نمناک اخبارجامعه کشف سکه طلا و گوشی همراه از “مهدی هاشمی” در اوین
مهدی هاشمی ، مهدی هاشمی در زندان
محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری خود گفت: هفته گذشته در بازرسی که از بندهای 7 و 8 زندان اوین به عمل آمد از آقای “مهدی هاشمی” یک تلفن همراه با سیم کارت و تعدادی سکه اعم از ربع، نیم و گرمی حدود 30 عدد کشف شده است.
تاریخ انتشار : 8 شهریور 1394
بازدید : 4,799 نفر

کشف گوشی و سکه از مهدی هاشمی

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای در هشتاد و چهارمین نشست خبری خود با اهالی رسانه با اعلام این خبر گفت:دو متهمی که به اتهام جاسوسی برای آمریکا و اسراییل بازداشت شده بودند و محاکمه آنها در دادگاه انقلاب صورت گرفت، هر کدام به ده سال حبس محکوم شدند.

وی در ادامه گفت:یکی از مجرمین فتنه سال 88 که به صورت غیابی محکوم شده و فراری بود در داخل کشور شناسایی و بازداشت شد. به دلیل این که این فرد حکم غیابی داشت در حال حاضر ادامه رسیدگی به پرونده وی دنبال می شود.

سخنگوی قوه قضاییه در رابطه با وکیلی که در شهریور ماه سال گذشته به ضرب گلوله کشته شده بود اظهار کرد:بعد از کشته شدن این وکیل ضاربان فرار کردند وکه خدا را شکر همه آنها دستگیر شدند. آخرین فرد در تاریخ 1/ 6/ 94 دستگیر شد و اکنون همه آنها در بازداشت هستند و پرونده در حال آماده شدن برای ارسال به دادگاه است.

محسنی اژه ای ضمن گرامیداشت سالگرد شهادت شهید رجایی و باهنر هفته دولت را تبریک گفت و افزود:امیدواریم دولتمردان ما در انجام وظیفه و خدمت رسانی به مردم موفق باشند. قوه قضاییه بارها آمادگی کامل خود را اعلام کرده که هر نوع کمکی را به دولت خواهد داشت تا بتوانند در راه اهداف خود به خصوص هدف اقتصاد مقاومتی موفق باشند.

وی ادامه داد:قوه قضاییه در جهت مبارزه با همه موانع تولید، اصلاح سیستم بانکی، مبارزه جدی تر با هرگونه جرایم اقتصادی و غیر اقتصادی، حمایت از تولید و فعالیت سالم اقتصادی، مقابله با قاچاق و رانت و یا کسانی که چوب لای چرخ مردم و اقتصاد می گذارند و اصلاح مقررات و قوانینی که لازم است، کمک می کند.

محسنی اژه ای

محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضائیه

 مسئولان در طول 12 سالی که در منطقه حیران ساخت وساز می شد، کجا بودید؟

 سخنگوی دستگاه قضایی در رابطه با ساخت و سازهای غیرمجاز در منطقه حیران گفت:منطقه حیران محل مناسبی برای گردشگری است و حیف است فضای این منطقه برای منافع عده ای خاص به هم بخورد. این منطقه بیش از دو هزار هکتار است.

 وی ادامه داد:ساخت و سازهای صورت گرفته در منطقه حیران از سال 82 آغاز شده و الان در سال 94 قرار داریم. در واقع عرض ما به مسئولان این است که شما در طول این 12 سال کجا بوده اید و چه پیشگیری هایی را انجام داده اید؟

 سخنگوی دستگاه قضایی خاطرنشان کرد:قریب به اتفاق این ساخت و سازها با مجوز صورت گرفته است، اما صلاحیت افرادی که این مجوزها را صادر کردند نیز جای بحث دارد.

 سخنگوی دستگاه قضایی ادامه داد:در این رابطه عده ای ادعا کرده اند که کسانی که این مجوزها را صادر کردند حق صدور را نداشتند، حال سئوال مطرح می شود که آیا با این افراد برخورد شده است و آن فردی که مجوزها را صادر کرده در حال حاضر کجا مشغول به کار است. در واقع ما نباید بگذاریم این گونه اتفاقات تکرار شود و باید برخورد قضایی آخرین برخورد باشد.

 وی افزود:در بخش هایی که دارای طرح هادی بوده است مجوزهایی صادر شده که این مجوزها درست نبوده و الان ساخت و ساز صورت گرفته و در حال حاضر می گویند که نباید مجوز صادر می شده است.

 وی بیان کرد:منطقه حیران یکی از مناطق زیبای کشور محسوب می شود که از سال 82 این ساخت و سازها صورت گرفته و غیر از یک تعداد محدودی، مواردی وجود دارد که دارای جواز است، اما این جوازها قابل خدشه است.

 از اینکه حکم پرونده جیسون رضاییان صادره شده یا نه اطلاع ندارم

 محسنی اژه ای در ادامه نشست خبری خود اظهار کرد:از این که حکم پرونده جیسون رضائیان صادر شده یا خیر، اطلاعی ندارم. دو هفته قبل بود که آخرین دفاع از متهم اخذ و دادگاه تمام شد، اکنون بنده اطلاع ندارم که حکم صادر شده یا خیر.

 

کشف تلفن همراه و سکه طلا در زندان از مهدی هاشمی

 خبرنگاری سئوال خود را اینگونه مطرح کرد که اخباری منتشر شده مبنی بر اینکه در بازرسی از بند 7 اوین که مهدی هاشمی در آنجاست، وسایل غیرمجازی کشف شده، آیا این موضوع صحت دارد که محسنی اژه ای پاسخ داد:طبق ضوابط زندان بازرسی های سرزده یا طبق تمهیدات قبلی از بندها به عمل می آید که گاه و بیگاه در این بازرسی ها وسایل غیرمجازی کشف و ضبط می شود.

وی افزود:هفته گذشته در بازرسی که از بندهای 7 و 8 زندان اوین به عمل آمد از آقای هاشمی یک تلفن همراه با سیم کارت و تعدادی سکه اعم از ربع، نیم و گرمی حدود 30 عدد کشف شده است، البته بردن سکه غیرمجاز نیست ولی داشتن تلفن همراه غیرمجاز است. البته ناگفته نماند از بعضی از زندانیان دیگر نیز گوشی تلفن و فلش مموری کشف شده است.

 دستگیری معاون حفاظت اطلاعات قوه قضائیه صحت ندارد

 محسنیاژه ای با تکذیب دستگیری احمدی معاون حفاظت اطلاعات قوه قضائیه، گفت:این موضوع صحت ندارد، البته در استان های غرب کشور فردی خود را منتسب به حفاظت قوه قضائیه اعلام کرده بود و می خواست که از خانواده ها اخاذی کند که بازداشت شد. ناگفته نماند که وی هیچ ارتباطی به حفاظت قوه قضائیه ندارد.

 محسنی اژه ای در ادامه در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا صحبت های معصومه ابتکار که گفته از منزل یکی از اعضای سابق اداره کل محیط زیست تهران، 50 پرونده قضایی بدست آمده، صحت دارد؟ گفت:من مطالب خانم ابتکار را نخوانده ام، البته این موضوع مربوط به چند ماه قبل است که مطرح شده بود. گویا پرونده هایی حکمشان صادر و برای اجرا، ارسال شده بودند که بعداً کشف شد که این پرونده ها ارجاع داده نشده اند، ولی به طور کلی من اصل موضوع را نمی دانم.

 وی در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه آیا ما سرقت پرونده های قضایی را در قوه قضائیه داریم یا خیر، گفت:این موضوع احتمالش وجود دارد ولی در حد پرونده نیست یعنی احتمال دارد ورقی از یک پرونده به سرقت برود. به طور قطع من نمی توانم بگویم که پرونده ای از دستگاه قضایی سرقت می شود یا خیر.

 

در مورد وضعیت خاوری اتفاق خاصی نیفتاده است

 معاون اول قوه قضاییه درباره بازداشت مسئولان بانک سپه و آخرین وضعیت خاوری گفت:در مورد بازداشت مسئولان این بانک اطلاعی ندارم. در مورد وضعیت آقای خاوری هم اتفاق خاصی نیفتاده است، البته مسئولان ذیربط موضوع را دنبال می کنند.

 وی ادامه داد:متاسفانه کشورهایی که مدعی اند با فساد مبارزه می کنند حاضر به همکاری با ایران نیستند تا وی را دستگیر کنند، ولی پیگیری ها در این زمینه ادامه دارد.

 محسنی اژه ای در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا در پرونده یدالله روزچنگ، اسامی تعدادی از دلالان ارزی مطرح است یا خیر، گفت:در مورد پرونده مذکور باید بگویم که متهمان دیگری در این پرونده وجود دارند ولی هنوز کیفرخواست صادر نشده است. البته تعدادی از متهمان پرونده شان به دادگاه رفته که شامل کارمند و دلال می شوند. ناگفته نماند پرونده تا همین جا که رسیدگی شده طولانی شده و یکی از دلایل آن کارشناسی هایی است که انجام می شود.

 محسنی اژه ای ادامه داد:احتمالاً 5 نفر دیگر از متهمان این پرونده به دادگاه می روند البته به طور دقیق از آن اطلاعی ندارم.

 وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اظهارات امیرعباس سلطانی نماینده بروجرد و عضو پیگیری پرونده بابک زنجانی که گفته ما یکسری اطلاعات مهم از وی داریم که می تواند به قوه قضائیه کمک کند، اما دستگاه قضایی استقبالی از آن نمی کند، گفت:ما صددرصد آماده ایم که مجلس اگر سندی دارد به ما بدهد و از آن استقبال می کنیم.

 وی درباره شکایت آقای مشایی از حجت الاسلام والمسلمین پورمحمدی، گفت:توضیحات لازم را در این زمینه در جلسه قبل داده ام.

مهدی هاشمی ، کشف سکه و گوشی از مهدی هاشمی در اوین

کشف سکه طلا و گوشی همراه از “مهدی هاشمی” در اوین
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 8
برگرفته از ایسنا - /م
این مطلب مفید بود ؟ 8 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف