نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها کاهش کلسترول خون با ابراز احساسات
ابراز احساسات ، تاثیر ابراز احساسات
پژوهشگران آریزونا به تازگی به نتایج جدیدی در مورد ارتباط میان ابراز احساسات و کاهش کلسترول خون دست یافته اند.

کاهش کلسترول خون با ابراز احساسات

ابراز احساسات برای خیلی از انسانها مشکل بوده و در بیان آن نمی توانند احساسات واقعی خود را نشان دهند.اما اگر بدانند که ابراز احساسات علاوه بر دادن نتیجه روحی به سلامتشان نیز کمک می کنند در این راه ممارست داشته و راههای مختلف را برای ابراز احساسات خود امتحان می کنند.

ابراز احساسات

با یک روش بسیار ساده می توان سطح کلسترول خون خود را کنترل کرد. پژوهشگران آریزونا دریافته اند که با بیان عشق و محبتی که نسبت به عزیزان خود داریم،می توانیم سطح کلسترول خون خود را به طور قابل ملاحظه ای کاهش دهیم.

در تحقیقی که این پژوهشگران انجام دادند داوطلبان در سه جلسه بیست دقیقه ای به مدت پنج هفته احساسات خود را درباره عزیزانشان با نوشتن روی کاغذ بیان کردند. در پایان هفته پنجم،میزان کلسترول خون داوطلبان هفت واحد یا به عبارت دیگر بیست درصد کاهش یافت.

به گفته پژوهشگران،بیان احساسات محبت آمیز باعث آزاد شدن هورمونی در بدن انسان می شود که با استرس مقابله می کند. نتیجه این پدیده کاهش کلسترول خون خواهد بود.

کاهش کلسترول خون با ابراز احساسات

کاهش کلسترول خون با ابراز احساسات
: امتیاز : 4.8 تعداد رای : 20
برگرفته از پارسی طب-/ف
این مطلب مفید بود ؟
19 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف