کاهش دانشجو در ایران

علت اصلی کاهش دانشجو در ایران چیست؟

تاریخ انتشار : 15 شهریور 1397کد مطلب : 71376زمان مطالعه : 2 دقیقه
معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور کشور دلایل کاهش دانشجو در ایران را تشریح کرد.

دلایل کاهش دانشجو در کشور چیست؟

ایسنا:معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور کشور اظهار کرد:تغییرات جمعیتی و اقتصادی، عامل کاهش دانشجو در دانشگاه ها است. 

مرتضی محسنی ظهر امروز در نشست خبری با اشاره به اینکه دانشگاه پیام نور در حدود سه دهه است که به عنوان یک دانشگاه مردمی فعالیت دارد، گفت:شعار اصلی این دانشگاه، آموزش برای همه، همه جا و همه وقت است که دانشگاه پیام نور تلاش دارد تا در جهت تحقق این شعار قدم بردارد.

وی ادامه داد:این دانشگاه با در نظر گرفتن محدودیت های شغلی، زمانی و مکانی به دنبال این است تا برنامه های خود را به گونه ای ساماندهی کند تا فرصت تحصیل برای همه اقشار فراهم آید.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور کشور خاطرنشان کرد:آموزش در این دانشگاه به صورت آموزش ترکیبی بوده و سعی شده است با بهره گیری از تکنولوژی های به روز و منابع چاپی و الکترونیکی در جهت آموزش کامل تر دانشجویان، شرایط بهتری را برای آموزش فراهم آوریم.

محسنی افزود:انتخاب محل آزمون یکی دیگر از امتیازات این دانشگاه است و افرادی که برای شرکت در امتحانات خود دچار مشکل شده اند می توانند با مراجعه به سایت، محل آزمون خود را مشخص کنند.

وی با اشاره به اینکه حفظ کیفیت یکی از اولویت های دانشگاه پیام نور است، گفت:سعی شده است در تمام سطوح با ارتقای منابع آموزشی نظیر الکترونیکی، چاپی و نظایر آن ایفای نقش کند. 

این مسئول با اشاره به اینکه فارغ التحصیلان این دانشگاه ثابت کردند روش های اجرایی در این دانشگاه موفقیت آمیز است، افزود:برنامه های دانشگاه در راستای افزایش رضایت مندی دانشجویان است. همچنین علی رغم اینکه هدف اصلی دانشگاه ایجاد اشتغال به صورت مستقیم نیست، با این وجود این دانشگاه تلاش خود را برای ورود دانشجویان به بازار کار می کند. 

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور کشور با اشاره به اینکه تجدید ساختار و اصلاحات در آیین نامه های مختلف برای ارائه خدمات بهتر به دانشجویان انجام می شود، گفت:کاهش تعداد دانشجو مسئله عمومی تمام دانشگاه ها است و تغییرات جمعیتی و اقتصادی و نگرش جوانان نسبت به تحصیلات در این زمینه تاثیرگذار است.

این مسئول با اشاره به اینکه 10 تا 15 درصد دانشجویان کشور در دانشگاه های پیام نور مشغول به تحصیل هستند، گفت:در این دانشگاه، رشته محل های جدید در مدیریت کسب و کار در مقطع ارشد برای اولین بار پذیرش داریم.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور کشور خاطرنشان کرد:برنامه های فرهنگی به منظور جلوگیری از موازی کاری به صورت متمرکز اجرا می شود و جشنواره های فرهنگی و ورزشی و قرآنی در این دانشگاه به جهت محدودیت های مالی با وقفه هایی مواجه شده ولی تلاش برای استمرار این فعالیت ها وجود دارد

انتهای پیام/م

دلایل اصلی کاهش دانشجو در ایران چیست؟

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
وبگردی