نمناک فرهنگ و هنرچهره ها کامبیز دیرباز چرا از اینستاگرام رفت؟ + عکس
کامبیز دیرباز ، بازیگر
کامبیز دیرباز در تازه ترین اینستاپست خود از علت خداحافظی اش از اینستاگرام سخن گفت.
تاریخ انتشار : 15 اردیبهشت 1395

علت خداحافظی کامبیز دیرباز

کامبیز دیرباز هم مثل برخی دیگر از افراد سرشناس مجبور به بستن صفحه اینستاگرام خود شد.

 با سر زدن به صفحه اینستاگرامی کامبیز دیر باز با این پیام در قسمت بیوگرافی وی مواجه میشویم؛ «با سپاس از شما عزیزانی که فرهنگ ایران زمین را سربلند نگه داشتید و به نشانه اعتراض به افرادی که حرمت شما را نادیده گرفتند، این صفحه فعلا سفید خواهد ماند.» وی پس از توهین هایی که برخی کاربران پس از حضورش در برنامه تلویزیونی به وی کردند، این نوشته را قرار داد و پست های خود را حذف کرد.

 کامبیز دیرباز
 
دیرباز چندی پیش در مصاحبه با جام جم اظهار داشت :
فکر می کردم اینستاگرام یک پل ارتباطی است. پس از فراگیر شدن اینستاگرام، به نظر می رسید هر فرد یک مجله اختصاصی به سردبیری خود دارد و مطالب مورد علاقه اش را در آن نشر می دهد. از این زاویه نگاه می کردم که افراد می توانند براحتی و به شکل مستقیم نظرات شان را بنویسند و دیگران از آن مطلع شوند. باید فرهنگ استفاده از چنین شبکه هایی وجود داشته باشد. وقتی افرادی فرهنگ استفاده از یک ابزار را ندارند (نمی دانم نام شان را چه می توان گذاشت) براحتی هرچه از دهان شان بیرون می آید، نثار دیگران می کنند. نه این که تحمل چنین رفتارهایی را نداشته باشم بلکه اصلا معنی ندارد که شرایط و بستری مهیا کنم تا فردی اجازه این قبیل رفتارها را داشته باشد؛ بنابراین به محض نوشته شدن نظرات نامناسب، صفحه ام را غیرفعال کردم.

اگر احساس کنم بستر فراهم است و این فرهنگ جاافتاده که دو طرف محترمانه و مودبانه با یکدیگر برخورد کنند، باز می گردم. کاملا محترمانه با مخاطبم صحبت می کردم و همین انتظار را از آنها داشتم، همانند رفتار در زندگی عادی که در صورت بی احترامی فردی یا با او قطع رابطه یا سعی به ارشادش می کنیم. از آنجا که توانایی ارشاد تعداد زیادی از افراد را نداشتم، ترجیح دادم این پل ارتباطی را قطع کنم، اما اگر فرهنگ استفاده از این شبکه جا بیفتد و بسترش فراهم شود، دوباره شروع به کار خواهم کرد.

کامبیز دیرباز چرا از اینستاگرام رفت؟ + عکس

کامبیز دیرباز چرا از اینستاگرام رفت؟ + عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 20
برگرفته از باشگاه خبرنگاران جوان - / ک
این مطلب مفید بود ؟ 20 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف