نمناک سبک زندگیتناسب اندام چرا خانم ها همیشه دنبال کاهش وزن هستند ؟
کاهش وزن ، رژیم لاغری
امروزه بسیاری از زنان و دختران نوجوان از بدن و هیکل خود ناراضی هستند, همواره به دنبال کاهش وزن و رژیم های لاغری اند اما دلیل آن چیست.
بازدید : 1,567 نفر

کاهش وزن خانم ها

اگر شما هم بعد از رفتن به یک مهمانی و خوردن غذاهای خوشمزه از شکل بدنتان گله دارید بدانید که تنها نیستید. مطالعه ای جدید نشان داده ست که دو سوم زنان از اندازه و شکل بدنشان رضایت ندارند.

یک پژوهش انجام یافته در خصوص تاثیر مُد بر ذهن زنان نشان داد حدود 80 درصد از زنانی که مانکن ها را در تلویزیون دیده بودند و همچنین 66 درصد از زنانی که تصویر این مانکن ها را در مجلات مربوط به مد مشاهده کرده بودند به شدت احساس ناخوشایندی در مورد خودشان یافتند.

همچنین میزان عزت نفس زنانی که تصاویر مدل های لاغراندام موجود در این مجلات را دیده بودند به طور محسوسی کاهش یافته بود.

تحقیقی جدید در مورد بیش از 2000 زن نشان داده است که نه تنها دو سوم آنها از اندام خود گله دارند بلکه نیمی از آن ها می گویند برای اینکه حس بهتری در مورد خودشان داشته باشند لازم است حداقل 5 تا 6 کیلوگرم وزن کم کنند. این در حالی است که بیش از یک سوم زنان واقعاً دوست دارند 9 کیلوگرم وزن کم کنند.

کاهش وزن

زنان همواره به دنبال کاهش وزن

بر اساس این سرشماری حدود 41 درصد زنان انگلیسی در سال 2016 رژیم غذایی جدیدی را امتحان کرده اند و از هر سه زن، یک نفر سه رژیم لاغری را در سال گذشته امتحان کرده است. نکته جالب اینجاست که باوجوداین همه تلاش برای کاهش وزن، اکثر آن ها از اندام خود راضی نیستند و به نظر می رسد انگیزه خود را برای کاهش چربی های بدن از دست داده اند. در واقع سه چهارم آن ها از واژه «رژیم» خوششان نمی آیند و به جای آن ترجیح می دهند بگویند «خوردن سالم».

به گفته کارشناسان، کاهش وزن برای زنان یک ترفند است و این مطالعه تأیید می کند که بسیاری از زنان در طول یک سال به چند رژیم متوسل می شوند بی آنکه بتوانند به سلامت مطلوب و اهداف مورد نظرشان برای بدن خود برسند و این رویکرد باعث می شود که در چرخه ای معیوب حرکت کنند. اما برای اینکه رژیم غذایی کارگر بیفتد بهترین کار این است که به تغییرهای کوچک و قابل حصول دل ببندیم و روش سالم تری را برای خوردن پیش بگیریم که بتوانیم بی آنکه سرنوشت خود را به دست آخرین رژیم های غذایی مد روز گره بزنیم آن را در درازمدت پایدار نگه داریم.

اما گفتن این حرف خیلی آسان تر از انجام دادن آن است چراکه زنان دلایل اصلی ناکام ماندن رژیم خود را خستگی و کمبود انعطاف پذیری ذکر کردند. گرسنه ماندن و محروم ماند از غذا و پیچیده بودن رژیم هم بر نرخ موفقیتشان اثرگذار بود.

این در حالی است که بخش سلامت عمومی انگلستان اعلام کرده است بحران چاقی یک معضل 30 ساله است و برای رفع آن باید به همین میزان زمان صرف کرد.

چرا خانم ها همیشه دنبال کاهش وزن هستند ؟

چرا خانم ها همیشه دنبال کاهش وزن هستند ؟
:
امتیاز : 2 تعداد رای : 5
برگرفته از دیلی میل -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 2 3
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف