نمناک سرگرمیگوناگون اولین کشته تصادف رانندگی در ایران + عکس
تصادف ، تصادف در ایران
مرحوم درویش خان بزرگ اسطوره موسیقی اصیل و سنتی ایران اولین قربانی تصادف ماشین در ایران بود که در سال 1305 در خیابان امیریه بر اثر تصادف درشکه اش با ماشین فورد کشته می شود.

اولین قربانی تصادف در ایران چه کسی بود؟

اولین حادثه رانندگی ایران در سال 1305 در تهران اتفاق افتاد که موجب مرگ غلامحسین درویش، نوازنده و استاد بزرگ موسیقی ایران شد.

غلامحسین درویش معروف به درویش خان یکی از نامداراترین موسیقیدانان ایران، اولین قربانی تصادف رانندگی در ایران است.

ماجرا از این قرار است که:آخر شب دوم اسفند ماه سال 1305 هجری شمسی جهت عزیمت استاد از محفل موسیقی به منزل درشکه ای دو اسبه کرایه می کنند و استاد سوار بر درشکه به طرف منزل حرکت می نماید، در آن زمان اتومبیل به تازگی وارد خیابانهای شهر شده بود و تعداد آنها به سختی به 50 دستگاه می رسید و همچنین اخذ گواهی نامه رانندگی هنوز وجود نداشت و رانندگان عموما" ناشی بودند و قوانین راهنمایی و رانندگی نیز نه وجود داشت و نه اعمال می شد.

غلامحسین درویش


زمانیکه درشکه حامل درویش خان از خیابان امیریه به سمت شمال می پیچد ، اتومبیل فوردی از جهت مخالف با درشکه و اسبهای آن تصادف می کند، اسبهای درشکه درجا تلف می شوند و استاد از درشکه به بیرون پرتاب شده و از ناحیه سر به زمین برخورد می کنند، بلافاصله مردم رسیده و مجروح را به بیمارستان نظمیه تهران که بهترین بیمارستان آن زمان تهران بود می رسانند، اما متاسفانه ضربه سنگین بوده و استاد گرانقدر موسیقی ایران بعد از 5 روز ، به دلیل ضربه مغزی فوت نموده و جامعه موسیقی را سیاه پوش و داغدار فقدان خود می نماید .

درویش خان در زمان مرگ 54 ساله بود ، پیکر استاد را در گورستان ظهیر الدوله جنب مزار مراد خود ظهیرالدوله داماد درویش مسلک ناصرالدین شاه دفن نمودند.

درویش خان اولین قربانی چنین حوادثی است که این روزها تعداد کشته هایش در کشور ما سر به فلک می کشد.

اولین کشته تصادف رانندگی در ایران + عکس

اولین کشته تصادف رانندگی در ایران + عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 5
برگرفته از تابناک باتو - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 5 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف