نمناک سرگرمیدیدنی ها کشف ردپای دایناسور 140 میلیون ساله + تصاویر
ردپای دایناسور ، کشف دایناسورها
ردپای دایناسور ی از نوع گردن دراز از دوره کِرتاسه که متعلق به 135 تا 142 میلوین سال پیش است در هانوور آلمان کشف شده است که تصاویر این کشف در فضای مجازی توسط سایت تلگراف منتشر شد.

کشف ردپای دایناسور در هانوور آلمان

یافته های جدید تنها بعد از گذشت چند روزاز انتشار خبری مبنی بر یافت نشانه هایی از ردپای یک دایناسور ماده اعلام شد.این رد پای دایناسور متعلق به 142 میلیون سال پیش است و شباهت بسیاری به رد پای دایناسور مونچهاگن دارد که در سال 2009 تا 2011 کشف شد.

ردپای دایناسور

ردپای دایناسور متعلق به 140 میلیون سال پیش

کشف ردپای دایناسور

 

 به گفته ی زمین شناسان  این رد پاها متعلق به یک دایناسور گردن دراز از دوره کِرتاسه است و بین 135 تا 145 میلیون سال قدمت دارد. 
کشف ردپای دایناسور
 
ردپای دایناسور

کشف ردپای دایناسور در آلمان

این جای پاها 120 سانتی متر قطر و 43 سانتی متر عمق دارند. دیرینه شناسان وزن این دایناسور را بین 25 تا 30 تُن برآورد می کنند. 
 
به گفته مدیر حفاری های پروژه، نکته جالب توجه این است ردپاها تا مسافتی طولانی ادامه دارند و بعد یکباره دایناسور مسیرش را تغییر می دهد که واقعا در نوع خود استثنایی است. شکل پاها و نوع گام های برداشته شده نیز مخصوص دایناسورهای گردن دراز است؛ رد پاهای آن ها مثل ردپای فیل هاست. پارک دایناسور مانشی هَگِن (The Münchehagen Dinosaur Park) و موزه استانی لُوِر ساکسونی (Museum of Lower Saxony) مسئولیت محافظت از این رده پاها را بر عهده دارند. 
 
 ردپای دایناسور

کشف ردپای دایناسور درآلمان

کشف ردپای دایناسور 140 میلیون ساله + تصاویر

کشف ردپای دایناسور 140 میلیون ساله + تصاویر
:
امتیاز : 4.7 تعداد رای : 17
منبع : نمناک /ن
این مطلب مفید بود ؟ 16 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف