کارلوس کی روش

بخش کلیدی ماجرای تمدید قرارداد کارلوس کی روش

تاریخ انتشار : 16 تیر 1397کد مطلب : 69692زمان مطالعه : 4 دقیقه
گفته می شود کارلوس کی روش به مسوولان فدراسیون فوتبال هفت روز وقت داده تا در صورت موافقت با شروطش وی با امضای قرارداد جدید فعالیت خود را برای حضور در جام ملت های آسیا آغاز کند.

بند جنجالی مانع از امضای قراردادکارلوس کی روش شد

کارلوس کی روش بامداد پنج شنبه تهران را به مقصد لیسبون ترک کرد تا برای ملاقات به اعضای خانواده اش و استراحتی کوتاه چند روزی از فضای پر تنش فوتبال ایران فاصله داشته باشد، او در فرودگاه امام خمینی با دو خبرنگار نزدیک خود به مصاحبه ای مفصل پرداخت و همه اتفاقات پشت پرده در خصوص ماه های اخیر را بیان کرد البته این بار بدون حمله مستقیم به برانکو و علی کریمی اما با این وجود کنایه هایی که به منتقدانش زد ولی کاملا محترمانه چون به مهدی تاج قول داده بود دیگر مصاحبه های تنش زا و جنجالی انجام نخواهد داد.

کارلوس کی روش

علت سفر کارلوس کی روش

کارلوس کی روش شرطش را برای ماندن در تیم ملی گفت

کارلوس کی روش در گفتگویی که پیش از سفر به پرتغال در فرودگاه حضرت امام خمینی (ره) با کانال اطلاع رسانی تیم ملی فوتبال انجام داد، اظهار کرد:پس از بیش از هفت سال از ورودم به ایران، هنوز پاسخی را که در یکی از نخستین سوالها از من پرسیده شد، به یاد دارم. وقتی آقای کفاشیان رییس وقت فدراسیون از من پرسیدند که آیا فکر می کنی می توانیم به جام جهانی برزیل صعود کنیم یا خیر جواب دادم نوع و استیل رهبری و مدیریت من این گونه است که کمتر وعده بدهم و بیشتر ارائه داشته باشم. الان بعد از گذشت تقریبا هشت سال امیدوارم شما کاملا متوجه شده باشید که سبک و سیاق من این است که کمتر وعده بدهم و بیشتر دستاورد داشته باشم.

 کارلوس کی روش

شرط کارلوس کی روش برای مسوولان فدراسیون فوتبال

کی روش افزود:در هشت سال گذشته همیشه نسبت به اهداف و برنامه های تیم ملی متعهد بوده ایم. همیشه از خودگذشتگیهای خودمان را پیشاپیش بدون هیچ توجیه، توضیج یا گلایه ای انجام داده ایم و فدراسیون فوتبال و مخصوصا رییس محترم فدراسیون فوتبال جناب آقای تاج همیشه تلاش کرده اند که پاسخ خواسته های ما را پیدا کنند و راهکارها را بیابند اما در حال حاضر توقعات برای جام ملتها بسیار بالا است و تنها دلیل، قصد و نیتی که بنده برای ادامه دادن کار در جام ملتها دارم، این خواهد بود که به موفقیت برسیم و تنها دلیلمان این موفقیت است. از بعد حرفه ای تنها دلیل بنده برای به چالش کشیدن این رویا، موفقیت است اما در هشت سال گذشته همواره ما زحمات، کار و نتایجمان را پیشاپیش ارائه کردیم و مسوولان ورزشی وعده ها و قولها را دادند که بعضی از این وعده ها هیچ موقع به تحقق نپیوستند و بعضیها دیر اتفاق افتادند.

کارلوس کی روش

علت عدم تمدید قرارداد کارلوس کی روش 

بعد از هشت سال الان زمانی است که بر عکس این کار را انجام دهیم و این شرایط را برگردانیم. به خاطرمصلحت و آینده فوتبال ایران الان زمان این است که مسوولان ورزشی ابتدا راهکارها و راه حلها را روی میز بگذارند و از طرف مقابل، ما به قولهایمان متعهد خواهیم بود که بهترینمان را به نمایش بگذاریم و پیراهن مقدس تیم ملی را در جایگاه بالاتر و بهتری قرار دهیم. اگر آن شرایط و امکانات پیشاپیش محقق نشوند بنده فکر نمی کنم که بنده شخص مربی و شخص مناسبی برای هدایت تیم باشم که بخواهم تیم ملی را به یک جایگاه بالاتر برسانم.

کارلوس کی روش

شرط کارلوس کی روش برای مسوولان فدراسیون فوتبال

اما مبهم ترین موضوع مرتبط با سفر کارلوس کی روش این بود که آیا بلیت این سفر یک طرفه خواهد بود یا همانند هفت سال گذشته برگشتی هم در کار خواهد بود؟ کارلوس کی روش توپ را به زمین مهدی تاج انداخت و تاکید کرد اگر برنامه ریزی ما برای موفقیت در جام ملت های آسیا فراهم شود قطعا این همکاری ادامه خواهد داشت اما اگر این اتفاق رخ ندهد بعید است برگشتی در کار باشد، اما نزدیکان فدراسیون فوتبال معتقدند که موضوع برنامه ریزی تیم ملی و انجام بازی های تدارکاتی مناسب تنها بخش مبهم این قرارداد نیست بلکه موضوع تمدید اتوماتیک قرارداد کارلوس کی روش تا جام جهانی 2022 قطر بخش کلیدی ماجرا است!

کارلوس کی روش

شرط کارلوس کی روش برای مسوولان فدراسیون فوتبال

ظاهرا رئیس فدراسیون فوتبال موافقت خود با اجرای دقیق و گام به گام برنامه ریزی کارلوس کی روش را شفاهی به وی اعلام کرده اما کی روش اصرار دارد این توافق روی کاغذ بیائید، از طرفی بحث بازی های تدارکاتی ایده آل نیز باید قطعی شود که فدراسیون فوتبال در تلاش است در یک هفته پیش رو این مساله را برطرف کند تا دیگر مشکلی از این بابت وجود نداشته باشد اما چالش اصلی میان کارلوس کی روش و مهدی تاج اختلاف نظر در خصوص تمدید قرارداد اتوماتیک در جریان بازی های جام ملت های آسیا است.

گفته می شود بین تاج و کی روش توافقات کلی از جمله در مباحث مالی و همچنین مدت زمان قرارداد صورت گرفته اما برخی جزییات مانع امضای قرارداد شده است.

کارلوس کی روش

مصاحبه کارلوس کی روش هنگام ترک تهران

ظاهرا این قرارداد از نظر مالی نزدیک به 20 درصد افزایش می یابد که با توجه به توفیق نسبی کی روش در جام جهانی چندان هم غیر طبیعی نیست اما طبق اخبار به دست آمده مرد پرتغالی برای مسوولان فدراسیون فوتبال شرط گذاشته که در صورت راهیابی تیم ملی به مرحله نیمه نهایی جام ملت های آسیا قراردادش به صورت خودکار تا پایان جام جهانی 2022 قطر تمدید می شود. اما رییس فدراسیون به دنبال این است این شرط را در صورت راهیابی تیم ملی ایران به فینال مسابقات عملی و اجرایی کند. شرطی که تا الان مورد موافقت دو طرف قرار نگرفته و باعث شده فعلا قرارداد کی روش تمدید نشود و موضوع به بعد موکول شود!

کارلوس کی روش

علت ترک کارلوس کی روش از ایران

البته پیش بینی می شود به واسطه اصرار مقامات بالادستی فدراسیون فوتبال در وزارت ورزش و فراتر از آن در بدنه اصلی دولت مهدی تاج این قرارداد را به زودی آماده امضا کند تا همه چیز برای تداوم همکاری کارلوس کی روش با تیم ملی ایران فراهم شود، تا شاید رویایی قهرمانی آسیا پس از سال ها این بار در امارات شکسته شود و یوزهای ایرانی بتوانند جام قهرمانی را با اقتدار بالای سر ببرند.

چالش اصلی میان کارلوس کی روش و مهدی تاج

52
این مطلب مفید بود ؟20
برگرفته از دانشجو / خبر آنلاین / ر
وبگردی