نمناک تکنولوژیکامپیوتر و نرم افزار کاهش حجم فایل های تصویری و صوتی با FileOptimizer
کاهش حجم فایل ، کاهش حجم فیلم
کم شدن حجم اطلاعات در اینترنت و سیستم کامپیوتری یکی از فاکتورها مهم در بهینه سازی است.در بحث اینترنت کاهش حجم فایلها در سرور،برای کاربران سرعت بالا و کاهش حجم دانلود و صرفه جویی مادی را به همراه خواد داشت.
بازدید : 4,978 نفر

کاهش حجم فایل با نرم افزار FileOptimizer

حجم اطلاعات در اینترنت یکی از فاکتورهای مهمی است که برای بهینه سازی سیستم اطلاعاتی شما به کار می رود. مثلا زمانی که بخواهید یک فایل تصویری 100 کیاوبایتی را برای 1000 نفر در یک سرور به اشتراک بگذارید، کاهش حجم فایل این تصویر به معنی کاهش 100 مگابایت می باشد.دراین بخش نرم افزاری که معرفی می شود می تواند حجم فایل های دیجیتال را تا حد ممکن کاهش دهد. 

FileOptimizer
نرم افزار FileOptimizer، با برخورداری از یک موتور پردازشگر فوق العاده به شما در بهینه سازی حجم فایل ها کمک زیادی می کند. . این نرم افزار حجم فایل ها را بدون کوچک ترین مشکلی فشرده سازی می کند . r با حذف کردن اطلاعات اضافی فایل ها و بدون از دست رفتن خاصیت فایل اصلی فایل ها را کاهش حجم میدهد.نصب آن بسیار ساده بوده و پیچیدگی زیادی ندارد.
 
بعد از نصب نرم افزار، آن را اجرا کنید. رابط کاربری آن شبیه به مجموعه آفیس ویندوز است. شما می توانید فایل های دیجیتالی را به درون نرم افزار کشیده یا به کمک گزینه Add در منوی File به آن وارد کنید.
 
کاهش حجم فایل با FileOptimizer
 
برای شروع پروسه بهینه سازی بر روی گزینه Optimize All Files کلیک کنید. شما می توانید هر بار فایل های مختلفی را انتخاب و درج کنید. نرم افزار با توجه به نوع فایل بهینه سازی را انجام خواهد داد.
 
توضیح:کلیدهای میانبر متداول ویندوز (برای مثال CTRL + O) در این نرم افزار قابل اجرا هستند.
 
تنظیمات زیادی در این نرم افزار وجود ندارد. گزینه Option نرم افزار, شامل تب های مختلفی برای فایل های متفاوت است و شما می توانید به درج متا دیتا در آن ها بپردازید. علاوه بر این برای مثال در تب PDF می توانید DPI فایل را مشخص نمایید.
 
بخش اول منوی Option گزینه General است.
 
کاهش حجم فایل با FileOptimizer
 
در این بخش می توانید به کمک اعداد 1 تا 11 سطح بهینه سازی و یا اولویت پردازش بهینه سازی را مشخص کنید.
به صورت پیش فرض، FileOptimizer بعد از بهینه سازی فایل، نسخه اصلی آن را به سطل زباله می فرستد. به کمک گزینه Do Not Use Recycle Bin می توانید مانع انجام این کار شوید.
 
کاهش حجم فایل با FileOptimizer
 
فایل های سازگار
نرم افزار FileOptimizer از فایل تایپ های زیادی پشتیبانی می کند که برخی از آن ها عبارتند از:
 
AIR, APK, APNG APPX, BMP, CBZ, DOCX, DLL, EPUB, EXE, GIF, GZ, ICO, JAR, JPEG, MNG, MP3, MPP, PNG, PPTX, ODT, OGG, OGV, PDF, PUB, SCR, SWF, TIF, VSD, WEBP, XAP, XLSX, ZIP
 
بهینه سازی فایلها
طی آزمایشی که انجام شده، حجم فایل های تصویر نزدیک به 51 درصد کاهش یافت. برای فایل های PDF و MP3 نیز همین نتیجه را در بر داشته است.
 

کاهش حجم فایل های تصویری و صوتی با FileOptimizer

کاهش حجم فایل های تصویری و صوتی با FileOptimizer
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 18
برگرفته از زومیت-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 14 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف