کاهش وزن
افرادی که به دنبال کاهش وزن هستند به راحتی می توانند با تنظیم درست ساعت غذا خوردنشان وزن خود را کاهش دهند.

کاهش وزن با ساعت درست غذا خوردن

بررسی ها نشان می دهند، مصرف وعده ی شام بعد از ساعت هفت می تواند خطری جدی برای سلامت افراد باشد، زیرا افراد در طول شب به دلیل کم تحرکی کالری کمتری می سوزانند که سبب چاقی، اضافه وزن و به تبع آن ابتلا به انواع بیماری ها در درازمدت در آنها می شود. پزشکان مهم ترین وعده ی غذایی را وعده ی صبحانه معرفی کرده اند که می تواند انرژی کل روز فرد را تأمین نماید. وعده ی غذایی شام در صورت صرف دیروقت می تواند سبب ذخیره ی چربی در بدن و افزایش قند خون شود. ما می توان با ساعت درست غذا خوردن وزن خود را کاهش دهیم.

پایبندی به یک بازه زمانی خاص می تواند به معنی تفاوت بین ناامیدی و نتیجه گرفتن باشد.
اگر شما سعی می کنید که وزنتان را ثابت نگه دارید یا چند پوند وزن کم کنید، شاید بخواهید علاوه بر خوردن سالاد به جای همبرگر، کار دیگری نیز انجام دهید:تحقیقات جدید نشان می دهد که نه تنها چیزی که می خورید بلکه زمانی که آنرا می خورید نیز می تواند به سایز کمر شما اضافه کند یا باعث کاهش وزنتان شود.

 

کاهش وزن

رسیدن به اندامی ایده آل

 

بهترین ساعت غذا خوردن

محققان موسسه سالک روی حدود 400موش آزمایش کردند و در طول دوره 9و 12و 15ساعته به حیوانات چاق و لاغر، رژیم های غذایی پر چرب و پر شکر دادند(به عبارت دیگر، این موشها فقط در آن بازه زمانی غذا می خوردند). در حالیکه تمام این موش ها، تعداد کالری یکسانی مصرف کردند اما آنهایی که در دوره های زمانی طولانی تر، غذا خورده بودند نسبت به آنهایی که زمان محدودی به غذا دسترسی داشتند، وزن بیشتری به دست آوردند.
بنظر می رسد که غذا نخوردن در زمان های بیشتری از روز، بر مقدار کالری ذخیره شده یا سوزانده شده توسط بدن آن موشها، تاثیر گذاشته است. این نتایج حتی نشان می دهد که حفظ یک رژیم غذایی محدود شده ممکن است به پیشگیری از دیابت و کلسترول بالا کمک کند.
هنگامیکه محققان، این نتایج را مشاهده کردند، روی موش های چاق، آزمایش دیگری انجام دادند. آنها، آن موش ها را در یک رژیم غذایی محدود شده 9ساعته قرار دادند و متوجه شدند که فقط در عرض چند روز، این موش ها بطور متوسط 5درصد از چربی بدنشان را از دست دادند و تا پایان این مطالعه 38هفته ای، بطور متوسط 25درصد از وزن بدن آنها، کاهش یافت.

 

کاهش وزن

رسیدن به اندامی ایده آل


حتی با فرض اینکه، چون این یک مطالعه بر روی حیوانات است پس نتایج آن لزوما در مورد انسان ها صادق نیست اما در سال 2007، یک تحقیق که روی انسان ها انجام شد، نتایج مشابهی را نشان داد. در این یکی، گروهی از افراد بزرگسال که در یک بازه زمانی محدود، غذا می خوردند نسبت به گروه شاهد(کنترل) که همان تعداد کالری را که در سه وعده غذایی در روز پخش شده بود، مصرف می کردند، چربی بیشتری آب کردند و وزن بیشتری از دست دادند.
بنابراین اگر به دنبال ثابت نگه داشتن یا حتی کاهش وزنتان هستید، شاید بخواهید غذا خوردن در یک بازه زمانی 9یا 12ساعته را امتحان کنید.

ساعت مناسب غذا خوردن برای کاهش وزن

4.212
این مطلب مفید بود ؟102
برگرفته از سلامتی/ی
وبگردی