نمناک اخبارورزشی صحبت های کارلوس کی روش قبل از بازی ایران و اسپانیا
کارلوس کی روش ، مصدومیت روزبه چشمی
کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با اشاره به دیدار با تیم ملی اسپانیا گفت: شاید این تیم بتواند از نظر فنی ما را متوقف کند اما از نظر روحیه و انگیزه نمی تواند این کار را بکند.
تاریخ انتشار : 30 خرداد 1397

تفکر کارلوس کی روش مقابل اسپانیا چیست

تیم ملی ایران که بازی اول را از مراکش برده و بعد از بیست سال پیروزی در جام جهانی را به عدد دو رسانده است، حالا باید با اسپانیا بازی کند. تیمی که قهرمان جهان بوده و عبور از آن آسان که نیست، بسیار هم سخت و دشوار و شاید هم غیرقابل دسترس باشد.

با این حال ایران با کی روش همان تیمی است که 90 دقیقه برابر آرژانتین ایستاد و گل نخورد و روی یک غافلگیری یک گل خورد. مرور آن بازی و خاطراتش اجازه نمی دهد به شکست پرگل فکر کنیم. اما فوتبال است و اتفاقاتی که هیچکس نمی تواند آن را پیش بینی کند.

کارلوس کی روش

مصاحبه با کارلوس کی روش قبل از بازی با اسپانیا

اما مهمترین پرسش در مورد تیم ملی ایران برای دیدار با اسپانیا در مورد ترکیب تیم است و تغییراتی که کارلوس کی روش در آن ایجاد خواهد کرد.

تغییرات کارلوس کی روش در بازی ایران مقابل اسپانیا

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با اشاره به دیدار با تیم ملی اسپانیا گفت:شاید این تیم بتواند از نظر فنی ما را متوقف کند اما از نظر روحیه و انگیزه نمی تواند این کار را بکند.

کارلوس کی روش در نشست خبری پیش از دیدار روز چهارشنبه برابر اسپانیا که بعدازظهر روز سه شنبه در سالن کنفرانس ورزشگاه شهر کازان برگزار شد به تشریح آخرین وضعیت تیم ملی ایران پرداخت.

وی در ابتدای این نشست خبری گفت:این افتخار بزرگی برای ماست که اینجا هستیم و این یک فرصت فوق العاده است که برابر اسپانیا یکی از کاندیداهای قهرمانی بازی کنیم. جو تیم ما بسیار خوب است. بازیکنان بسیار هیجان زده و خوشحال هستند که برابر یک تیم خوب بازی کنند. همه ما در اینجا برنده هستیم. چرا که این یک فرصت منحصر بفرد است برای بازیکنان ما.

کارلوس کی روش

تلاش تیم ملی برای پیروزی در جام جهانی 2018

وی ادامه داد:ما اینجا آمده ایم که بهتر باشیم. بازی با اسپانیا هم می تواند ما را برنده معرفی کند چون با این تیم بازی می کنیم.

کی روش در پاسخ به پرسش خبرنگار اسپانیایی که عنوان کرد ممکن است بازیکنان شما بتوانند یک امتیاز و یا سه امتیاز را به دست بیاورند گفت:ما تلاش خواهیم کرد که بازی خوبی را انجام دهیم. با توجه به اینکه می دانیم باید حداکثر تلاش خود را به خرج بدهیم. باید به فوتبال احترام بگذاریم. این اصول ارزشمند است. فردا ایران تلاش خواهد کرد که برابر اسپانیا بازی کند.

وی ادامه داد:تیمی که سبک بسیار دشواری را در اختیار دارد و سبک بسیار خاص خودشان را دارند. مهمترین نگرش ما به عنوان یک گروه این است که از هر فرصتی که داریم استفاده کنیم. باید خوشبین باشیم و مثبت بیندیشیم. هر امکانی وجود دارد. این کاری است که ما تاکنون انجام داده ایم. بازیکنان بسیار عالی داریم مثل اسپانیا که بازیکنان خوبی دارد.

کی روش ادامه داد:بازیکنان خیلی خوبی داریم و این فرصت در اختیار ماست که فردا خوب بازی کنیم. می دانیم چطور باید فداکاری کنیم. هر چقدر بازیکنان فداکاری بیشتری کنند نتیجه بهتر خواهد بود. باید با احترام بازی کنیم و نیت ما این باشد که ببریم. حالا می بینیم بعد از نود دقیقه چه اتفاقی می افتد. اینکه در بازی قبلی چه کرده ایم اصلا مهم نیست چرا که اسپانیا یک شهرت دیگر دارد.

کارلوس کی روش

تفکرات کارلوس کی روش برای برد ایران در جام جهانی

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در مورد غیبت یک بازیکن گفت:هرکسی که برای مدت طولانی فوتبال بازی کرده باشد می داند این رشته پر از سورپرایز است. یک شرایط خاصی رقم خورده است. باید توجه داشته باشیم که این موضوع کنایه آمیز است. می خواستم هیرو همیشه بازیکن من باشد اما حالا رقیب من شده است. این کمی خنده دار است. برایش احترام زیادی قائلم. هیرو را خوب می شناسم و می دانم که فرد مناسبی است که متحد کند تیم اسپانیا را.

وی ادامه داد:بنابراین فکر می کنم که انتخاب هیرو به عنوان سرمربی تیم ملی اسپانیا نشان داد که او چقدر مربی موفقی است. در بازی با اسپانیا هم دیدیم که تیمش چقدر خوب بازی کرد.

کی روش در پاسخ به سوال دیگری که فکر می کنید اسپانیا قویترین تیم جام جهانی است و کدام بازیکن بهتر است گفت:همه بازیکنان اسپانیا من را نگران می کنند. دست آخر کوسه های قوی در مراحل نهایی جام جهانی بازی می کنند. همانطور که پرتغال هم اینگونه خواهد بود. اینها شرایط این را دارند که در مراحل نهایی باشند. اما چیزی که من نگران آن هستم این است که بازیکنان ما متحد، قوی و خوشبین باشند. من می خواهم مثبت باشند وقتی که بازی می کنند.

کارلوس کی روش

راهکاری کارلوس کی روش  برای توقف ستاره های اسپانیا 

وی در مورد مصدومیت روزبه چشمی گفت:در یکی از تمرینات او مصدوم شد و به خاطر همین نمی تواند در دیدارهای آینده بازی کند. راحت نیست که برابر اسپانیا بازی کنیم. اینکه بخواهم بگویم اسپانیا چطور بازی می کند مهم نیست. من باید در مورد بازی تیم خودم صحبت کنم. ما باید چند اصل را رعایت کنیم. ما پیشینه آمادگی برای بازی با اسپانیا را نداریم. باید به بازیکنان ایران پاداش داد چرا که شرایط بقیه بازیکنان دنیا را نداشته باشند. چرا باید به طور غیرمستقیم مجازات شوند به خاطر تحریم ها. اینها خانواده دارند. همه جای دنیا اینها می خندند و بازی می کنند.

کی ورش ادامه داد:صرفنظر از اینکه چه اتفاقی می افتد مهم نیست. ما بازی می کنیم به خاطر پیراهنی که برتن می کنیم. در تیم ما نباید هیچکس انگشتش را به سمت فرد دیگری دراز کند و مشتی به دیگری بزند. همواره به بازیکنانم می گویم وقتی بازی را تمام می کنید باید سربلند باشید. باید طرفداران خود را مفتخر نگه داریدو کاری کنید که پیراهن ایران در جایگاه بهتری قرار بگیرد. فردا هم همین روش را خواهیم داشت.

کارلوس کی روش

راهکاری کارلوس کی روش  برای توقف ستاره های اسپانیا 

سرمربی تیم ملی ایران در پاسخ به پرسش خبرنگار پرتغالی که پرسید چگونه می توانید تیم ملی اسپانیا با آن همه ستاره را متوقف کنید گفت:باید عرض کنم که اگر یک معجون جادویی بود که تیم اسپانیا را بشود با یک میلیون دلار معامله کرد ما حاضر بودیم این تیم را بخریم. اما این نمی شود. البته ما چنین رویکردی را نداریم. ما باید ببنیم چه کاری را می توانیم انجام دهیم. هیچ تیمی کامل نیست. این جادوی فوتبال است.

وی ادامه داد:امکانی که برای همه تیم ها وجود دارد این است که ممکن است یک تیم خوب هم در برخی مواقع دچار اشتباه شود. ما چیزی برای از دست دادن نداریم. همانطور که گفتم تیم ملی ما که از ایران است در حال آماده شدن برای حضور در جام ملت های آسیاست. دو نتیجه بیشتر نیست یا می بریم یا می بازیم. ما می پذیریم که اسپانیا تیم محبوبی است. آنها قهرمان اروپا هستند. آنها مجموعه ای از ارزش ها را در اختیار دارند که سخت است اندازه گیری آن در فوتبال. ما باید خودمان را حفظ کنیم و بر رنج ها پیروز شویم.

کارلوس کی روش

صحبت های کارلوس کی روش قبل از دیدار ایران مقابل اسپانیا

کی روش ادامه داد:اسپانیایی ها شاید بتوانند از نظر فنی تیم ما متوقف کنند اما از نظر روحیه و انگیزه نمی توانند تیم ما را متوقف کنند. بازی را انجام خواهیم داد که وقاع بینانه باشد. ما باید دفاع کنیم و قطعا دقایق زیادی خواهد بود که دفاع می کنیم. ما با ظرفیت ها و شایستگی های خودمان این کار را خواهیم کرد. دفاع کردن تسلیم شدن نیست. نگرش ما این است که بازی را ببریم و به همین روش ادامه خواهیم داد.

تشریح آخرین وضعیت تیم ملی ایران توسط کارلوس کی روش

برگرفته از انتخاب / ر
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف