نمناک فرهنگ و هنرچهره ها ژیلا امیرشاهی مجری به خانه برمیگردیم عزادار شد+عکس
ژیلا امیرشاهی ، ژیلا امیرشاهی مجری
مادر ژیلا امیرشاهی مجری محبوب برنامه به خانه برمی گردیم درگذشت و خانم مجری با انتشار پستی خبر از غم از دست دادن مادرش داد.
تاریخ انتشار : 16 آذر 1396

مادر ژیلا امیرشاهی مجری کشورمان درگذشت

ژیلا امیرشاهی مجری محبوب برنامه به خانه برمی گردیم که بیش از یک دهه از عمر خود را به اجرا در این برنامه پرداخت با انتشار پستی خبر از درگذشت مادرش داد .

مادر ژیلا امیرشاهی

درگذشت مادر ژیلا امیرشاهی مجری به خانه برمی گردیم

ژیلا امیرشاهی با انتشار این عکس در اینستاگرامش نوشت:تازگی ها دفترم خالی ست شعر ها دیگر سراغم را نمی گیرند واژه هایم لال سطرها آب دهان مرده را مانند خودنویسم گرچه مالامال جوهرم خالی ست؛ چون که جای مادرم خالی ست صبح ها در ازدحام این همه آدم سایه های روشن و خاموش این همه چشم و دهان و گوش؛ باز هم حس می کنم دور و برم خالی ست چون که جای مادرم خالی ست ظهر ها در خانه همچون روح سرگردان می کشم هر سو سرک؛ چیزی نمی یابم گاه می گریم گاه می خوابم گاه گاهی شانه هایم می شود سنگین رفته شاید دخترم باز از سر و کول پدر، بالا یا نه، شاید ضربه دست زنم باشد خسته از پرسیدن حالم هم ز پاسخ های سربالا… یک نفر گاهی به دستم، استکانی می دهد می نوشمش، شاید چای تلخی یا شرابی خوشگوار است این سایه ای بر سفره می لغزد می خورم، شاید ناهار است این بعد از آن وا می روم بر صندلی، امّا صندلی از پیکرم خالی ست؛ چون که جای مادرم خالی ست عصرها، تکارار یک کابوس در حیاط پشت خانه، روی رخت آویز چادری گلدار می رقصد یک نفر در گوش من می خواند این آواز:" مادرت را باد با خود برد… " می گریزم تا نگوید باز… می خزم کنج اتاق خالی مادر گنجه را وامی کنم، بو می کشم یکسر خیره گشته عینکش بر من! " آمدی فرزند؟ چشم من روشن… " عینکش را می کشم بر دیده، پنهانی کفش هایش را به روی لب جانمازش را به پیشانی… گنجه را می بندم و سر می نهم بر تخت هق هقم را در لحافش می کنم پنهان عطر اندامش دلم را می چلاند سخت سر که برمی دارم از بالین، خنده ام می گیرد از تصویر خود در قاب آیینه نیمی از من هست نیم دیگرم خالی ست چون که جای مادرم خالی ست شب که جادوی نوازش یا فریب قرص خواب آور خواب را در چشم هایم می کند جاری آن دم آخر لحظه ی پایان بیداری؛ باز یادم هست:" مادر نیست " رفته و تا عمر دارم بالش زیر سرم خالی ست چون که جای مادرم خالی ست نیمه های شب، دم کابوس هایم گرم! که رها می سازدم از چنگ رویاها (خواب مادر داشتن خوب است، امّا سر ز خوابی این چنین برداشتن دشوار!) سخت بیزارم من از نیرنگ رویاها چون که وقتی چشم ها را می گشایم باز پوستی می بینم از خود مانده بر تختم لاشه ی تن مانده، امّا جای من در بسترم خالی ست چون که جای مادرم خالی ست…

ژیلا امیرشاهی

ژیلا امیرشاهی مجری برنامه به خانه بر میگردیم

ژیلا امیرشاهی در سال 1379، اجرای برنامه پربیننده و پرمخاطب به خانه برمی گردیم را در دست گرفت و در یک گفتگو درباره به خانه برمیگردیم گفت :به خانه برمی گردیم برایم مثل بچه ای است که بزرگش کردم، خیلی دوستش دارم و روی آن تعصب دارم.

ژیلا امیرشاهی

ژیلا امیرشاهی مجری برنامه به خانه بر میگردیم

ژیلا امیرشاهی مجری محبوب برنامه به خانه برمیگردیم به عنوان چهره ماندگار اجرا و گویندگی در سال 96 انتخاب شد.

ژیلا امیرشاهی مجری به خانه برمیگردیم عزادار شد+عکس

ژیلا امیرشاهی مجری به خانه برمیگردیم عزادار شد+عکس
:
امتیاز : 4.8 تعداد رای : 24
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 23 1
نظر کاربران
نفیسه

نفیسه

تسلیت می‌گم خانم امیرشاهی و شک ندارم تسلیت واژه‌ی کمی‌ست در برابر اندوه بزرگ هجرت مادر. امیدوارم روح مادر بزرگوارتون غرق در رحمت و نور الهی باشند .

پاسخ دادن 1 1
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف