نمناک فرهنگ و هنرادبیات انتشار کتاب شعر لیلا اوتادی + عکس
لیلا اوتادی ، اشعار لیلا اوتادی
لیلا اوتادی بازیگر مشهور سینما و تلویزیون در کنار بازیگری شغل جدید دیگری نیز شروع کرده است او از انتشار نخستین دفتر شعر خود به نام در بهشتی که کلاغی نیست مترسک هم نیست خبر داد.
تاریخ انتشار : 6 بهمن 1393

لیلا اوتادی به تازگی مشغول شغل جدیدی است و بخاطر علاقه ای که از نوجوانی به شعر گفتن دارد فعالیتی در این زمینه شروع کرده است که از طریق انتشارات مروارید اولین دفتر شعر خود را با عنوان «در بهشتی که کلاغی نیست مترسک هم نیست» منتشر کرد.

انتشارات مروارید با انتشار مجموعه شعر «در بهشتی که کلاغی نیست مترسک هم نیست» سروده لیلا اوتادی، یکی دیگر از بازیگران سینما و تلویزیون را به عنوان یک شاعر به جامعه معرفی کرد.
این دفتر شعر که در 76 صفحه منتشر شده است شامل 35 قطعه شعر سپید است که با وجود اینکه اولین دفتر شعر شاعرش نیز به شمارم می رود به صورت دوزبانه فارسی انگلیسی منتشر شده است. ترجمه این اشعار به زبان انگلیسی را یاس گلخدابنده لو انجام داده است.

کتاب اشعار لیلا اوتادی

اوتادی از هفده سالگی سرودن شعر را آغاز کرده است که گزیده ای از آنها در این دفتر شعر منتشر شده است. یکی از ویژگی های قابل اعتنای این دفتر شعر تصویرگری ایلیا تهمتنی در آن است که به زیبایی این مجموعه افزوده است.


در یکی از اشعار این مجموعه می خوانیم:

دست پر از ماه بود

حوض پر از ربنا

تازگی عید بود

خانه مادربزرگ

کرسی و قلیان و چای

راه زمستان گرفت

از دم مادربزرگ

باغچه ها جان گرفت

خانه مادربزرگ

خانه خورشید بود

عکس و آینه

قاب پر از خنده بود

آه! مرا دوست داشت

آینه شرمنده بود

خانه مادربزرگ

بوی اقاقی نداشت

گرچه همان خانه بود

چشم و چراغی نداشت
 

لیلا اوتادی در کنار حرفه بازیگری در رشته تحصیلی خودش، به معماری نیز مشغول است و عکاسی را نیز به صورت حرفه ای پیگیری می کند.کتاب شعر لیلا اوتادی توسط انتشارات مروارید در 76 صفحه با قیمت هشت هزار تومان منتشر شده است.

انتشار کتاب شعر لیلا اوتادی + عکس

انتشار کتاب شعر لیلا اوتادی + عکس
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 53
برگرفته از جام جم - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 46 7
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف