نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت خطر ژیلت های یک بار مصرف و ارزان قیمت
ژیلت یک بار مصرف ، ژیلت ارزان قیمت
کارشناسان اعلام کرده اند،ژیلت های یک بار مصرف ارزان قیمتی که در سطح شهر در حال فروش هستند،احتمال بیماری زایی داشته و مردم نباید از آنها استفاده کنند.
بازدید : 5,754 نفر

احتمال بیماری زایی ژیلت یک بار مصرف

این ژیلت ها چون معمولا دو تا پنج تیغه اند و اغلب فاصله تیغه ها به یکدیگر نزدیک است، نباید بیش از یک بار استفاده شوند و یک بار مصرف هستند چون موهای تراشیده شده و پوسته های مرده بدن در میان این تیغه ها گیر کرده و تقریبا شست و شوی آنها از لابه لای این تیغه ها ناممکن است. در نتیجه این ژیلت ها پس از هر بار مصرف باید دور انداخته شوند. چون نه تنها باعث ایجاد بیماری های پوستی می شوند بلکه می توانند محیط حمام را آلوده به بسیاری از قارچ ها و باکتری ها کنند.

در بازار تیغ های چندبار مصرفی که در داخل دستگاه خودتراش قرار می گیرند هم موجود است. درخصوص بهداشت آنها نیز باید تدابیری به کار رود تا بار میکروبی شان پس از هر بار مصرف به حداقل برسد.در این روش پس از هر بار اصلاح، باید صفحه فلزی دستگاه از پایه و تیغه جدا شود و از لابه لای تیغه ها بقایای مو و پوسته ها جدا شده و در نهایت قطعات با آب و صابون شسته و در مجاورت با نور خورشید و خارج از محیط مرطوب حمام خشک شوند. تیغ وسیله ای شخصی است و باید برای هر قسمت از بدن بخصوص نواحی تناسلی و شرمگاهی از یک تیغ یا ژیلت جداگانه استفاده شود تا به انتقال آلودگی ها به قسمت های حساس بدن منجر نشود.

 

ژیلت یک بار مصرف

 در تولید دسته پلاستیکی این ژیلت ها از بی کیفیت ترین پلاستیک های ضایعاتی استفاده می شود

 

مراقب ژیلت های ارزان قیمت باشید

کارشناسان بهداشت اعلام کرده اند، ژیلت های یک بار مصرف ارزان قیمتی که در سطح شهر در حال فروش هستند، احتمال بیماری زایی داشته و مردم به هیچ وجه نباید از آنها استفاده کنند. لازم است بدانید اغلب ژیلت ها از چین وارد می شوند. محصولات تولیدی گروه A آن دارای استانداردهای کشورهای اروپایی و آمریکایی بوده که معمولا باکیفیت و گران قیمت هستند، اما ژیلت های ارزان قیمتی که در گروه D قرار دارند، بی کیفیت هستند و از ضایعات تهیه می شوند.

طبق آزمایش های انجام شده، در تولید دسته پلاستیکی این ژیلت ها به جای استفاده از پلاستیک های خوراکی از بی کیفیت ترین پلاستیک های ضایعاتی که می تواند حساسیت های پوستی، آلرژی و امثال آن را ایجاد کند، استفاده می شود. ضمن این که تیغه این ژیلت ها به جای فلز مرغوب استیل از فلزات نامرغوبی تهیه شده که در مجاورت با رطوبت حمام زنگ زده و میکروب ها را به خود جذب می کند. در نتیجه چون تیغه این ژیلت ها بعد از یک بار مصرف و در تماس با آب بسرعت زنگ زده و آلودگی های شیمیایی و میکروبی روی آن جمع می شود در صورت استفاده مجدد موجب ورود این آلودگی ها به بدن و ایجاد بیماری های پوستی می شود.

توصیه می شود که ژیلت های استاندارد و باکیفیت را از داروخانه های سطح شهر تهیه و از خرید این نوع محصولات از دستفروشان اجتناب کنید، زیرا هیچ نظارتی روی آنها وجود ندارد. بهتر است داروخانه ها هم طبق تعرفه و به قیمت واقعی این نوع محصولات را عرضه کنند.

خطر ژیلت های یک بار مصرف و ارزان قیمت

خطر ژیلت های یک بار مصرف و ارزان قیمت
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 15
برگرفته از جام جم/ی
این مطلب مفید بود ؟ 13 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف