برو به :
نمناک بهداشت و سلامتپوست و مو “کاشت مو” به روشی که عالیه + تصاویر کامل
کاشت مو ، hair transplant
جدیدترین و موفق ترین روش های “کاشت مو” را می شناسید ؟ می دانید که خانم ها هم مثل آقایان می توانند با روشی نوین ترمیم مو انجام دهند ؟ بهترین نتیجه پیوند موی طبیعی مربوط به کدام روش است؟
بازدید : 2,340 نفر

آشنایی با تمامی روش های جدید کاشت موی طبیعی و ترمیم موهای ریخته

کاشت مو

کاشت مو به روش های جدید با تراکم بالا

مهمترین نکات که قبل از کاشت مو باید بدانید

یکی از عواملی که در نتیجه بخشی یا برعکس آن در کاشت مو نقش دارد داشتن شرایط مناسب برای پیوند موی سر است ، در حقیقت باید گفت برای انکه ترمیم موهای سر با موفقیت بیشتری صورت گیرد چه زمینه هایی باید داشته باشیم.

وضعیت سلامت :به منظور بررسی وضعیت سلامت فرد، بررسی شرح حال کامل و انجام آزمایشات لازم ضروری می باشد.

میزان شلی پوست سر : میزان شلی پوست مشخص می کند تا چه میزان از پوست پشت سر را می توان برداشت تا با حداقل کشش بتوان بخیه زد و احتمال جای بخیه کاهش یابد. البته این موضوع تنها در روش fut حائز اهمیت است و در مورد بیمارانی که پوست سرشان به اندازه کافی شل نیست می توان مشکل را با استفاده از روش fit حل نمود.

سن : اغلب آقایان 18 تا 25 ساله کاندید مناسب کاشت مو نمی باشند به جز موارد خاص با نظر پزشک؛ زیرا با بررسی میزان ریزش موی فعلی آن ها پیش بینی توسعه یافتن طاسی در آینده امکان پذیر نمی باشد. بهترین زمان کاشت مو زمانی مناسب است که ریزش موی سر فرد متوقف شده باشد.

بانک موی مناسب : کسانی کاندید بهتری برای کاشت مو هستند که در ناحیه پشت سرشان تراکم بالایی از فولیکول های مو داشته باشند. تراکم به معنی تعداد موها در واحد سطح می باشد. البته به کمک متدهای نوین، برای افرادی که تراکم موی کمتری دارند نیز کاشت مو قابل انجام است و نتایج رضایت بخشی خواهد داشت.

بهترین راه برای دانستن این موضوع که انجام عمل کاشت مو و کاشت مژه برای شما مناسب است یا خیر، انجام مشاوره با متخصصین کلینیک های معتبر است.

 

 انواع روش های کاشت مو

با پیشرفت علم و کشف روش های جدید و مدرن برای ترمیم موهای ریخته در زنان و مردان امروزه کاشت مو به روش های متعددی که با توجه به شرایط و نیاز مراجعه کننده انتخاب می شود صورت می گیرد. در این قسمت به طور کامل به معرفی انواع روش های پیوند موی طبیعی خواهیم پرداخت که شامل:

کاشت مو به روش پانچ

این روش پیوند موی طبیعی به دلیل قدیمی بودن دیگر انجام نمی شود.

کاشت مو به روش اف یو تی (FUT)

تقریبا یکی از روش های موفق پیوند موی سر است و در اصطلاح عامیانه به آن روش جراحی هم گفته می شود.

کاشت مو به روش اف آی تی (FIT) یا FUE

در اصطلاح عامیانه به آن روش بدون جراحی گفته می شود.

کاشت مو به روش BHT

در این روش پیوند موی طبیعی از موهای بدن به عنوان بانک مو استفاده می شود.

کاشت مو به روش سیف (Safe)

همان روش FIT است که در ادامه راجع به آن توضیح داده می شود.

روش ترکیبی کاشت مو

روش ترکیبی پیوند موی سر که در کلینیک های کاشت موی داخل کشور به صورت وسیع انجام می شود ترکیبی از روش های FUT و FIT است.

کاشت مو با استفاده از تکثیر فولیکول ها در آزمایشگاه :

این روش در مرحله تحقیقاتی می باشد.

کاشت مو

کاشت مو

عکس های قبل و بعد کاشت مو وین رونی

  

کاشت مو طبیعی به روش fut

در این روش کاشت مو ، برداشت مو با یک نوار کوچک از ناحیه پشت سر که معمولا تحت بی حسی موضعی انجام شده و حاوی 1500 تا 2500 گرافت که حاوی 7000 تا 9000 تار مو می باشد و سپس محل عمل به ظرافت ترمیم شده و چون خط برداشت در مسیر رویش موها بوده معمولا محل ترمیم دیده نمی شود. سپس توسط تیم جراحی زیر میکروسکوپ گرافت های فولیکول های مو بصورت واحد های یک، دو و یا سه تایی جدا و آماده جهت کاشت می شود. در این روش معمولا نیاز به تراشیدن کل موهای سر فرد نبوده و فقط ناحیه ای که جهت برداشت و کاشت لازم است کوتاه می شود و سپس فولیکول های آماده شده تک تک و خیلی منظم طبق طرح از قبل تعیین شده کاشته می شود. از دیگر ویژگی های این روش سرعت عمل پیوند در طی سه تا پنج ساعت می باشد.در حال حاضر FUT مطمئن ترین و قطعی ترین روش کاشت مو در دنیا بوده و تا 97 % استفاده کنندگان از این روش به نتیجه دلخواه رسیده اند.

 

کاشت مو به روش کاشت مو FIT

کاشت مو

کاشت مو با روش جراحی

در این روش پیوند موی طبیعی ، بوسیله پانچ از ناحیه بانک مو، که معمولاً از پشت سر و بالای گوشها انتخاب می شود ،عمل برداشت انجام شده مجدداً بوسیله پانچ یا slit پیوند داده می شود. بطور تقریبی بسته به نیاز شخص از هر 3 الی 5 واحد فولیکولی موجود در بانک مو یکی خارج می شود، از برخی جهات روش کاشت موی FTT مانند روش FUT است، یعنی با بوجود آوردن شکاف های ریز این گرافت ها کاشته می شوند، لازم بذکر است این تکنیک به تنهائی (در روش غیر ترکیبی) معمولاًدر افرادی توصیه می شود که ناحیه کاشت موی محدود و کوچکی دارند و یا کاشت مو در قسمتهای محدودی مثل ابرو ، صورت و محل زخمهای قدیمی باشد.

 

کاشت مو به روش ترکیبی

در طاسی های وسیع 2500 تا 4000 گرفت (5000 تا 10000 تار مو) لازم است تا پرپشتی قابل قبولی ایجاد شود. کاشت این تعداد مو فقط با روش جراحی FUT مستلزم برداشتن نوار پهن و بلندی (به عرض 2 تا 2.5 سانتی متر و طول 30 تا 33 سانتی متر) از پشت سر بیمار است که نتیجه آن موفقیت آمیز نیست. از طرف دیگر اگر قرار باشد تنها با روش غیر جراحیFIT این تعداد گرفت از سر بیمار برداشت شود عارضه ای که نصیب بیمار می شود طاسی و کچلی پشت سر است. برای جبران عوارض فوق، روش ترکیبی از ترکیب دو روش FUT و FIT ابداع شده است. در روش ترکیبی کاشت موی سر می توان 16000 تار مو در یک جلسه به سر بیماران پیوند زد.

در این روش پیوند موی طبیعی،  عمل کاشت مو در 2 روز متوالی انجام می شود؛ مثلاً روز اولFUT و روز دوم FIT انجام می شود و در هر روز یک منطقه از طاسی کاشته می شود. به این ترتیب حداکثر موها در حداقل زمان کاشته می شود. حسن اصلی روش ترکیبی آن است که از بانک موی سر به نحو احسن استفاده شده و با استفاده هم زمان از هر دو روش کاشت مو (FUT+FIT) سطح وسیع تری (80-100% طاسی) پوشش داده می شود و تراکم موها افزایش می یابد. با این اوصاف پزشک می تواند دو تا سه برابر آنچه تابه حال امکان پذیر بوده است را به سر بیماران پیوند بزند. 

 

 کاشت مو

روش های ترکیبی کاشت مو برای خانم ها و آقایان

 

کاشت مو به روش bht  بی اچ تی:

کاشت مو به روش BHT یکی از روش هایی است که نیاز به دقت و ظرافت دارد .BHT مخفف عبارت body hair trans است که در پارسی آنرا برداشت مو از بدن ترجمه می کنند. 
در روشهای کاشت مو مهمترین رکن دارا بودن بانک موی مناسب است یعنی فردی که تمایل به کاشت مو دارد باید بانک موی کافی و مناسبی داشته باشد که بتوان از موهای پشت سر موها را برداشت کرد و در نواحی که ریزش مو رخ داده است کاشت مو را انجام داد ولی در برخی از موارد پیش می آید که فرد بانک موی ناکافی و یا ضعیفی دارد و تقریبا انجام برداشت از نواحی پشت سر وی امکان پذیر نیست یا اینکه نتیجه دلخواه به ثمر نمیرسد در این مواقع برای پر کردن موها و رسیدن به تعداد تار موی ممکنه از سایر نقاط تنه یا بدن مانند :نواحی اطراف قفسه سینه ، کتف ، ران و کمر را با ابزاری مخصوص برداشت می کنند و آنها را لا به لای موهای کاشته شده می کارند . 
 

ویژگی های کاشت مو به روش BHT

 نکته ی مهمی که در کاشت مو به روش BHT باید به آن توجه داشت این است که اندازه ، ضخامت ، طول عمر و میزان رشد مو های بدن با موی سر یکسان نیست و ممکن است ماندگاری مناسب را از این لحاظ داشته باشند. این تکنیک روش جدیدی در کاشت مو به حساب می آید و باید قبل از انجام کاشت مو از لحاظ سازگاری مو های بدن با موی سر مورد بررسی قرار گیرد. کاشت مو به روش BHT به دلیل حساسیت بالا و نیاز به دقت در انتخاب مو های خاص از بدن برای برداشت گرافت باید زیر نظر متخصصین این حوزه و پزشکان با تجربه انجام شود. در کنار این روش می توان از سایر تکنیک های کاشت مو مانند FIT ، FUT و سایر روش های ترکیبی کاشت مو استفاده کرد.
 

کاشت مو : معرفی تمام راه های پیوند موی طبیعی +عکس

514
منبع : نمناک /ن
این مطلب مفید بود ؟ 14 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف