نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها عوامل ایجاد بیماری “ژیاردیازیس” چیست؟
ژیاردیازیس ، عوامل ایجاد ژیادیازس
ژیاردیازیس یک عفونت است که بر روده کوچک، ناشی از انگل میکروسکوپی به نام ژیاردیا است. “ژیاردیازیس” از طریق تماس با افراد مبتلا با خوردن غذا یا آشامیدنی آلوده و آب آلوده منتقل می شود.
بازدید : 1,874 نفر

عوامل ایجاد بیماری ژیاردیازیس چیست ؟

ژیاردیازیس (Giardiasis ) یک عفونت است که در انتهای روده باریک است که توسط ژیاردیا لامبلیا ایجاد می ‏شود و اغلب بدون نشانه بالینی است اما می‏تواند به صورت اسهال حاد یا مزمن تظاهر نماید.

عوامل ایجاد بیماری ژیادیازیس

به دلیل آنکه تعداد زیاد انگل در عمل جذب ویتامین‏ های محلول در چربی و چربی ها اختلال ایجاد می ‏کند در عفونت های شدید ممکن است استئاتوره، کم خونی، ضعف و کاهش وزن مشاهده گردد. پروتوزئور ژیادیازیس در انتهای روده باریک مستقر شده و علائمی نظیر اسهال و درد شدید کند. 

اگر فرد بفهمد دچار عفونت های مکرر ژیادیازیس می شود باید سیستم ایمنی بدنش را به طور مکرر چک کند زیرا امکان دارد که بدن به لحاظ ایمنی دچار ضعف شده باشد.
 
به دلیل کمبود سیستم ایمنی بدن ژیادیازیس تداوم یافته و عفونت تکرار می شود.
 
مهمترین سیستم دفاعی بدن ایمنوگلوبلین است که سیستم دفاعی روده را بر عهده دارد وقتیIJA سیستم دفاعی روده دچار مشکل شود و کمبود این آنزیم در 5 درصد افراد مشهود است دچار عفونت مکرر پروتوزئور می شوند.
معمولا درمان این عفونت با آنتی بیوتیک مترونیدازول به سرعت پاسخ می دهد.

عوامل ایجاد بیماری ژیاردیازیس چیست؟

عوامل ایجاد بیماری “ژیاردیازیس” چیست؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از باشگاه خبرنگاران /م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف