کتاب 200 هزار پوندی بنتلی
شرکت بزرگ و شناخته شده بنتلی اخیرا در جشن تولد 100 سالگی خود از کتاب تاریخچه شرکت خود با قیمت 200 هزار پوند و در 7 نسخه رونمایی کرد.

کتاب 200 هزار پوندی بنتلی با وزن 30 کیلو گرم!

دنیای بزرگ و پر خاطره اتومبیل ها یکی از دلنشین ترین و جذاب ترین خاطراتی است که ممکن است ما به آن علاقمند باشیم و امروزه همان گونه که مشاهده می کنید، در حال تجربه کردن بهترین روزهای صنعت خودروسازی هستیم که شرکت های بزرگ جهانی در حال رونمایی کردن اتومبیل های مفهومی و خاص برای سالیان آینده هستند.

این اتومبیل ها الکتریکی هستند و با عرضه آنها به بازارهای جهانی میزان آلودگی محیط زیست بر اثر گازهای آلوده ناشی از اتومبیل ها به صفر خواهند رسید و این گونه شاهد طبیعتی سالم خواهی بود و این علم و تکنولوژی در اثر دهه ها تجربه بدست آمده اند و به سادگی با طراحی و ساخت یک یا اتومبیل بدست نیامده است.

با این حال زمانیکه سخن از قدمت و تجربه می شود می توان شرکت های اتومبیل سازی متعددی را اعم از مرسدس، بی ام دبلیو، لامبورگینی، فورد، فراری، بنتلی و... اشاره نمود که در صنعت اتومبیل سازی تاثیر بسیار زیادی را اعمال کردند و این روزها اتومبیل های سوپر لوکس و قدرتمندی را از خود رونمایی می کنند!

اما در میان شرکت های ذکر شده بالا، یکی از قدیمی ترین شرکت ها به نام بنتلی می باشد که برای اولین بار در سال 1919 میلادی تاسیس شد و امروزه دارای یک قرن تجربه در ساخت و تولید اتومبیل های مختلفی می باشد و در میان سوپر لوکس های امروزی بسیار شناخته شده است.

به همین دلیل این شرکت قدیمی و با تجربه اخیرا از کتاب تاریخچه خود با ریزترین نکات ممکن رونمایی کرد که برای علاقمندان دنیای اتومبیل بسیار جالب و دیدنی بود. جزئیات بیشتر را در ادامه این مطلب از بخش سرگرمی نمناک خواهیم گفت.

همان گونه که گفته شد شرکت بزرگ اتومبیل سازی بنتلی یکی از قدیمی ترین شرکت های اتومبیل سازی جهان می باشد که قدمت آن میزان یک قرن است و این مدت همراه با پیشرفت و موفقیت این شرکت بزرگ اتومبیل سازی بوده است. به همین دلیل این شرکت بزرگ اتومبیل سازی اخیرا از کتاب تاریخچه خود با ویژگی های منحصر بفرد رونمایی کرد!

بنتلی برای جشن 100 سالگی خود از کتاب منحصر بفرد خود که دارای وزن 30 کیلوگرمی است را با عنوان " Bentley Centuries Opus " رونمایی نمود که دارای بیش از 800 صفحه می باشد و در صفحه به صفحه این کتاب از تجربیات این شرکت اعم از طراحی اولیه اتومبیل ها و... نیز درج شده اند.

با این حال این کتاب در نسخه های مختلف ساخته شده است که از گران ترین نسخه این کتاب تنها 7 نسخه ساخته شده است و برای خرید هر یک آن می بایست 200 هزار پوند هزینه نمایید که طبق برآوردهای انجام شده گران قیمت ترین کتاب خودرو در جهان می باشد.

 

کتاب 30 کیلویی بنتلی به قیمت 200 هزار پوند رونمایی شد + عکس

2.52
این مطلب مفید بود ؟11
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ف.ن
نظرات
وبگردی