نمناک سرگرمیگوناگون کشف جسد سالم مرد 2300 ساله + تصاویر
جسد ، جسد قدیمی
کشف باور نکردنی جسد مردی کاملا سالم که از باتلاقی در حوالی معدن سنگی در کشور دانمارک توسط گروهی از کارکنان این معدن که این جسد به 2300سال پیش بر می گردد.

پیدایش جسدی سالم مردی توسط گروهی از کارکنان معدن سنگی دانمارک که این مرد متعلق به 3111 سال پیش از میلاد مسیح است دانشمندان معتقدند عدم وجود اکسیژن در باتلاق از تجزیه این جسد جلوگیری کرده است.

مرد 2300 ساله

این جسد بلافاصله به پزشکی قانونی منتقل شد و گزارش های منتشره همه را شوکه کرد. در آغاز می پنداشتند که وی یک اعدامی بوده چرا که طناب و ریسمانی بر گردن داشت. اما بعدها بطور صریح مشخص شد که او حلق آویز نشده و بدون شک یک قربانی انسانی بوده است. نبود اکسیژن در باتلاق از تجزیه و تخریب بدن او جلوگیری کرده بود. آزمایش کربن 14 مرگ وی در حدود سه قرن پیش از میلاد مسیح را تایید کرد. مرد نگون بخت تولوندی 41 سال سن و 161 سانتیمتر قد داشته که برای آن ناحیه بسیار کوتاه بنظر می رسد. لباسی از پشم گوسفند بر تن داشته و موهای سرش کاملا کوتاه و بدنش نیمه برهنه بود.

جسد قدیمی

از ته ریش کم پشتی که داشت مشخص شد او در روز مرگ صورت خود را نتراشیده بوده و آخرین غذایش نیز نوعی فرنی بود که از شیر و دانه ها جو وشماری از غلات بود که به آسانی بدست نمی آید. بنظر می رسد این غذا را برای قربانی ها تدارک می دیدند. در دستگاه هاضمه وی اثری از گوشت دیده نشده بودو مشخصا تا 12 ساعت پیش از مرگ چیزی نخورده بوده. پس از بیرون آوردن او ازباتلاق بدن او تحلیل رفت. امروزه سر او را در محفظه ای قرار داده اند که به ماکتی از بدنش وصل است که در موزه موسگارد به عموم نمایش داده می شود.او به دوره عصر آهن پیش از رومی ها تعلق دارد که از دوره های تاریخی شمال اروپا است.

جسد سالم

کشف جسد قدیمی

در این دوره تاثیرات فرهنگ سلتی بر اهالی اسکاندیناوی قابل ردگیری استو در قرن یکم پیش از میلاد با تاثیرات گسترده فرهنگ رومی به پایان می رسد.حدود 12 سال پیش از کشف این جسد در همان باتلاق جسد نیمه متلاشی شده زنی موسوم به بانوی الینگ کشف شد. او در شصت متری مرد تولوند آرمیده بود. او نیز مانند مرد تولوندی قربانی بود که پیش از فرستادنش به باتلاق اورا خفه کرده بودند. با اینحال آنقدر جسد متلاشی بود که اگر مدل موهای وی نبود جنسیتش مشخص نمی شد.

کشف جسد سالم مرد 2300 ساله + تصاویر

کشف جسد سالم مرد 2300 ساله + تصاویر
:
امتیاز : 4.7 تعداد رای : 107
برگرفته از عصر ایران - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 101 6
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف