نمناک سرگرمیآیا میدانید از درمان خون دماغ تا ساخت کاغذ با مدفوع فیل + تصاویر
مدفوع فیل ، کاغذ با مدفوع فیل
شاید جالب باشد بدانید گران ترین قهوه دنیا تا بهترین نوشیدنی که در ژاپن طرفداران زیادی دارد با مدفوع فیل ساخته میشود.

7 کاربرد و استفاده باورنکردنی از مدفوع فیل

یک فیل بزرگ مقدار زیادی از وقت خود را صرف خوردن می کند ، این غول های آرام به خاطر اندازه بزرگشان، روزانه 200 تا 250 کیلوگرم مواد غذایی مصرف می کنند که حدود 50 کیلوگرم مدفوع تولید می کنند ولی مطمئنا هرگز فکر نمی کردید که این فیل های غول پیکر با مدفوعی حجیم بتوانند پاسخ برخی از نیازهای انسان باشد اما بهتر است این بخش از جالب ترین های نمناک را بخوانید تا از آنها مطلع شوید.
در بوتسوانا، جایی که بیش ترین جمعیت فیل های آفریقایی در آن ساکن هستند ، تعداد آن ها به حدود 130000 می رسد - که در هر روز حدود 650000 کیلوگرم مدفوع در زمین باقی می گذارند. بنابراین تعجب آور نیست، با توجه به مقدار زیادی که در دسترس است ، مردم در طول سالیان استفاده خلاقانه زیادی برای مدفوع فیل فکر کرده اند.
 
گران ترین قهوه دنیا در مدفوع فیل
گران ترین قهوه دنیا در مدفوع فیل
 

کاربردهای عجیب ولی جالب مدفوع فیل

دافع حشرات :
سوزاندن مدفوع برای دور نگه داشتن جانوران موذی ممکن است به طور باورنکردنی برای برخی جذاب نباشد، اما می توانم قول بدهم اگر در بیشه باشید و هیچ جایگزین دیگری نداشته باشید. گزیده شدن به سرعت ذهن تان را تغییر خواهد داد ، خوشبختانه فقط دود ناشی از سوزاندن مدفوع برای دفع پشه ها کافی است . در کمال تعجب، بوی تندی هم ندارد و در واقع نسبت به اسپری حشره کش کمتر زننده است.

درمان درد و خون ریزی بینی با مدفوع فیل

به دلیل تنوع زیادی از میوه ها و گیاهان که فیل در طول روز مصرف می کند، مدفوع آن ها درمانی سنتی است . در مدفوع می توانید نشانه هایی از شاخ و برگ را پیدا کنید که پزشک در درمان از آن استفاده می کند. وقتی آتش روشن شد و شعله ها خاموش شدند، نفس عمیق از دود آن بکشید تا سردرد از بین رود. علاوه بر درمان سردرد، دندان درد و دردهای دیگر، مدفوع فیل برای تمیز کردن سینوس ها و درمان خون ریزی بینی کاربرد دارد . بنابراین به جای گشتن در دشت های ساوانا برای گیاه و یا پوست درخت برای درمان بیماری خاص ، دود مدفوع فیل را تنفس کنید.
 
نوشیدنی با مدفوع فیل
 درمان خون دماغ شدن با مدفوع فیل
 
ساخت کاغذ :
علی رغم مقدار زیادی غذا که آن ها در دهان خود فرو می کنند، یک فیل تنها حدود 45 درصد از آنچه مصرف می کند را هضم می کند. بسیاری از مواد هضم نشده به عنوان الیاف دست نخورده مستقیما دفع می شود . به همین دلیل مدفوع آن ها به راحتی می تواند به محصولات کاغذی تبدیل شود. امروزه کاغذ ما بیشتر با خمیر چوب درست می شود اما خمیری مشابه نیز می تواند از فیبرها در مدفوع فیل بدست آید. بطور میانگین روزانه مدفوع فیل 115 برگ کاغذ تولید می کند. کاغذهای مدفوعی" بافت متفاوتی از آنچه که استفاده می کردیم، دارد، اما ترجیح می دهیم به جای قطع درختان جنگل از این کاغذها استفاده کنیم .
 
مدفوع فیل و قهوه
 کاربردهای باورنکردنی مدفوع فیل
 

گرانترین قهوه با مدفوع فیل

گران ترین قهوه دنیا قهوه «عاج سیاه» است که در تایلند با کمک فیل ها تولید می شود و تنها در 5 هتل پنج ستاره در آسیا و خاور میانه وجود دارد . محتویات دستگاه گوارش فیل، پروتئین این قهوه را از بین می برد و به آن طعمی خاص و منحصر به فرد می دهد این قهوه در شمال تایلند تولید می شود؛ در مثلث طلایی در جایی که فیل های سرگردان را پناه می دهند.
 
 مدفوع فیل قهوه
 گران ترین قهوه دنیا در مدفوع فیل
 
نوعی نوشیدنی در ژاپن :
مدفوع فیل همانطور که در درست کردن قهوه کاربرد دارد می تواند نوعی نوشیدنی مورد علاقه مردم ژاپن را نیز به مرحله پایان ساخت برساند این نوشیدنی مزه ای مشابه قهوه دارد.
 
بیوگاز:
منابع انرژی سبز امروزه اهمیت بیشتری پیدا کرده است . با کاهش ذخایر سوخت های فسیلی و گرم شدن جهانی هوای کره زمین، زمان یافتن جایگزین ها است. خوشبختانه، بعضی از باغ وحش ها و پناه گاه ها شیوه هایی را برای استفاده درست از مدفوع حیوانات یافته اند . با کمک بیوگاز ناشی از مدفوع حیوانات می توانید گاز برای اجاق ها، گرما و حتی برق بدست آورید. و همانطور که همه ما می دانیم، به خاطر مدفوع زیاد فیل ها کاندیدای کاملی هستند. از آنجا که ضایعات ارگانیک را تجزیه می کنند، متان و دی اکسید کربن برای استفاده اجاق یا موتورهای گازی جمع آوری می شوند. در این فرآیند ماده شوینده غنی از مواد مغذی نیز ایجاد می شود که می تواند به عنوان کود شیمیایی مورد استفاده قرار گیرد.اگر به درستی در ترکیب با روش های دیگر استفاده شود، می تواند تاثیر بسیار مفیدی روی دنیای ما داشته باشد.
 
گرانترین قهوه با مدفوع فیل
 کاربردهای عجیب مدفوع فیل 
خانه:
بسیار خوب، این آخری برای ما انسان ها نیست، بلکه یک تکه از مدفوع فیل می تواند سکونت گاهی پر رونق برای زندگی باشد. فیل ها توسط دانشمندان به عنوان مهندسین " اکو سیستم " شناخته می شوند. این بدان معنی است که آن ها قادر به کنترل دسترسی منابع برای موجودات دیگر با تغییر محیط فیزیکی هستند. بسیاری از انواع حشرات از جمله سوسک ها، عقرب، جیرجیرک ها ضایعات خود را در خانه اشان نگه می دارند که بسیاری از انواع قورباغه عادت مشابهی در سری لانکا دارند. علاوه بر ایجاد خانه ای بسیار مغذی برای برخی از موجودات کوچک تر، آن نیز به کسانی که می خواهند آن ها را بخورند ، سود میرسانند. حیواناتی مثل گورکن عسل خوار ومیرکات از میان آن ها عبور خواهند کرد و از حشرات و کرم موجود در داخل آن ها استفاده می کنند.

کاربردهای باورنکردنی و جالب مدفوع فیل

منبع : بخش سرگرمی نمناک / ن / ک
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف