نمناک اخباراقتصاد کاهش نرخ سود سپرده های بانکی به 18 درصد
کاهش نرخ سود ، کاهش نرخ سود سپرده ها
معاون نظارتی بانک مرکزی از تصمیم بانک ها برای کاهش نرخ سود سپرده به 18 درصد خبر داده و گفت : با توجه به روند کاهشی نرخ تورم، با این تصمیم موافق است.
تاریخ انتشار : 17 آبان 1394
بازدید : 3,318 نفر

کاهش نرخ سود سپرده های بانکی

حمید تهران فر در خصوص توافق بانک های دولتی و خصوص برای کاهش نرخ سود سپرده به 18 درصد از ابتدای آذر ماه، اظهارداشت:این اقدام بانک ها مغایر مصوبه شورای پول و اعتبار نیست.

وی افزود:در مصوبه اردیبهشت ماه، شورای پول و اعتبار حداکثر نرخ سود سپرده ها را تعیین کرده و این تصمیم در همان دامنه قرار دارد و بانک مرکزی مخصوصا با توجه به روند کاهشی نرخ تورم با آن موافق است.

کاهش نرخ سود بانکی

معاون نظارتی بانک مرکزی تصریح کرد:بانک مرکزی مکرراً در مواضع خود اعلام کرده است،با توجه به روند کاهشی تورم، نرخ سود سپرده ها نیز باید تعدیل و متناسب با نرخ تورم محاسبه شود اما تا کنون این امر محقق نشده است.

تهران فر با بیان اینکه مشکل اصلی بانک ها در رقابت های غیرحرفه ای است که منجر به عدم تعادل در بازار پول و افزایش قیمت تمام شده تجهیز منابع می شود گفت:با توجه به روند کاهشی نرخ تورم انتظار بر این است که نرخ سود سپرده ها نیز متناسب با آن کاهش یابد ولی عمدتا به دلیل مشکلات ساختاری انباشته شده در نظام بانکی این اتفاق نیفتاده است ضمن آنکه رقابت های غیراصولی نیز به این عدم تعادل دامن می زند و بانک ها باید مؤکدا از آن پرهیز کنند.

معاون نظارتی بانک مرکزی اظهارداشت:بانک مرکزی ضمن تاکید بر رعایت سقف نرخ سود آخرین مصوبه شورای پول و اعتبار، با هر گونه تخطی از مصوبه مذکور، برخورد خواهد کرد. عملکرد بانک ها در گذشته نیز نسبت به مصوبه مذکور مورد توجه بوده و در موارد تخلف برخورد لازم به عمل آمده و چند پرونده نیز در حال حاضر در هیئت انتظامی بانک ها در مرحله رسیدگی قرار دارد.

کاهش نرخ سود سپرده های بانکی به 18 درصد

کاهش نرخ سود سپرده های بانکی به 18 درصد
:
امتیاز : 2.5 تعداد رای : 10
برگرفته از فارس-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 5 5
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف