نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت کشف باکتری که انسان را زنده زنده می خورد + تصاویر
کشف باکتری ، کشف باکتری کشنده
کشف باکتری آدمخوار در سواحل تگزاس موجب نگرانی اهالی شد . این باکتری کشنده به طرز وحشتناکی گوشت انسان را زنده زنده می خورد و موجب از بین رفتن اعضای بدن می شود.

کشف باکتری کشنده آدمخوار در سواحل تگزاس

اوایل همین ماه مردی به نام " آدریان روز" در جشنی که اعضای خانواده اش به مناسبت روز پدر در یکی از سواحل تگزاس برپا کرده بودند دچار نوعی عفونت شد و به واسطه همان عفونت گوشت بدنش به طرز وحشتناکی خورده و نابود می شد ، از قرار معلوم باکتری آدم خوار در سواحل تگزاس وجود دارد و سلامت اهالی را تهدید می کند.

کشف باکتری آدمخوار

کشف باکتری آدمخوار در تگزاس

بعد از یک جشن خانوادگی در ساحل آفتابی تگزاس آدریان 42 ساله دچار سردرد و خارش شدید شد . بعد از گذشت چند روز علادم موجود در بدن او شدت گرفت و تغییرات هشدار دهنده ای در یکی از پاهای او بروز کرد. پزشکان بعد از انجام آزمایشات دقیق متوجه وجود باکتری به نام " ویبریو ولنیفیکوس " در بدن او شدند . ویروس خطرناکی که می تواند گوشت موجود زنده را بخورد ، در مواردی خوردن پوست سخت پوستان هم توسط این باکتری گزارش شده است . اصلی ترین راه ورود این باکتری به بدن شنا کردن و با قرار گرفتن در سواحل با زخم باز و مصرف غذاهای آلوده دریایی به این باکتری می باشد. این مرد 42 ساله به دلیل تشخیص زودهنگام نجات یافت اما متاسفانه دو هفته بعد از این ماجرا پیرمردی 50 ساله با همین علائم به مرکز درمانی تگزاس مراجعه کرد ولی شدت وجود و نفوذ باکتری به بدن این مرد بسیار شدید تر بود به همین علت پزشکان مجبور به قطع پای او شدند.

کشف باکتری

تصویر فرد مبتلا به باکتری کشف شده گوشت خوار در آمریکا

این نوع باکتری گوشت خوار با خوردن گوشت در بدن سمی تولید می کند که یک به یک سلول های محیط اطرافش را از بین می برد . استفادهازا انتی بیوتیک های قوی برای درمان البته اگر تشخیص به موقع انجام شود موثر خواهند بود در غیر اینصورت عضو مبتلا بایستی هرچه سریعتر قطع شود. این نوع عفونت یکی از نادرترین عفونت های کشنده است که با تضعیف سیستم ایمنی به برخی از اعضای داخلی بدن نیز حمله می کند.

کشف باکتری که انسان را زنده زنده می خورد + تصاویر

کشف باکتری که انسان را زنده زنده می خورد + تصاویر
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 14
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن
این مطلب مفید بود ؟ 13 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف