نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت کاشت پستان برای پسر 4ساله + تصاویر
کاشت پستان ، خال های سرطانی
نوزادی با بدنی پوشیده از خال های ریز و درشت متولد شد، یکی از خال ها تمام کمر او را پوشانده بود . نیمی از خال های بدن پسربچه 4 ساله بعد از 26 بار جراحی و کاشت پستان درمان شد.

کاشت پستان به پسربچه 4 ساله

"دیلان " کوچولو که هم اکنون 4 ساله است با یک غول خال مادرزادی  ملانوسیتیک متولد شد . این مشکل در هر 20.000 نوزاد برای یکی رخ می دهد . این خال بزرگ و خال های ریزی که در سرتاسر پوست او پخش شده بودند 80 درصد پوست بدن دیلان را پوشانده بودند و روز به روز با رشد بدن او خال ها هم بزرگتر می شدند.

خال های بزرگ

خال های سرطانی

تجویز کاشت پستان برای درمان خال هایی که 80 درصد بدن پسربچه را پوشانده بود

والدین این کودک از همان روزهای ابتدایی تولد پسرشان مدام برای معاینات او را به کلینیک تخصصی می بردند. در طول این 4 سال هیچ مشکل خاصی نبود تا اینکه شباهت خال ها به خال های سرطانی آنها را نگران کرد و تصمیم گرفتند با جراحی جان فرزندشان را نجات دهند. متخصصان برای رفع این خطر ایمپلنت و پیوند یک منبسط کننده زیر پوست را تجویز کردند . در این روش که همانند پیوند و کاشت پستان است که منبسط کننده ای حاوی محلول نمک برای ایجاد کشش در پوست در قسمت مورد نظر قرار گرفته و پوست را دچار کشش میکند. سپس بعد از 3 ماه منبسط کننده خارج شده و پوست کش آمده برای پوشاندن مناطقی که خار از ان برداشته شده است اماده می شود.

خال های سرطانی

 تولد نوزادی با خال های بزرگ و کاشت پستان برای درمان او

منبسط کننده های بافت در کاشت پستان چیست؟

 انبساط دادن بافت پروسه ای است که طی آن پوست باقی مانده پستان و بافت های نرم کشیده می شوند تا جا برای پروتزی که آنجا قرار داده می شود باز شود. در زمان ماستکتومی (جراحی برداشتن کامل پستان)، جراح یک منبسط کننده بافت بالن شکل را زیر ماهیچه پکتورال قرار می دهد. در طول چند ماه آینده و با استفاده از محفظه کوچکی که زیر پوست قرار دارد، پزشک یا پرستار محلول نمک را به داخل محفظه تزریق می کند تا بالن کم کم پر شود. این پروسه تدریجی باعث کش آمدن بیشتر پوست می شود. بیمار برای تزریق محلول نمک هر هفته یا یک هفته در میان به جراح مراجعه می کند. 

خال های سرطانی

پیوند منبسط کننده مشابه جراحی کاشت پستان برای درمان خال های سرطانی

در یک دوره جراحی های فوق العاده این کودک 4 ساله 26 بار تحت عمل جراحی قرار گرفت تا هم اکنون 50 درصد از مشکل او به صورت نتیجه بخشی رفع شود.

خال های سرطانی

خال های درشت

خال های سرطانی بدن کودک 4 ساله

یکی از پزشکان مسئول درمانی این کودک می گوید:بدن این کودک 4 ساله پوشیده از خال های خطرناک بود ، پشت کمر و صورت ، دستها و پاهای او با پوشیده از خال هایی بود که گاهی خونریزی هم داشت. یکی از خالها که به عنوان غول خال های بدن بیمار شناخته می شد در قسمت کمر گسترده شده بود وهمین کار را برای رسیدن به یک درمان موفقیت امیز سخت کرده بود . تمام امید به این سمت می رفت که این خالها روزی به علائم سرطان در بدن بیمار تبدیل نشوند اما به مرور زمان بدن علائم هشدار دهنده ای از خود بروز داد و تصمیم برای جراحی قطعی شد . یک دوره 6 ماهه و 26 مرتبه جراحی توانست 50درصد از خالهای بدنی این کودک را رفع کرده ولی برای استراحت بدن بیمار فعلا تا چند ماه جراحی را متوقف کردیم تا کودک بتواند دوباره برای درمان اماده شود.

برای انجام جراحی روش منبسط کننده بافت ها که برای کاشت سینه و ترمیم مشکلات پستان مورد استفاده قرار می گرفت انتخاب شد که نتیجه بخش هم بود. ما امیدواریم بالاخره روزی تمام این خال ها را از روی بدن دیلان برداریم و او را صاحب پوستی صاف و یکدست کنیم.

کاشت پستان برای پسر 4ساله + تصاویر

کاشت پستان برای پسر 4ساله + تصاویر
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 12
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن
این مطلب مفید بود ؟ 10 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف