کره مریخ
در چند روز اخیر صحبت هایی در رابطه با نزدیک شدن کره مریخ به کره زمین شده که باعث نگرانی بسیار از افراد شده است.

کره مریخ به زمین نزدیک خواهد شد؟

به گفته اخترشناسان،ماه آینده اتفاقی باور نکردنی خواهد افتاد که شانس دیدن آن بسیار کم می باشد که این روزها خبر آن به شدت در صفحات مجازی و رسانه ها در حال منتشر شدن می باشد.جزئیات کامل این رخداد شگفت انگیز را در ادامه این مطلب از بخش سرگرمی نمناک خواهیم گفت.
اخترشناسان طبق مطالعات و بررسی های خود متوجه شدند که در 31 ژوئیه سال جاری،کره مریخ با فاصله 35.8 میلیون مایل نزدیک زمین خواهد شد که جالب ترین قسمت آن،این است که با چشم غیرمسلح می توانید آنرا مشاهده نمایید.
دین رگاس،یکی از اخترشناسان "رصدخانه سینسناتی" می باشد که در مورد این موضوع شگفت انگیز این چنین گفت:"کره مریخ به قدری نزدیک به کره زمین خواهد شد که می توان آنرا به راحتی و با چشم غیر مسلح مشاهده کرد".
 
 کره مریخ

نزدیک شدن کره مریخ به کره زمین

اسم این پدیده "Perihelic opposition" می باشد که در آن کره زمین بین خورشید و مریخ قرار می گیرد که در این پدیده کره زمین و مریخ با فاصله متفاوت از هم به دور خورشید می چرخند و از آنجایی که کره زمین به خورشید نزدیک تر است،نسبت به مریخ سریعتر خواهد چرخید.بطور کلی هر دوسال یکبار یا بیشتر،کره زمین،مریخ و خورشید در یک خط مستقیم قرار می گیرند.
پدیده نزدیک شدن کره مریخ به زمین حدودا هر 15 یا 17 سال یکبار رخ می دهد و زمانیکه شما این پدیده شگفت انگیز را بدون چشم مسلح مشاهده نمایید،تنها یک شئ ایی همانند چراغ نارنجی رنگ مشاهده خواهید کرد که از ستاره های دیگر در آسمان پرنورتر خواهد بود.

کره مریخ به کره زمین نزدیک خواهد شد؟

54
این مطلب مفید بود ؟40
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ف.ن /ح.ب
برچسب :
وبگردی