کرم زنده
زن هندی به اسم Sunita که دچار درد شدید شکم به همراه تب بالا ، استفراغ و زردی به مدت 6 ماه بود ، پزشکان توانستند مشکل او را تشخیص دهند و 14 کرم زنده را از مجرای صفراوی او خارج کنند.

14 کرم زنده خارج شده از داخل مجرای صفراوی زن 

Sunita یک خانم هندی است که دچار درد شدید شکم به همراه تب بالا ، استفراغ و زردی به مدت 6 ماه بود ، که در نهایت جراحان و پزشکان توانستند 14 کرم زنده را از داخل اندام های داخلی این خانم خارج سازند .

کرم های زنده ایی که از مجرای صفراوی زن جوان خارج شد

خارج شدن کرم زنده

موفقیت پزشکان در خارج کردن کرم زنده از مجرای صفراوی

این زن 38 ساله به مدت 6 ماه دچار درد های بسیار زیادی بود که توانایی تحمل آن بسیار سخت و رنج آور می باشد و علائمی مانند درد شدید در شکم ، تب ، استفراغ و درد در قسمت های زیادی شده بود به همین دلیل یک سی تی اسکن انجام شد که بیش از 12 کرم با اندازه های بین 15 الی 20 سانتی متر بودند که در داخل مجرای صفراوی او قرار داشت .

جراحان در بیمارستان Fortis در دهلی نو(هندوستان) توانستند طی یک جراحی اورژانسی این کرم ها را از بدن این زن خارج سازند . این زن در ادامه این چنین گفت :" درد من آنچنان زیاد بود که حتی توانایی سر پا ایستادن را نیز نداشتم"

همچنین در ادامه گفت :" طی یک ماه گذشته بیش از 12 کیلوگرم کاهش وزن داشته ام و خوشبختانه پزشکان توانستند مشکل من را بیابند و آنرا بهبود دهند و اینک حال بسیار خوبی دارم "

دکتر Arvind Khurana ، سرپرست متخصصین گوارش در بیمارستان گفت :" Sunita حال بسیار مناسبی نداشت و به همین دلیل پیشنهاد شد که سی تی اسکن از شکم او انجام شود . سپس Sunita تحت عمل اندوسکوپی قرار گرفت که نشان داده شد چندین کرم با اندازه های زیاد در داخل مجرای صفراوی او قرار داشته است "

کرم زنده

عمل جراحی موفقیت آمیز خارج کردن 14 کرم زنده

"این کار دشواری بود که همه کرم ها از بدن این زن خارج شد و این در حالی است که کرم ها در روده ها یافت می شوند و پیدا شدن این کرم ها در داخل مجرای صفراوی پیدا شدند "

" هند بیشترین تعداد موارد مربوط به کرم روده دارند ، زیرا دارو های ضد سرطان در آنجا تجویز نمی شوند "

همچنین دکتر Arvind Khurana افزود :"در بیمارستان های دیگر مشکل این زن بطور اشتباه تشخیص داده شده بود و برای او تعدادی آنتی بیوتیک تجویز شده بود و هنگامی که ما بدرستی این بیماری را تشخیص کردیم ، موفق به حذف و از بین بردن کرم ها موجود از داخل مجرای صفراوی شدیم و بلافاصله بیمار بطور شگفت انگیزی بهبود یافت"

خارج کردن کرم های زنده از مجرای صفراوی زن جوان

54
این مطلب مفید بود ؟40
منبع : بخش سرگرمی نمناک /ف.ن / ف
نظرات
وبگردی