نمناک اخباراقتصاد کاهش قیمت طلا در هفته گذشته
طلا ، قیمت طلا
رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر خبر داد بیشترین کاهش قیمت طلا در هفته گذشته در بازار جهانی اتفاق افتاده است این کاهش تاثیر خود را در بازار طلا و سکه داخلی ما نیز گذاشت.
تاریخ انتشار : 18 تیر 1396

 بیشترین کاهش قیمت طلا در هفته گذشته در بازار جهانی

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر گفت:طی هفته گذشته بیشترین افت قیمت طلا در بازار جهانی اتفاق افتاد این کاهش تاثیر خود را در بازار طلا و سکه داخلی ما نیز گذاشت.

 

طلا

محمد کشتی آرا  در خصوص کاهش قیمت طلا و سکه گفت:در هفته گذشته بالاترین کاهش قیمت طی دو ماه گذشته با افت 29 دلاری برای هر اونس طلا جهانی اتفاق افتاد، که این کاهش ناشی از افزایش ارزش دلار و بهتر شدن شاخص اقتصادی جهانی است که میل به سرمایه گذاری طلا را کاهش داده است.
 
وی افزود:کاهش قیمت جهانی طلا باعث کاهش قیمت طلا و سکه در بازار داخلی شد ولی این میزان کاهش قیمت طلا در بازار داخلی کمتر از سطح جهانی بود.
 
کشتی آرا در ادامه تصریح کرد:سکه تمام 8 هزار تومان، نیم سکه و ربع سکه هر کدام 2 هزار تومان، سکه گرمی بدون تغییر قیمت و هر گرم طلا 18 عیار با 3 هزار تومان کاهش قیمت هفته گذشته را پشت سر گذاشت.
 
رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر عنوان کرد:پیش بینی می شد پس از پایان ماه مبارک رمضان شاهد افزایش تقاضا در همه قطعات سکه باشیم که این اتفاق در این 10 روز پس از عید فطر اتفاق نیفتاده و کماکان شاهد رکود در بازار طلا و سکه هستیم.
 
وی در خصوص تاثیر تعطیلی واحدهای غیرمجاز موسسات مالی و اعتباری و تاثیر آن در بازار طلا و سکه گفت:خروج پول از موسسات مالی و اعتباری باعث ورود نقدینگی و سرمایه گذاری در بازار طلا و سکه نشده بلکه پول ها مجددا در موسسات دیگر سرمایه گذاری شده است.

کاهش قیمت طلا در هفته گذشته

کاهش قیمت طلا در هفته گذشته
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از میزان - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف