باستان شناسان اخیرا در یکی از گورستان های رم اسکلت کودک 10 ساله ای را کشف کردند که به دلیل داشتن بیماری مالاریا با یک سنگ در دهانش دفن شده بود.

کشف اسکلت کودک همراه با سنگ در دهان!

کودک آزاری امروزه یکی از جنجالی ترین بحث ها و گفتگوهایی است که متاسفانه با کمی جستجو در صفحات مجازی، می توان خبرها و ویدیوهای بسیار زیادی را در این مورد مشاهده کرد که در اغلب موارد بسیار دلخراش هستند و می توانند احساس بدی را به شخص منتقل سازند.

اما این اتفاقی دیرینه است که از قرن های گذشته در ایل ها و قبایل زیادی نیز رخ می داد. برای مثال زمانیکه ایل یا قبیله ای از ایل یا قبیله ای دیگر صدمه ای می دیدند، شروع به کشتار فرزندان و خانواده های آنها می نمودند.

کشف اسکلت

کشف اسکلت کودک 10 ساله

اما در گذشته به دلیل عدم وجود راه های درمان، برخی از کودکان زمانیکه به بیماری ای مبتلا می شدند را به قتل مرساندند تا افراد دیگری به آن بیماری دچار نشوند. برای مثال روز گذشته تصاویری دردناک از اسکلت بچه 10 ساله ای که به همین شیوه کشته شده بود، از یک گورستان رمی کشف شد و به شدت با واکنش های متعددی روبرو گشت. جزئیات بیشتر را در ادامه این مطلب از بخش سرگرمی نمناک خواهیم گفت.

کشف اسکلت کودک بیمار

اسکلت کودک مبتلا به بیماری مالاریا در گورستان رم

کشور ایتالیا یکی از قدیمی ترین کشورهای جهان با تمدن قدیمی است و با این وجود مردمان آن با اتفاقات تاریخی و پر حادثه متعددی روبرو شده اند. بنابراین یکی از بهترین مناطق برای باستان شناسان است تا بتوانند از روزگار مردمان این سرزمین اطلاعاتی جامع بدست آورند.

در طی تحقیقات اخیر باستان شناسان، موفق به کشف اسکلت یک کودک 10 ساله شدند که تنها به دلیل عدم شیوع بیماری مالاریا وی به دیگران به همراه سنگ در دهانش در داخل قبر قرار داده شده بود!

سنگ در دهان اسکلت کودک

سنگی که در دهان اسکت کودک 10 ساله بود

آقای دیوید سورن، یکی از باستان شناسان دانشگاه آریزونا این گونه گفت:" من هرگز چیزی شبیه به این مشاهده نکرده بودم و این بسیار شگفت انگیز و عجیب بود".

گورستان مورد نظر به نام " La Necropoli dei Bambini " در ایتالیا می باشد که اجساد آنجا متعلق به قرن پنجم هستند و اغلب آنها تنها برای عدم شیوع بیماری مالاریا در میان انسان ها و حیوانات، کشته و دفن شده اند.

کشف اسکلت کودکی که مبتلا به بیماری مالاریا بوده

52
این مطلب مفید بود ؟20
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ف.ن/ز.ت
نظرات
وبگردی