نمناک اخباردانشگاه آغاز پذیرش بدون آزمون کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد
کاردانی پیوسته بدون کنکور ، کاردانی پیوسته بدون کنکور دانشگاه آزاد
پذیرش بدون کنکور مقطع کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد در نیمسال دوم 98-97 آغاز شد.
تاریخ انتشار : 1 بهمن 1397

کاردانی پیوسته بدون کنکور در دانشگاه ازاد

ایسنا: پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در مقطع کاردانی پیوسته نیمسال دوم 98-97 دانشگاه آزاد اسلامی از امروز دوشنبه اول بهمن ماه شروع می شود. 

مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اعلام کرد:براساس مصوبه جلسه شانزدهم شورای سنجش و پذیرش بدینوسیله به اطلاع متقاضیان تحصیل در رشته های دارای پذیرش صرفاً برطبق سوابق تحصیلی مقطع کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد اسلامی می رساند،کلیه متقاضیان می توانند از امروز دوشنبه اول تا شنبه 13 بهمن ماه با مراجعه به سامانه این مرکز به نشانی www.azmoon.org ابتدا دفترچه راهنمای ثبت نام را دریافت و بعد از مطالعه و کسب آگاهی های کامل در خصوص انتخاب رشته، در صورت تمایل و داشتن شرایط بعد از تهیه کارت اعتباری، نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. 

داوطلبان در این سامانه مجاز به انتخاب یک رشته در حداکثر 20 محل دانشگاهی خواهند بود. 

شایان ذکر است نتایج این دوره، نیمه دوم بهمن ماه اعلام خواهد شد. 

متقاضیان ثبت نام کاردانی پیوسته بدون کنکور نکات زیر را در نظر داشته باشند: 

1- گزینش دانشجو در این مرحله صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کل دیپلم) صورت خواهد گرفت. 

2- داشتن دیپلم در یکی از شاخه های فنی و حرفه ای یا کاردانش یا دیپلم سه ساله متوسطه نظری یا دیپلم کامل چهار ساله نظام قدیم متوسطه. 

3- دیپلمه های شاخه های کاردانش، فنی و حرفه ای و هنرستان نظام قدیم صرفاً مجاز به انتخاب یکی از رشته های کاردانی متناسب با نوع دیپلم خود طبق جدول مربوطه در دفترچه راهنمای ثبت نام هستند. 

4- هر متقاضی با توجه به مدرک پایان دوره متوسطه خود در شاخه های فنی و حرفه ای ، کار و دانش و یا دیپلم چهار ساله نظام قدیم ، تنها مجاز به انتخاب یک رشته تحصیلی برای ثبت نام در دوره کاردانی پیوسته است. 

لازم به ذکر است رشته تربیت بدنی از این قاعده مستثنی است و متقاضیان می توانند در صورت تمایل این رشته را به عنوان رشته تحصیلی انتخاب کنند. 

5- تطابق رشته فارغ التحصیلی داوطلبان در دوره متوسطه با رشته انتخابی در دوره کاردانی پیوسته، در محل دانشگاهی مربوطه صورت خواهد پذیرفت لذا به داوطلبان توصیه می شود شرط تطابق رشته ( مطابق جدول صفحات 11 الی 14 دفترچه راهنما) را در انتخاب خویش لحاظ دارند. 

6- بر اساس ضوابط و مصوبات مربوط هر داوطلب می تواند بر اساس شرایط خود، متقاضی یکی از سهمیه های مصوب مندرج در دفترچه راهنما شود. 

7- داوطلبان لازم است معدل کل دیپلم خود را دقیقاً مطابق معدل مندرج در مدرک فارغ التحصیلی درج کنند، چرا که در صورت مغایرت اعلامی با معدل مندرج در مدرک فارغ التحصیلی از ثبت نام و ادامه تحصیل فرد جلوگیری خواهد شد و قبولی آنها لغو می شود. 

8- مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در دفترچه راهنمای ثبت نام برای هر رشته تحصیلی به عهده داوطلب است و موضوع خلاف یا عدم رعایت ضوابط و شرایط ( سهوی یا عمدی) حتی پس از قبولی فرد در این مرحله پذیرش و یا هر مرحله از تحصیل مشخص شود قبولی وی در دانشگاه "کان لم یکن تلقی" و از ادامه تحصیل او ممانعت به عمل می آید. 

داوطلبان می توانند با عضویت در پیام رسانهای داخلی به نشانی پیام رسان سروش:@iau.sanjesh و پیام رسان ایتا:@iau_sanjesh از آخرین اخبار مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی مطلع شوند.

انتهای پیام/م

جزئیات پذیرش بدون کنکور کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد

آغاز پذیرش بدون آزمون کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد
:
امتیاز : 0 تعداد رای : 0
این مطلب مفید بود ؟ 0 0
نظر کاربران
Reza

Reza

بچه های که فوق دیپلم گرفتند, اشتباست که یکراست برای گرفتن مدرک کارشناسی کنکور بدهند. این بزرگترین ضربه را به نیروی کار کشور میزند. قبلا قانونی بود که وقتی فردی فوق دیپلم گرفت, تا ۴ سال حق شرکت در کنکور کارشناسی را نداشت. اما مجلس چند سال پیش این قانون را ملغی اعلام کرد و همین باعث شد که دانشجو بلافاصله برای مدرک کارشناسی و پشت سرش برای کارشناسی ارشد و حتی دکتری امتحان دهد.و همین امر مدرک گرایی در دانشگاه رارواج داد.
در حالی که کشور ما به نیروی کار نیاز دارد, مجلس با این کارش خنجر به مملکت زد

پاسخ دادن 0 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف