نمناک سبک زندگیکار و زندگی انجام کارهای خانه موجب سلامت مردان میشود
کارهای خانه ، انجام کارهای خانه
مشارکت مردان در انجام کارهای خانه موجب تحکیم روابط میان زوجین و هم باعث سالم ماندن بیشتر آقایان می شود!
بازدید : 1,514 نفر

سلامت مردان با مشارکت در انجام کارهای خانه

مشارکت در کارهای خانه یکی از عواملی است که موجب صمیمیت میان زن و مرد می شود و در نتیجه آن زوج ها احساس بهتری نسبت به خود و طرف مقابلشان خواهند داشت. همه زوج های جوان می توانند برای ایجاد حس مشارکت درخانه تلاش کنند. تقسیم کار خانه از عوامل مهم در اداره منزل است، آشپزی، نظافت، شست وشوی لباس ها، شستن ظرف ها از جمله کارهایی است که چه زن و چه مرد، آن را خسته کننده می دانند.
اما در برخی خانواده ها، زن ومرد با مشارکت یکدیگر این وظایف را انجام می دهند و در برخی خانواده ها این زنان هستند که با وجود اشتغال در بیرون، وظایف خانه را هم به خوبی انجام می دهند. با این همه کارشناسان می گویند پیش کشیدن تقسیم کار در خانه بر عهده خانم ها است. چرا که مردان علاقه کمتری به کار در منزل دارند.
خانم ها باید درباره چگونگی تقسیم کارهای خانه با همسرشان صحبت کنند و برای تقسیم کار در خانه زمان بگذارند و اطمینان حاصل کنند که همه اعضای خانواده از این تقسیم راضی هستند. زنان باید قدردان زحمات همسر در منزل باشند، چرا که این اقدام موجب استحکام زندگی خانوادگی می شود و مرد را تشویق می کند که همکاری بیشتری کند.
کارشناسان اعتقاد دارند انجام کارهای خانه و نظافت در مردان بویژه بیشتر از زنان در دوران سالمندی می تواند سبب حفظ سلامت آن ها شود.
بهتر است بدانید انجام کارهای منزل فقط منحصر به خانم ها نیست و آقایان نیز باید در انجام دادن آن ها به همسرانشان کمک کنند، چون هم موجب تحکیم روابط میان زوجین و هم باعث سالم ماندن بیشتر آقایان می شود!


 کارهای خانه

مشارکت مردان د رکارهای خانه موجب سلامت مردان میشود

بر اساس جدیدترین پژوهش ها انجام کارهای خانه می تواند سبب حفظ سلامت بدن شود.

گفتنی است، کارشناسان با تحقیق بر روی 337 فرد بزرگسال با رده سنی 64 الی 94 سال دریافته اند، انجام کارهای خانه مانند شستشوی ظروف و نیز گردگیری و نظافت می تواند سبب جلوگیری از بروز انواع بیماری ها در افراد شود.

بررسی ها نشان می دهند، بر اساس تحقیقات پژوهشگران دانشگاه کیس وسترن انجام کارهای خانه مانند نوعی ورزش کردن باعث حفظ سلامت روحی و جسمی افراد می شود و به طور کلی زندگی در یک محیط تمیز خاصیت درمانی دارد.

بر اساس این پژوهش ها، افرادی که در دوران سالمندی نیز به تمیز کردن خانه می پردازند، کمتر دچار مشکلاتی مانند یبوست، سرگیجه و از دست دادن تعادل و حتی بروز انواع زخم ها می شوند.

کارشناسان در همین راستا به افراد سالمند ناتوان و یا معلول توصیه می کنند تا حد امکان به صورت نشسته به انجام فعالیت های فیزیکی و ورزشی بپردازد.

کارشناسان اعتقاد دارند انجام کارهای خانه و نظافت در مردان بویژه بیشتر از زنان در دوران سالمندی می تواند سبب حفظ سلامت آن ها شود.

انجام کارهای خانه موجب سلامت مردان میشود

انجام کارهای خانه موجب سلامت مردان میشود
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از فرهنگ نیوز / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف