نمناک ورزشفوتبال قطعی شدن کسر امتیاز از باشگاههای بدهکار فوتبال
کسر امتیاز ، کسر امتیاز از باشگاه های بدهکار
کسر امتیاز از باشگاه هایی که بدهکاری مالی دارند طبق مصوبه رسمی هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال قطعی شد.
تاریخ انتشار : 1 اردیبهشت 1396

کسر امتیاز از باشگاههای بدهکار قطعی شد

کسر امتیاز از باشگاه های بدهکار یکی از معضلاتی بود که لیگ برتر امسال با آن دست و پنجه نرم میکرد و هراس را به دل بسیاری از باشگاه های فوتبال انداخت . فدراسیون فوتبال در فصل جدید تصمیم جدی برای کسر امتیاز از باشگاه هایی که بدهکاری مالی دارند گرفته است.

تصمیم جدی فدراسیون برای کسر امتیاز از باشگاه های بدهکار

با مصوبه رسمی هیئت رئیسه، فدراسیون فوتبال موظف شده است با شروع فصل جدید از باشگاه هایی که بدهی های مالی خود را پرداخت نمی کنند امتیاز کسر کند!
فدراسیون فوتبال در نظر دارد برای ساماندهی مشکلات اقتصادی فوتبال کشور، از سال آینده از باشگاه هایی که بدهی های خود را پرداخت نمی کنند امتیاز کسر کند! این تصمیمی است که چند ماه قبل در جلسه هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال درباره آن بحث و تبادل نظر صورت گرفت و به تصویب رسید.
به این ترتیب طبق قانون جدید کمیته انضباطی و سایر ارکان قضایی موظف هستند با شروع فصل جدید سخت گیری بیشتری نسبت به باشگاه های بدهکار و احکام انضباطی که صادر می کنند داشته باشند.
در سال های اخیر یکی از انتقادهای جدی به عملکرد سه رکن قضایی فدراسیون این بوده که درباره جرایم نقدی و محکومیت باشگاه ها در پرونده شکایت بازیکنان، مربیان و افراد مختلف، آرائی صادر می کنند که قابلیت اجرایی ندارند. در ماه های اخیر هم افراد مختلفی به عدم اجرای صحیح قانون در فوتبال کشور اعتراض کرده اند.

کسر امتیاز

کسر امتیاز از باشگاه هایی که بدهکاری مالی دارند قطعی شد

این بحث ها در شرایطی مطرح شد که فیفا وقتی با بی توجهی باشگاه های مطرح فوتبال ایران با پرداخت بدهی های شان مواجه شد، همین چند ماه قبل استقلال و تراکتورسازی را از فعالیت در پنجره نقل و انتقالات محروم و این باشگاه ها را تهدید کرد اگر در مدت زمان تعیین شده بدهی را پرداخت نکنند کسر امتیاز و حتی سقوط به یک دسته پایین تر در انتظار آنها خواهد بود.
در تمام سال های گذشته در فوتبال ایران اما فدراسیون با باشگاه ها بیش از حد انتظار مماشات کرده و کار به جایی رسیده که طلبکاران زیادی علیه باشگاه ها از کمیته انضباطی حکم گرفته اند اما رأیی که آنها از ارکان قضایی فدراسیون در اختیار دارند باعث نشده آنها به پول خود برسند!
به همین ترتیب وقتی انتقادها به عملکرد فدراسیون زیاد شد، هیئت رئیسه رسماً مصوب کرد که از فصل آینده ساز و کاری تعیین شود که باشگاه مجبور شوند بدهی های خود را پرداخت کنند.
در مرحله اول باشگاه ها مجبور شدند برای اینکه بتوانند بازیکن جدید بگیرند، درصدی از پول طلبکاران خود را پرداخت کنند. این موضوع در سال آینده هم اجرایی خواهد شد و کمیته انضباطی، کمیته استیناف و حتی کمیته اخلاق مجبور هستند پیگیری های لازم برای اجرایی شدن آرای خود را داشته باشند تا بازیکنان و مربیان ایرانی که طبق قوانین اجازه طرح شکایت در فیفا را ندارند، بتوانند در ایران به حق و حقوق خود برسند.
به این ترتیب از فصل آینده فدراسیون فوتبال طبق مصوبه هیئت رئیسه از باشگاه هایی که به موضوع تسویه حساب بدهی های خود پایبند نباشند، امتیاز کسر خواهد کرد!
اینکه فدراسیون تا چه میزان قدرت اجرایی کردن مصوبه پنهانی هیئت رئیسه را دارد، سؤالی است که مرور زمان جواب آن را مشخص خواهد کرد.

قطعی شدن کسر امتیاز از باشگاههای بدهکار فوتبال

قطعی شدن کسر امتیاز از باشگاههای بدهکار فوتبال
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از خبرگزاری میزان / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف