نمناک اخباردانشگاه آخرین مهلت دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 97
کنکور ، کنکور 97
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از آخرین مهلت دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری سال 1397 خبر داد.
تاریخ انتشار : 5 تیر 1397

زمان توزیع کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1397 اعلام شد

ایسنا:  مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به اینکه تاکنون بیش از 50 درصد داوطلبان کنکور 97 پرینت کارت ورود به جلسه را دریافت کرده اند، گفت:داوطلبان تا فردا، چهارشنبه ششم تیر ماه فرصت دارند نسبت به دریافت کارت خود اقدام کنند. 

دکتر حسین توکلی ضمن اعلام این مطلب اظهار کرد:کنکور سراسری 97 به منظور پذیرش دانشجو در دوره های روزانه، شبانه، نیمه حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور، موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و همچنین در کدرشته های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می شود و مرحله اول ثبت نام در کنکور 97 از اول بهمن 96 از طریق سایت سنجش آموزش کشور آغاز شد و با درنظر گرفتن مهلت تمدید شده 16 بهمن 96 پایان پذیرفت. در این مرحله تعداد 951 هزار و 85 نفر ثبت نام کردند.

وی تاکید کرد:از تعداد یک میلیون و 11 هزار و 384 داوطلب شرکت کننده در آزمون سراسری 97 تعداد 599 هزار و 121 نفر زن و مابقی مرد هستند. به عبارت دیگر 59.24 درصد داوطلبان زن هستند.

کنکور

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت:از تعداد داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسری 97 تعداد 144 هزار و 437 نفر در گروه آزمایشی ریاضی، 642 هزار و 228 داوطلب در گروه آزمایشی علوم تجربی، 204 هزار و 936 داوطلب در گروه آزمایشی علوم انسانی، تعداد 12 هزار و 249 نفر در گروه آزمایشی هنر و 7 هزار و 534 داوطلب در گروه آزمایشی زبان ثبت نام کردند.

دکتر توکلی افزود:کارت شرکت در آزمون سراسری 97 از روز یکشنبه، سوم تیر بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت، داوطلبان تا ساعت 24 فردا چهارشنبه ششم تیر ماه می توانند کارت خود را دریافت کنند. همچنین تا ساعت 8 صبح امروز تعداد 510 هزار و 299 داوطلب یا به عبارتی بیش از 50 درصد داوطلبان نسبت به دریافت پرینت کارت خود اقدام کرده اند.

وی تاکید کرد:کنکور سراسری سال 97 در دو نوبت صبح و بعدازظهر روزهای پنجشنبه و جمعه 7 و 8 تیرماه 97 در 375 شهرستان و بخش و در 479 حوزه امتحانی برگزار می شود و داوطلبان باید در یک مرحله و در یک جلسه به سئوالات اختصاصی و عمومی تعیین شده پاسخ دهند.

به گفته توکلی، آزمون سراسری سال 97 برای هر یک از گروه های پنج گانه آزمایشی در یک مرحله برگزار می شود و داوطلبان در یک جلسه به سئوالات عمومی و اختصاصی گروه آزمایشی انتخابی پاسخ می دهند. 

وی افزود:این آزمون صبح و بعدازظهر پنج شنبه هفتم و جمعه هشتم تیرماه در 375 شهرستان و بخش مختلف کشور و 479 حوزه امتحانی برگزار می شود، به این صورت که آزمون عمومی و اختصاصی گروه علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی در صبح پنج شنبه هفتم تیر، آزمون عمومی و اختصاصی گروه آزمایشی هنر بعدازظهر پنج شنبه هفتم تیر، آزمون عمومی و اختصاصی داوطلبان گروه علوم تجربی صبح جمعه هشتم تیرماه و آزمون گروه های زبان های خارجی بعدازظهر جمعه هشتم تیرماه برگزار می شود.

انتهای پیام/م

زمان توزیع کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 97

آخرین مهلت دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 97
: امتیاز : 3.9 تعداد رای : 74
این مطلب مفید بود ؟
58 16
نظر کاربران
عبدالستار سردارزهی

عبدالستار سردارزهی

من هنوز کارت ورود به جلسه خود را نگرفته ام. چکار باید بکنم

پاسخ دادن 2 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف