نمناک تکنولوژیاختراعات ارائه اینترنت رایگان برای کاهش آلودگی هوا ! +عکس
کاهش آلودگی هوا ، آلودگی
در اقدامی جدید ساخت دستگاهی هوشمندانه راهکاری جالب و کاربردی برای تشویق و ترغیب شهروندان در نگهداری و حفظ پاکیزگی شهر در پایتخت هلند ارائه داده می شود.
تاریخ انتشار : 20 آبان 1395

 روشی خلاقانه جهت کاهش آلودگی هوا در هلند

می دانیم معضل آلودگی هوا سالهاست که خسارات فراوانی را به کشورهای مختلف جهان وارد ساخته و می سازد از این رو در آمستردام پایتخت هلند دستگاه های پخش اینترنت وای فای ای نصب شده که در هنگام آلوده نبودن هوا تا شعاع 100 متری اینترنت رایگان پخش می کند.

کاهش آلودگی هوا 

 
این دستگاه با ارایه وای فای رایگان به مناطقی که در آن شاخص های آلودگی هوا پایین بوده و هوا سالم است، مردم ساکن در مناطق مختلف شهری را به استفاده کمتر از ماشین شخصی تشویق می کند.
 
جالب آنکه در زمانی که هوا آلوده باشد فقط امکان دسترسی به یک صفحه در اینترنت داده می شود که در این صفحه راه کارهایی برای کاهش آلودگی هوا به ساکنان آن مناطق ارایه شده است.
 
جعبه مودمی که جریان اینترنت وای فای را پخش می کند شبیه لانه پرنده طراحی شده و همین باعث می شود که به راحتی روی درختان پارک ها و خیابان ها نصب شده و ضمنا آسیبی به زیبایی شهر نیز وارد نکند.

ارائه اینترنت رایگان برای کاهش آلودگی هوا ! +عکس

ارائه اینترنت رایگان برای کاهش آلودگی هوا ! +عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از باشگاه خبرنگاران - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف