نمناک اخباراقتصاد نرخ کارمزد خدمات بانکی افزایش یافت
کارمزد خدمات بانکی ، نرخ های جدید کارمزد خدمات بانکی
با دستور بانک مرکزی تعرفه کارمزد ارائه خدمات بانکی مصوب سال 95 در برخی موارد تغییر کرد و گران تر شد.
تاریخ انتشار : 23 مهر 1395
بازدید : 2,142 نفر

گران شدن کارمزد خدمات بانکی

بانک مرکزی در ابلاغیه ای به بانک های کشور تعرفه جدید کارمزد خدمات بانکی مصوب سال 95 و نرخ های قابل وصول را اعلام کرد که طبق آن، نرخ صدور چک بانکی از 3700 تومان به 5 هزار تومان افزایش یافت.
 بانک مرکزی در ابلاغیه ای به تمامی بانک های کشور در تاریخ 11 مهرماه سال جاری، تعرفه جدید کارمزد خدمات بانکی مصوب سال 95 و نرخ قابل وصول شامل خدمات بابت انواع حساب های قرض الحسنه و پس انداز، ضمانت نامه ها، حواله های صندوق های اجاره ای، مدیریت اوراق بهادار و بروات را ابلاغ کرد. بر این اساس در شاخص ترین افزایش نرخ خدمات، قیمت صدور چک بانکی از 3700 تومان به 5 هزار تومان افزایش یافته است.

بانک های کشور نیز در دستورالعملی که به شعب خود ارسال کرده اند، بر این نکته تاکید کرده اند که هزینه خدمات بانکی مذکور، به شرح مندرج در فایل های الحاقی که از سوی بانک مرکزی ابلاغ شده است، لازم الاجرا است. در واقع، اداره ارزیابی سلامت نظام بانکی بانک مرکزی طی نامه ای به بانکهای کشور، تعرفه جدید را ابلاغ کرده است.

بر این اساس بانکها در دستورالعمل های خود، کارمندان را مکلف کرده اند که با توجه به اهمیت تامین هزینه های مرتبط با ارایه خدمات بانکی از محل کارمزدهای دریافتی، در اخذ کارمزدها اهتمام کنند. اما نکته حائز اهمیت در این دستورالعمل، موضوع ارایه تخفیف های ویژه بانکها به مشتریان خاص، در اعمال کارمزدها است. این در شرایطی است که واحدهای بانکی می توانند به مشتریان خاص و ویژه به منظور رقابت با سایر بانکها، حداکثر 30 درصد قیمت مندرج در جدول ابلاغی را با نرخ های کمتری اعمال کنند.

از سوی دیگر، واحدها در خصوص اعمال بند تشویق به مشتریان خاص باید درخواست مشتریان خاص و ویژه را به اداره امور شعب ارسال کنند تا پس از تائید درخواست مزبور و طرح در کارگروه بخشودگی و تخفیفات ویژه خدمات بانک، مستقر در اداره کل بازاریابی و امور مشتریان، تخفیف اعمال شود؛ ضمن اینکه شعب باید پس از بررسی های لازم، درخواست را به منظور ارایه در کمیته منابع و مصارف بانکها ارسال کنند.

فهرست کامل عمده ترین نرخ های جدید کارمزدهای بانکی را منتشر کرد:
 
کارمزد خدمات بانکی

تعرفه جدید کارمزد خدمات بانکی

کارمزد خدمات بانکی

نرخ جدید کارمزد خدمات بانکی

نرخ کارمزد خدمات بانکی افزایش یافت

نرخ کارمزد خدمات بانکی افزایش یافت
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از مهر -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف