلو وزن کم کردم تورژیم کانادایی نون وبرنج کاملا حذف میشه امابعدش مریض شدم حسابی وسر دردهای میگرنی به سراغم اومد ،تمام ویتامین های بدنم از بین رفت وشش ماه مریض شدم وبعدشم وزنم برگشت ،دوستان عزیز سعی کنید کم خوردنتون همراه باشه با ورزش وپیاده روی وطبق نظر دکتر ،اشتباه من رو نکنید که حسابی اذیت میشین

پاسخ دادن 11 2
زهرا

زهرا

من خیلی اراده ام ضعیفه،نمیتونم جلوی خودم رو بگیرم،چی کار کنم؟

پاسخ دادن 8 10
رضا

رضا

ایا ورزش بوکس موجب لاغری می شود

پاسخ دادن 2 0
ندا

ندا

هر ورزشي كه ضربان قلب بالا ببره و باعث تعريق بدن بشه چربي سورزي انجام ميشه

پاسخ دادن 3 4
ترانه

ترانه

لطفا کمکم کنیدتویه ماه 10 کیلو کم کنم

پاسخ دادن 8 2
nima

nima

با سلام مرسی از مطالب سایتتون خیلی مفید بود من از قرض زنوور استفاده میکنم و بر خلاف قرص های دیگه ناراحتی روده و معده پیدا نکردم با تشکر

پاسخ دادن 3 3
شری

شری

من بدنم زود چاق لاغر میشه ی هفته لاغم ی هفته چاق ولی کم خوردن ورزش کردن آب زیاد خوردن تأثیر داره

پاسخ دادن 3 1
مصطفی

مصطفی

من تو یک ماه 14 کیلو کم کردم از نظر من اولش باید خیلی سخت گرفت و روزانه بیشتر از 800 کالری نخورد و روزی نیم ساعت ورزش مثل تند روی و دویدن خیلی کمک میکنه بعد از اینکه وزن خودمون رو مقدار زیادی تو یک ماه کاهش دادیم کمی کالری غذا رو اضاف کنیم مثلا روزی 1000 کالری بخوریم و ورزش هم باید هفته ای 4 بار رو برین حتما نتیجه میگیرین شک نکنین این روش رو چندین نفر جواب داده موفق باشید

پاسخ دادن 8 2
نرگس

نرگس

سلام دوستان من قدم 167 و وزنم52هست نیومدم بگم چه خوبه که لاغرم، نه .....فقط میخوام برنامه غذاییمو به شما بگم که لاغر شیدصبح یه فنجون چای با چن تا تیکه بیسکوییت، بعدش تا ناهار چیزی نخورید ناهار خیلی سبک بدون نوشابه و سالاد بدون سس قبل از شام و ناها اب بخورید و باز هم یه شام سبک ،با چربی کم و فقط یه کفگیر خورده بشه این وسط هر وقت ضعف کردین از میوه هایی مثل خیار و پرتغال و سبزیجاتی مثل کاهو و هویج پخته که فقط معده رو پر میکنه استفاده کنید و مصرف 10لیوان اب در روز فراموش نشه

پاسخ دادن 11 6
عصمت

عصمت

سلام من ۸۰ کیلو اضافه وزن دارم چه کنم روزی ۱۶ تا تخم مرغ میخورم و ۴ تا نون سنگک این فقط صبحانه هست من دیگه پشیمان شدم دارم دق میکنم لباس قد تنم گیرم نمیاد کمککککک کنید

پاسخ دادن 7 8
نازنین

نازنین

سلام.وزن من ۱۰۰کیلو بود حدود ۴۰ کیلو اضافه وزن..از اول بهمن شروع کردم به کم خوری چون به خاطر زانوهام اجازه ورزش نداشتم ابتدا با مشورت یک دکتر تینوئید ریتاد استفاده کردم طی دوماه ۸کیلو کم کردم.از ۱۵ فروردین تا حالا به باشگاه رفتم وپیلاتس رو شروع کردم در عرض دوماه ۶کیلو دیگه کم کردم

پاسخ دادن 6 2
ممد

ممد

داره چاخان میکنه

پاسخ دادن 2 1
پریسا

پریسا

سلام عرض ادب خدمت همه عزیزان . من قدم160 و وزنم 71 میخوام تا 24 تیرماه حداقل5کیلولاغرکنم هر چقدهم رژیم میگرم نمیتونم همش دل ضعفه میگیرم و ول میکنم.هروز1 ساعت دوچرخه سواری میکنم . و شیرینیجات مصنوعی و نشاسته و قند شکر وتنقلات نوشابه هیچی استفاده نمیکنم . فقط چون کارمندم تحرک کم دارم . چطور میتونم روزانه با کالری کم لاغر کنم . کالری رو چطوری باید حساب کرد . ممنون میشم از دوستانی که موفق شدن با یه رژیم اصولی لاغرکنن و هیچ آسیبی بخود نرسونن .مخصوصا ریزش مو .باتشکر

پاسخ دادن 4 1
نجمه

نجمه

من ۱۷سال دارم وزنم ۱۰۵کیلوقدم ۱۷۲خیلی دوست دارم لاغربشم این ک سبزیجات واینابخوریدخوب خونواده من که نیرونداینهاروبرای من بخرندچکارکنم

پاسخ دادن 5 0
مهسا

مهسا

سلام عزیزم اشکال نداره فقط اراده خودت رو قوی کن حتما روزانه دو سه ساعت پیاده روی تند غذای روزانت رو کمی کم کن حتما لاغر میشی ادامه بده به کارت حتما ماهی چهار کیلو کم میشه ادامه بده امید داشته باش من نتیجش رو دارم میبینم توکل به خدا کن یا علی از همین الان

پاسخ دادن 4 0
مهسا

مهسا

سلام من از اول تیر شروع کردم روزی یک تا دو ساعت پیاده رویوحذف کامل قند وشیرینی وبرنج وسیب زمینی سرخ شده وکلا روغن کم تنقلات ممنوع چهار کیلو کم کردم

پاسخ دادن 7 2
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف