نمناک بهداشت و سلامتسلامت روان به روش ژاپنی استرس خود را کاهش دهید
کاهش استرس ، کاهش استرس و اضطراب
در ژاپن روشی جهت کاهش استرس و اضطراب وجود دارد که موجب جریان خون و اکسیژن رسانی به مغز می گردد.
بازدید : 2,215 نفر

کاهش استرس به روش ژاپنی

فشار روانی یا استرس در روان شناسی به معنی فشار و نیرو است و هر محرکی که در انسان ایجاد تنش کند، استرس زا یا عامل تنیدگی نامیده می شود. استرس یک فشار روانی و احساسی بیش از حد تحمل فرد است. درواقع استرس زمانی ایجاد می شود که ما نتوانیم با فشارهای کوچک کنار بیاییم. استرس در افراد مختلف متفاوت است، ممکن است عاملی برای فردی ایجاد استرس کند ولی در فرد دیگر، به هیچ عنوان استرس ایجاد نکند.

هر چیزی می تواند جزو این فشار کوچک باشد مثلاً پول، کار، درس و ... . استرس می تواند روی رفتار شما تأثیر بگذارد یا روی عملکرد بدن شما حتی برخی می گویند می تواند روی اندام و زیبایی صورت شما تأثیر بگذارد. علائم استرس تفکر نگران کننده، شامل اضطراب، مشکلات خواب، عرق کردن، از بین رفتن اشتها و مشکل در تمرکز حافظه است.

در ژاپن باستان، زمانی که تعداد زیادی از مردم دچار بیماری های متعددی شدند ، اطبا برای کاهش استرس توصیه می کردند افراد انگشت خود را فشار دهند.

این راهکار درمانی، هورمون هایی را در بدن فعال می کند که در کاهش استرس مؤثر است.این نوع درمان جریان خون و اکسیژن رسانی به مغز را افزایش می دهد درنتیجه برخی از علایم استرس کاهش می یابد.

 

کاهش استرس

روشی جهت کاهش استرس

 
روش اجرا:
روی صندلی صاف بنشینید و چند نفس عمیق بکشید. سپس با استفاده از انگشتان دست راست، نوک انگشت کوچک دست چپ را فشار دهید. این حرکت را برای دست چپ نیز تکرار کنید. هر انگشت کوچک را به مدت 5 دقیقه، یک بار صبح و یک بار شب فشار دهید واین تمرین رابه مدت 3 ماه تکرار کنید.

به روش ژاپنی استرس خود را کاهش دهید

به روش ژاپنی استرس خود را کاهش دهید
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 8
برگرفته از سلامت نیوز/ی
این مطلب مفید بود ؟ 8 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف