نمناک اخباراقتصاد بانک هایی که 10 هزار تومان کارمزد دریافت میکنند + جدول
کارمزد بانک ، کارمزد بانک ملی
بانک تجارت از ابلاغیه کسر هزینه 10 هزار تومانی با ارسال پیامکی به مشتریانش رونمایی کرد، حال باید دید باقی بانک ها چه زمانی قرار است از این کارمزدها رونمایی کنند.
تاریخ انتشار : 3 آذر 1394

نرخ کارمزد بانک ها

خصوصی سازی در بانکها به معنای واقعی یا غیر واقعی موضوعی را رواج داد و آن هم "نظام خدمات همراه" بود که بانکها یکی پس از دیگری برای حفظ و جذب مشتریان فعلی و جدید خود با آن به رقابت پرداختند و هر روز هم از یک موضوع تازه رونمایی کردند از شبا تا پیامکی که تا کارت تان را در دستگاه خود پرداز می کشید صدایش به گوشتان می رسد خدمتی که روزهای اول رایگان شروع شد اما این روزها بابت هر ریال حسابتان هزینه می پردازید.

کارمزد بانک ها


البته نباید فراموش کنیم که همه این اتفاقات هزینه بردار یک ابلاغیه هم یدک می کشد و آن هم مربوط به در آخرین جلسه شورای هماهنگی بانک ها و مؤسسات اعتباری دولتی و خصوصی، مدیران عامل و تصمیم گیران بانک ها بود که از این پس هزینه ارسال پیامک بانکی از صاحبان حساب دریافت شود.

در این جلسه سقف هزینه دریافتی نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفته و اعضای شورا هزینه 10 هزار تومان در سال را به عنوان آبونمان سالانه ارسال پیامک تراکنش های بانکی تعیین کردند. اما از آنجا که 6 ماه نخست سال به اتمام رسیده، مقرر شد برای 6 ماهه دوم امسال پنج هزار تومان دریافت کنند.

براساس این گزارش این خدمات برای حفظ فضای رقابتی در بین بانکها کارمزد یکسانی ندارد و حق انتخاب برای بانکها در رابطه با جذب مشتری باز گذاشته است.

اما ماجرای تراکنش های هزینه بردار آنهم آشکار در یک روز تعطیل بهاری سال جاری از سوی بانک ملی با برداشت 5 هزار تومانی از حسایب مشتریانش شروع شد که اگر چه برای برای اکثر مشتریانش مبلغ قابل اعتنایی نبود اما ناراحتی آنها را از آن بابت برانگیخت که چرا بدون اطلاع قبلی این اتفاق در نظام بانکداری کشور رخ داده است.

با این حال مساله دریافت کارمزد اکنون به مساله ای جدی برای مدیران نظام بانکی بدل شده است و اغلب آنها معتقدند که نظام بانکداری کشور باید به سمت کارمزد محوری حرکت کند.موضوعی که برای بار دوم از سوی بانک تجارت آن هم با کسر مبلغ 10 هزار تومانی روز گذشته تکرار شد.

این موضوع ما را برآن داشت تا عملکرد باقی بانکها را پیگیر شویم. 

ردیف

نام بانک

میزان کسر شدن از

حساب مشتری

توضیحات

1

ملی ایران

10000 تومان

 

2

کشاورزی

10000 تومان

 

3

تجارت

10000 تومان

برای برداشتها هزینه ای دریافت نمی کند اما برای واریزی های

بالای 20000 تومان این مبلغ بطور سالانه کسر می گردد.

4

مسکن

0

مبلغی کسر نمی گردد

5

رفاه

8000 تومان

 

7

اقتصاد نوین

10000 تومان

 

8

انصار

0

 

9

پاسارگاد

0

 

10

سپه

10000تومان

 

11

آینده

10000تومان

 

12

ایران زمین

0

 

13

پست بانک

10000تومان

 

مطلب قابل تأمل اینجاست که چطور ممکن است این پیامکها هزینه هایی را برای بانکها ایجاد کند اما سود بانکی پولهایی که ته حسابهای مردم مانده و ارقام چند صد میلیاردیست در حساب کتابهایشان نمی آید؟

بانک هایی که 10 هزار تومان کارمزد دریافت میکنند + جدول

بانک هایی که 10 هزار تومان کارمزد دریافت میکنند + جدول
:
امتیاز : 2.5 تعداد رای : 6
برگرفته از باشگاه خبرنگاران-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 3 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف