فسیل انسان

کشف فسیل 90.000 ساله انسان در عربستان + تصاویر

تاریخ انتشار : 22 فروردین 1397کد مطلب : 66819زمان مطالعه : 2 دقیقه
دانشمندان در حال تحقیقات در صحرای نفوس عربستان سعودی موفق به کشف فسیل انسان با قدمت بیش از 88 هزار سال شدند و همین نظریه مهاجرت انسان از آفریقا را به چالش کشید.

کشف فسیل 90.000 ساله انسان در عربستان سعودی

قدیمی ترین فسیل انسان این بار در جایی بیرون از قاره آفریقا کشف شد و همین دلیلی است بر اثبات فرضیه مهاجرت چند هزار ساله انسان از قاره آفریقا. 
The Oldest Human Fossil Outside Africa Found In Saudi Arabia, And It's 90,000-Year-Old
کشف فسیل انسان

کشف فسیل 88 یا احتمالا 90 هزار ساله انسان در صحرای نفوس عربستان سعودی

کشف فسیل انسان با قدمت بیش از 85 هزار سال نظریه ای را به چالش کشید

براساس گزارشات بقایای قدیمی ترین فسیل مربوط به انسان در شبه جزیره عربستان کشف شد اما قدمت این فسیل در وب سایتهای مختلف متفاوت اعلام شده است به طوریکه تلگراف قدمت فسیل را 85 هزار سال و inverse.com 88 هزار سال عنوان کرده است درحالیکه میرر و ایندین تایمز با انتشار مدارکی قدمت بقایای اسن فسیل را 90.000 سال اعلام کرده اند. 
کشف اولین بقایای فسیلی گونه انسان نوین (هومو ساپین) در عربستان سعودی نظریه غالب در مورد مهاجرت انسان های مدرن از قاره آفریقا را به چالش کشیده است و فرضیه ی اینکه انسان 20 تا 25 هزار سال زودتر از آنچه تاکنون تصور می شد از قاره آفریقا مهاجرت کرده است را تقویت می کند. فسیل کشف شده یک استخوان فالانکس است به طول 3.2 سانتی متر .
کشف فسیل انسان

عکس و مشخصات فسیل جدید کشف شده از انسان با قدمت 90.000 ساله

طبق گزارشات قبلی درمورد نظریه نظریه «خروج از آفریقا» در مورد خاستگاه انسان امروزی دانمشندان اعلام کرده بودند که انسان مدرن اصالتا اهل قاره آفریقا هستند و چندین هزار سال پیش یعنی حدود 60 هزار سال پیش از این قاره مهاجرت کرده اند. فسیل کشف شده مربوط به انگشت انسانی بوده است که بیش از 85 هزار سال پیش در صحرای نفوذ ساکن بوده است.کشف این بقایای فسیل می تواند ثابت کند که این صحرای خشک عربستان سعودی در گذشته دریاچه و علفزار بوده است.  
پیش از کشف بقایای فسیلی انسان نوین در صحرای نفوذ بیش از 800 فسیل حیوانی پیدا شده بود. از جمله حیواناتی که بقایای فسیلی آنها در این محل کشف شده بود می توان به آهو، اسب آبی و گاو وحشی اشاره کرد.

کشف فسیل 90.000 ساله انسان در عربستان + تصاویر

59
این مطلب مفید بود ؟90
منبع : بخش خبری نمناک /ن
نظرات
وبگردی