نمناک اخبارسیاست کره شمالی آماده حمله به آمریکا
کیم جونگ اون رهبر جوان کره شمالی به نیروهای مسلح این کشور دستور داد برای حمله موشکی به اهداف آمریکا در حوزه اقیانوس آرام و در خاک آمریکا آماده باش کامل باشند.
تاریخ انتشار : 9 فروردین 1392

'کیم جونگ اون نیمه شب گذشته در جلسه فوق العاده با فرماندهان ارتش، دستور آماده باش را صادر کرد. وی این تصمیم را نشان دهنده واکنش کره شمالی به اقدام روز گذشته آمریکا در به پرواز درآوردن هواپیماهای بمب افکن رادار گریز B2 در جریان انجام مانور مشترک با کره جنوبی، اعلام کرد.
طبق گزارش خبرگزاری رسمی کره شمالی، کیم جونگ اون گفت، در حالی که آمریکایی ها به اقداماتی تحریک آمیز و «احمقانه» دست می زنند ضروری است نیروهای مسلح کره شمالی «پایگاه های آمریکایی را در حوزه اقیانوس آرام و نیز استان «هاوای وجوام» را در کره جنوبی هدف حملات موشکی خود قرار دهند.»
طبق این گزارش، دو هواپیمای بمب افکنی که آمریکا روز گذشته بر فراز کره جنوبی به پرواز درآورد برای نخستین بار به چنین عملیاتی مبادرت کردند.این دو هواپیما که ظرفیت حمل و پرتاب سلاح های هسته ای را دارند از پایگاه خود در «میسوری» آمریکا به کره جنوبی آمدند و پس از انجام تمرین نظامی خود به آمریکا بازگشتند. این اقدام آمریکا تنش ها در شبه جزیره کره را تشدید کرد.آمریکا در قالب بخشی از رزمایش نظامی مشترک با کره جنوبی، این هواپیماها را به پرواز درآورد.
از سوی دیگر، «چاک هیگل»، وزیر دفاع آمریکا روز پنجشنبه در کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد آمریکا آماده مقابله با هر اقدام احتمالی از جانب کره شمالی است.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، هیگل گفت، ما به صراحت اعلام می کنیم به تعهد خود با کره جنوبی و دیگر همپیمانان مان در منطقه پایبند هستیم و از آنها دفاع خواهیم کرد. ما اقدامات تحریک آمیز کره شمال را جدی می گیریم و به آن پاسخ خواهیم داد.'

کره شمالی آماده حمله به آمریکا

کره شمالی آماده حمله به آمریکا
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از alef.ir
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف