نمناک اخبارجامعه بعد از گم کردن کارت ملی هوشمند چه کار کنیم؟
کارت ملی هوشمند ، گم کردن کارت ملی
سخنگوی سازمان ثبت احوال با اشاره به این که امکان سوء استفاده از کارت های ملی جدید وجود ندارد در مورد اقدامات لازم بعد از گم کردن کارت ملی هوشمند اشاره کرد.
تاریخ انتشار : 24 فروردین 1397

اقداماتی که باید بعد از گم کردن کارت ملی هوشمند انجام داد

سخنگوی سازمان ثبت احوال در خصوص مفقود شدن کارت ملی هوشمند گفت:فرد بایستی برای دریافت کارت ملی هوشمند المثنی به دفاتر ثبت احوال مراجعه کند زیرا دفاتر پست و پیشخوان کارت ملی هوشمند "المثنی" صادر نخواهند کرد.
 
سیف الله ابوترابی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر کارت ملی هوشمند و شناسنامه فردی مفقود شد یا به سرقت رفت چه اقدامی باید انجام دهد،اظهارکرد:فرد بایستی برای دریافت کارت ملی هوشمند المثنی به دفاتر ثبت احوال مراجعه کند؛ زیرا دفاتر پست و پیشخوان کارت ملی المثنی صادر نخواهند کرد.همچنین در خصوص مفقود شدن شناسنامه نیز افراد می بایست برای دریافت شناسنامه المثنی به دفاتر پست و پیشخوان مراجعه کرده و پس از درخواست، برای آنها صادر خواهد شد.
 
وی ادامه داد:در صورت مفقود شدن کارت ملی هوشمند، آن کارت باطل شده و فرد بایستی برای صدور کارت ملی هوشمند مجدد ثبت نام انجام دهد که البته این افراد شامل مرحله پیش ثبت نام نمی شوند. همچنین صدور کارت ملی هوشمند المثنی نیز کمتر از یک ماه طول خواهد کشید.
 
سخنگوی سازمان ثبت احوال با بیان اینکه کارت های ملی جدید، هوشمند بوده و امکان سوء استفاده از آن وجود ندارد، گفت:بنابراین نگرانی در این خصوص وجود نخواهد داشت؛ زیرا در حین ثبت نام، اسکن اثر انگشت و امضای دیجیتال فرد ثبت شده که این امر از سوء استفاده کارت ملی هوشمند جلوگیری خواهد کرد.

 

بعد از گم کردن کارت ملی هوشمند چه کار کنیم؟

بعد از گم کردن کارت ملی هوشمند چه کار کنیم؟
:
امتیاز : 4.7 تعداد رای : 135
برگرفته از ایسنا /ن
این مطلب مفید بود ؟ 126 9
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف