نمناک دنیای مدگوناگون ژاکت 112 میلیونی بافته شده از تار مو! + تصاویر
ژاکت ، متفاوت ترین ژاکت
یک زن در اقدامی جالب و عجیب چندین سال تار موهای خود را جمع آوری کرده است تا یک ژاکت از آن ها برای خود ببافد،جالب اینجاست از این ژاکت تنها یک نمونه در دنیا وجود دارد.

 از این ژاکت تنها یک نمونه در دنیا وجود دارد

این زن خوش ذوق با صبر و حوصله ای که به خرج داده است توانسته اثری که خلق کرده را جهانی کند.

زن رومیانیایی در اقدامی عجیب 20 سال زمان صرف کرد تا برای خودش متفاوت ترین ژاکت دنیا را ببافد. اورتانتا که از 8 سالگی بافندگی را یاد گرفته بوده در 40 سالگی تصمیم به جمع کردن تار موهای جدا شده از سرش و نگهداری آنها درون یک کیسه می کند، در نهایت پس از رسیدن وزن تارهای مو به 1 کیلوگرم در عرض یک هفته ژاکتی گرم و نرم برای خود بافت. او برای مقاومت بیشتر بافتنیش هر دو تار مو را به یک بند تبدیل کرد.

حالا اورتانتا پس از این همه سال خوشحال است که کاری متفاوت انجام داده، ژاکت پس از 5 سال استفاده به عنوان هدیه ای با ارزش به موزه قوم نگاری محلی اهدا شد تا برای همیشه ثبت شود، به گفته کارشناسان این بافتنی 112 میلیون تومان قیمت دارد.
 
گفتنی است؛ طبق سنت های اهالی این روستای کوچک واقع در شمال شرق رومانی دور انداختن موهای سر کاری بدشگون بوده و عواقب بدی به همراه خواهد داشت.
 
 
 
ژاکت

بافتن ژاکت از تار مو

 
ژاکت

ژاکت بافته شده از تارمو

 
ژاکت

زنی که با تار موهایش ژاکت بافت

 

ژاکت 112 میلیونی بافته شده از تار مو! + تصاویر

ژاکت 112 میلیونی بافته شده از تار مو! + تصاویر
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 12
برگرفته از باشگاه خبرنگاران - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 11 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف