نمناک سبک زندگیبارداری و نوزاد کارهای کاملا ممنوعه در ماه نهم بارداری
ماه نهم بارداری ، مشکلات ماه نهم بارداری
در ماه نهم بارداری شما باید هر لحظه منتظر به دنیا آمدن فرزند خود باشید به همین دلیل در این ماه باید احتیاط بیشتری داشته باشید و از انجام برخی کارها اجتناب کنید.

فعالیت های ممنوع در ماه نهم بارداری را بشناسید

در ماه نهم بارداری رشد جنین به نهایت خود می رسد و مادران باردار می توانند به زودی طعم به آغوش گرفتن کودکشان را بچشند و هر لحظه منتظر آمدن مهمان کوچک خود هستند بنابراین باید انجام برخی ازکارها را در این ماه کنار بگذارند و منتظر برخی از پیشامدها باشند .

این بخش از بارداری نمناک به کارهایی که مادر باردار نباید در ماه نهم بارداری انجام دهد پرداخته ایم ، امیدوارم با بهره گیری از این مطلب این ماه را نیز مانند ماه های دیگر به سلامت پشت سر بگذارید و طعم مادر شدن را بچشید.

ماه نهم بارداری

در ماه نهم بارداری چه کارهایی را نباید انجام داد؟

کارهایی که مادران نباید در ماه نهم بارداری انجام دهند

در ماه نهم بارداری زنان باید هر هفته توسط ماما معاینه شوند . این پیگیری های پیش از زایمان به این دلیل دارای اهمیت است که مادر را از نظر پره اکلامپسی و کنترل وزن مورد معاینه قرار می دهد . همچنین خانم ها در این ماه باید به علائم خطرناک مانند کاهش یا عدم حرکت جنین، خونریزی، آبریزش و علائم فشار خون توجه داشته باشند و هنگام مواجهه با این علائم سریعا به پزشک زنان مراجعه کنند .

زنانی که می خواهند زایمان طبیعی داشته باشند باید از هفته 38 بارداری تحت مراقبت باشند و هر هفته معاینه شوند تا مشخص گردد وضعیت لگن و دهانه رحم شان برای زایمان طبیعی مناسب است یا خیر. همچنین خانم ها در این ماه باید از انجام کارهای زیر اجتناب کنند این کارها عبارتند از :

خانم های شاغل بیشتر استراحت دهند

خانم های بارداری که ماه نهم بارداری را می گذرانند و شاغل می باشند باید زیاد سرپا نایستند و اگر کارشان پشت میز نشستن است هر 2 ساعت یک بار بلند شوند و راه بروند و اگر مقدور است از ساعات کاری خود بکاهند.

خانم های شاغل باردار

خانم های شاغل در ماه نهم بارداری 

فعالیت های ممنوع در ماه نهم بارداری

بدون برنامه ورزش نکنید

خانم های بارداری که می خواهند در این ماه ورزش کنند باید بدانند انجام همه ورزش ها در این ماه مناسب نیست و جزو حرکات ممنوعه به شمار می رود . حرکات کششی و حرکاتی که پر جهش نیستند برای خانم های باردار مناسب تر هستند و در کل خانم ها می توانند از مرکز مشاوره بارداری اطلاعاتی درباره ورزش های ممنوعه در بارداری دریافت کنند.

مسافرت نروید

مسافرت رفتن در ماه آخر بارداری کار اشتباهی است و فرقی نمی کند که با کدام وسیله نقلیه به سفر بروید . بهتر است در این ماه تا حد امکان دور مسافرت را خط بکشید زیرا در ماه آخر بارداری حرکت های زیاد باعث زایمان زودرس و به خطر افتادن جان جنین و مادر می شود.

اما اگر اجتناب از مسافرت مقدور نبود به جایی بروید که فاصله درمانگاه ها و یا بیمارستان ها در جاده کم باشد تا اگر مادر دچار مورد اورژانسی و یا خونریزی شد، فورا به آنجا مراجعه کند و تحت درمان قرار بگیرد.

مسافرت در ماه نهم بارداری

به خطر افتادن جان جنین و مادر با مسافرت در ماه اخر بارداری

در ماه نهم بارداری از انجام این کارها بپرهیزید

انجام کار سنگین ممنوع

خانم های باردار نباید در ماه آخر بارداری فعالیت و کار سنگین انجام دهند و از انجام این فعالیت ها دوری کنند.

پیاده روی فراموش نشود

ورزش های سبکی مانند پیاده روی نباید در ماه آخر فراموش شود زیرا موجب آمادگی بیشتر برای زایمان طبیعی و کم شدن احساس کشش و درد عضله می شود . ورزش کردن در این ماه اشکالی ندارد به این شرط که پرش و جهش در آن نباشد.

پیاده روی در ماه نهم بارداری

پیاده روی در ماه نهم بارداری مفید برای زایمان طبیعی

گرفتگی عضلات را دست کم نگیرید

در ماه آخر بارداری گاهی ممکن است عضلات بگیرد و یا عضله ران کشش یابد ، در چنین مواقعی خانم ها نباید نگران باشند. اما برخی از مواقع نیز گرفتگی عضلات نشانه کمبود کلسیم است که در خانم هایی که دیابت بارداری دارند بیشتر مشاهده می شود.

اتفاقات طبیعی در ماه های آخر بارداری

کم شدن حرکت جنین

در ماه آخر بارداری آب دور جنین کمتر می شود و جنین بزرگتر می شود و جایی کافی برای حرکت را ندارد بنابراین شدت و اندازه حرکت کم می شود اما دقت داشته باشید تعداد حرکات نباید کمتر شود.

کم شدن حرکت جنین در ماه اخر

در ماه نهم بارداری حرکات جنین کم می شود

مشکلات طبیعی مادر در ماه نهم بارداری

ترشحات بارداری

اگر در ماه آخر بارداری ترشحات واژن را مشاهده نمودید نگران نباشید اما اگر آبریزش واژن و خونریزی واژینال مشاهده نمودید فورا به بیمارستان مراجعه کنید.

درد های لگنی و شکمی

در ماه آخر بارداری داشتن کمی درد های لگنی و شکمی طبیعی است زیرا در این ماه رحم به سمت پایین کشیده می شود.

مراقبت در ماه نهم بارداری

درد های شکمی طبیعی در ماه نهم بارداری

این مشکلات در ماه نهم بارداری طبیعی است

تکرر ادرار و یبوست

تکرر ادرار و یبوست در این ماه به علت فشار سر جنین به مثانه است که باید برای پیشگیری از آن زنان باردار غذا های فیبر دار مصرف کنند و به میزان کافی آب بنوشند.

کم خوابی و خوب نخوابیدن مادر

یکی از اتفاقات طبیعی در ماه آخر بارداری نخوابیدن مادران است که به دلیل بزرگ شدن شکم و وزن زیاد می باشد و این اتفاق کاملا طبیعی است . این مادران باید در این ماه غذاهای سبک تر در وعده های زیاد بخورند و فاصله شام تا خوابشان 2 ساعت باشد تا راحت تر بتوانند بخوابند همچنین هنگام خواب چند بالش زیر سرشان قرار دهند.

استراحت در ماه نهم بارداری

بی خوابی مادر در ماه نهم بارداری به دلیل وزن زیاد

سرگیجه در هنگام ورزش و فعالیت

خانم های باردار ممکن است در فعالیت های ورزشی به علت عرق زیاد، کم شدن مایعات بدن و غلیظ شدن خون از هوش بروند یا دچار سرگیجه شوند.

 

انجام این کارها در ماه نهم بارداری به شدت ممنوع است!

کارهای کاملا ممنوعه در ماه نهم بارداری
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 436
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
این مطلب مفید بود ؟ 380 56
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف