نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت ژن طول عمر با نام KL-VS کشف شد
ژن طول عمر ، ژن KL-VS برای جوانی طولانی
محققان در تازه ترین یافته های خود به ژن طول عمر در بدن برخی از افراد رسیدند که با ساختار ناهمسان مجاور موجب طولانی شدن عمر و تاخیر پیری می شوند.
تاریخ انتشار : 19 تیر 1395
بازدید : 2,264 نفر

ژن طول عمر و خداحافظی با پیری کشف شد

علاقه انسان به داشتن عمر طولانی سالهاست که محققان را برای یافت راه و روش هایی در این زمینه به مطالعات و تحقیقات وا داشته است . نتایج جدید ثابت کرد که در بدن برخی از افراد این ژن وجود دارد و با تغییرات عملکرد مغز از پیری زودرس جلوگیری می کند.

ژن KL-VS همان ژن ضد پیری است

محققان دانشگاه کالیفرنیا در حال مطالعه بر روی نوع خاصی از ژن های ناهمسان مجاور هستند که به ژن های ضد پیری معروف می باشند. افرادی که دارای ژن KL-VS هستند، این ژن نوع خاصی از ژن ضد پیری کلوتو است، دارای طول عمر بیشتر بوده و از قشر بجلو مغز بزرگتری برخوردار هستند. قشر بجلو مغز در برنامه ریزی و تصمیم گیری نقش موثری دارد.

ژن طول عمر

ژن طول عمر و جوانی طولانی در بدن برخی از افراد وجود دارد

افراد می توانند دارای یک و یا دو ژن KL-VS بوده و یا اصلا فاقد این نوع ژن باشند. افرادی که دارای تنها یک نسخه از ژن KL-VS در بدن خود می باشند از وضعیت قلبی، کلیوی و حتی طول عمر بهتری برخوردار می باشند. از هر پنج تن تنها یک فرد دارای یک نسخه از ژن KL-VS می باشد. افرادی که دارای دو نسخه از ژن KL-VS دارای طول عمر کوتاه تری می باشند.

دکتر دنا دوبال از عصب شناسان دانشگاه کالیفرنیا می گوید:ما می توانیم با استفاده از تنوع ژنتیکی کلوتو ( KLOTHO ) از سلامت مغز مطلع شده و راه هایی را نیز کشف نموده تا از افراد مسن در برابر آلزایمر محافظت کنیم.

در یافته های پیشین دکتر دوبال و همکارانش آشکار گشت افراد میانسال و مسنی که دارای تنها یک نوع از ژن KL-VS بوده اند عملکرد بهتری در آزمون های شناختی داشته اند. آن ها در ادامه با بررسی KL-VS دریافتند این ژن های ناهمسان همجوار باعث تقویت ارتباط میان عصب ها و افزایش یادگیری و حافظه می شوند.

دوبال و همکارانش در تحقیقات جدید خود وضعیت مغز 422 مرد و زن 53 ساله را مورد بررسی قرار داده تا در یابند تعداد ژن های KL-VS در بدن چه تاثیری بر عملکرد مغز و اندازه آن دارد.

در این تحقیقات آشکار گشت افرادی که دارای تنها یک نسخه از ژن KL-VS بودند در مقایسه با افرادی که دارای دو نسخه از این ژن بوده و یا اصلا این ژن را نداشتند، از قشر بجلوی مغز بزرگتری برخوردار بوده اند. قشر بجلوی مغز نسبت به پیری آسیب پذیره بوده و با کهولت سن کوچک تر می شود.

افرادی که دارای تنها یک نسخه از ژن KL-VS هستند نسبت به سایر افرادی که دارای دو نسخه از این ژن بوده و یا اصلا این ژن را نمی باشند در صورت کهولت سن قشر بجلوی مغزشان به نسبت کمتری کوچک شده و از طول عمر بیشتری برخوردار هستند که همین موضوع نیز می تواند بر عملکردهای شناختی آنان تاثیر مثبتی گذارد.

ژن طول عمر با نام KL-VS کشف شد

ژن طول عمر با نام KL-VS کشف شد
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از مهر /ن
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف