نمناک بهداشت و سلامتپوست و مو چگونه مانع لاغری صورت شویم ؟
لاغری صورت ، جلوگیری از لاغر شدن صورت
تغییر شرایط روحی و جسمی یا گاهی اوقات کاهش وزن موجب لاغری صورت و تا حدودی از بین رفتن زیبایی می شود، برای جلوگیری از لاغر شدن صورت و داشتن صورتی پر چه توصیه هایی می شود؟

جلوگیری از لاغری صورت با راههای ساده و بدون جراحی

بعد از گذشت مدتی از آغاز رژیم لاغری و انجام حرکات ورزشی برای کاهش وزن متوجه لاغری صورت می شوید نگران هستید که مبادا برای رسیدن به زیبایی اندام زیبایی صورتتان را از دست بدهید .لایه ی چربی زیر پوستی صورت، نقش مهمی در حالت پری صورت شما دارد. اما هنگام کاهش وزن، این بخش هم مستعد آب شدن است. کاهش وزن آرام و پایدار، به همراه ورزش، مصرف آب کافی، و تمرینات صورت، می تواند به حفظ حالت پری صورت شما کمک کند.صورت انسان بطور خارق العاده ای پیچیده است. پوست، در روی لایه های طبقه بندی شده از چربی زیر پوستی که روی یک سیستم عضلانی پیچیده واقع شده اند قرار دارد. و این لایه ها، بخش های استخوانی متعددی که صورت را تشکیل می دهند پوشانده اند.

لاغری صورت

راههای جلوگیری از لاغری صورت بعد از کاهش وزن

توصیه های کاهش وزن بدون لاغری صورت

قدم اول در کاهش وزن

شاخص توده بدنی (BMI) فعلی تان را تعیین کنید. برای اینکه بدانید می خواهید به کجا برسید، باید اول یک نگاه واقع بینانه به موقعیت فعلی تان داشته باشید. محدوده ی BMI بین 18.5 و 24.9 درصد است. انتخاب یک BMI میانه برای رسیدن به آن، هم سالم است و هم برای حفظ حالت پری صورت که هدف شماست، مطمئن ترین هدف است.
برای محاسبه ی BMI خود از فرمول زیر استفاده کنید.

لاغر شدن صورت بعد از رژیم

1- برای کاهش وزن، یک روش آرام و ثابت انتخاب کنید. این کار به حفظ توده ی عضلانی در حین کاهش وزن کمک خواهد کرد.

2- برای حفظ وزن فعلی تان، نیازهای کالری روزانه تان را تعیین کنید. کالری مصرفی روزانه تان را حدود 250 کالری کاهش داده و سطح فعالیت خود را برای سوزاندن حداقل 250 کالری در روز از طریق ورزش افزایش دهید. با این کار شما در هر هفته، حدود 0.25 تا نیم کلو وزن کم می کنید.

3- برای کمک به کاهش وزنتان، هر هفته حداقل 150 دقیقه را به ورزش یا فعالیت های مرتبط اختصاص دهید.

4- وزن هدفتان را تعیین کنید. انتخاب کمترین عدد در محدوده ی وزن ایده آل، بطور کلی باعث می شود لاغرتر شوید، اما ممکن است بیشتر از آنچه که می خواهید از حالت پری صورتتان بکاهد. یک وزن سالم در میانه ی محدوده ی وزن ایده آل شما، یک هدف مطلوب و دست یافتنی است.

 

تمرینات عضلات صورت برای رفع لاغری صورت

1- دهانتان را پر از هوا کنید و لب هایتان را ببندید تا لپ هایتان پف کند. سپس هوا را به سمت یکی از گونه ها بفرستید و سپس این کار را برای سمت دیگر انجام دهید. با حرکت دادن هوا از یک سمت به سمت دیگر، گونه هایتان را باد کنید. این کار را برای هر طرف 15 بار انجام دهید. 30 ثانیه استراحت کنید و دوباره تکرار کنید.

 لاغری صورت

درمان لاغری صورت و حرکات ورزشی چاق شدن صورت

2- با چین دادن بینی تان در حالیکه گونه هایتان بالا می روند، حرکت بینی خرگوش را انجام دهید. حالا در این حالت، گونه ها را بمدت 4 ثانیه سفت کنید و سپس عضلات صورتتان را شل و رها کنید. این حرکت را 15 بار تکرار کنید، 30 ثانیه استراحت کرده و دوباره انجام دهید.

3- کل ناحیه ی گونه ها را با یک لبخند عریض و با دهان باز ورزش دهید. این یک لبخند بزرگ و اغراق آمیز است که با سفت کردن گونه های شما در حالیکه لب ها و دندان هایتان از هم فاصله دارند ایجاد می شود. سپس چشم هایتان را کاملا باز و گشاد کنید، مانند زمان هایی که تعجب می کنید. سعی کنیدگوشه ی دهانتان را به سمت گوش هایتان بکشید. عضلات گونه را سفت کرده و بمدت 4 ثانیه در همان حالت بمانید و سپس صورتتان را شل کنید. این حرکت را 15 بار تکرار کرده، 30 ثانیه استراحت کنید و دوباره انجام دهید.

نکات مهم در چاق شدن صورت و رفع لاغری صورت

تغییر ساختار استخوانی صورت شما ممکن نیست و کاهش چربی فقط در یک قسمت از بدن (نه در بقیه ی قسمت ها)، یعنی کاهش وزن بصورت موضعی نیز غیر ممکن است. کاهش وزن سریع، باعث خواهد شد که اول آب بدنتان از دست برود، و سپس کتوزیس (نام دیگری برای مصرف عضلات بعنوان سوخت)، و در نهایت چربی بدن سوزانده خواهد شد. تغذیه ی مناسب، ورزش، و صبوری، بهترین راه ها برای کمک به حفظ حالت پری صورت شما در طول کاهش وزن هستند.
بجای تمرکز بر رژیم غذایی، عادات سبک زندگی سالم را توسعه دهید و آنها را به بخش های دائمی زندگی روزمره تان تبدیل کنید. مقدار زیادی آب بنوشید، صبور باشید و همیشه لبخند پهنی به لب داشته باشید، چون هم برای زندگی شما مفید است، و هم برای عضلات صورتتان!

لاغری صورت ، بهترین راه جلوگیری از لاغری صورت بعد از کاهش وزن

چگونه مانع لاغری صورت شویم ؟
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 69
برگرفته از فیتنس /ن
این مطلب مفید بود ؟ 60 9
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف