نمناک سرگرمیگوناگون شوکه کننده ترین کشف فضایی دانشمندان
کشف فضایی ، سیاه چاله
جدیدترین کشف فضایی باعث شوکه شدن دانشمندان شد, ستاره شناسان یک سیاه چاله صد هزار برابر بزرگتر از خورشید کشف کرده اند.
تاریخ انتشار : 18 شهریور 1396

جدیدترین کشف فضایی دانشمندان

سیاه چاله ناحیه ای از فضا-زمان است که آثار گرانشی آن، چنان نیرومند است که هیچ چیز - حتی ذرات و تابش های الکترو مغناطیسی مثل نور - نمی توانند از میدان گرانش آن بگریزد.

ستاره شناسان ژاپنی به تازگی یک سیاه چاله ، صد هزار برابر بزرگتر از خورشید در قلب کهکشان راه شیری شناسایی کرده اند.

این سیاه چاله در یک ابر از گاز های مولکولی پنهان شده و به همین دلیل تا مدت ها شناسایی نشده است.

کشف فضایی

کشف فضایی شوکه کننده

شکل گیری سیاه چاله با فرار ستار ه ها از خوشه های ستاره ای جوان ایجاد شده است.

دانشمندان اعتقاد دارند شناسایی این سیاه چاله بزرگ می تواند افق تازه ای از اسرار فضا را برای آنها آشکار کند و به دانسته های محققان از فضا بیفزاید.

این سیاه چاله دومین سیاه چاله بزرگ کشف شده محسوب می شود که در کهکشان راه شیری و در یک ابر گاز سمی مخفی شده است. براساس پژوهش های انجام شده این سیاه چاله حدود 250 هزار سال نوری از زمین فاصله دارد.

کشف فضایی

کشف سیاه چاله بزرگ

سیاه چاله به منطقه ای از فضا گفته می شود که دارای میدان گرانشی بسیار قوی بوده و تمامی نور ستاره ها و اجسامی که در اطراف آن هستند را به خود جذب می کند و اجازه عبور نور را نمی دهد.

ستاره شناسان ژاپنی این سیاه چاله را با استفاده از تلسکوپ زمینی آلما (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array)، در بلندی های رشته کوه آند در کشور شیلی شناسایی کرده اند.

حساسیت تلسکوپ و وضوح بالای تصاویر دریافتی به دانشمندان ژاپنی اجازه داد تا ابر هایی با 195 سال نوری فاصله از زمین را شناسایی و سیاه چاله را کشف کنند.

کارشناسان اعتقاد دارند هزاران سیاه چاله در کهکشان راه شیری وجود دارد که هنوز شناسایی نشده اند، وجود سیاه چاله ها برای ایجاد کهکشان ها، ستاره ها و ایجاد نیروی جاذبه بین سیاره ها بسیار مهم است.

نتیجه این یافته ها در مجله طبیعت ستاره شناسی (Nature Astronomy) به چاپ رسده است؛ پروفسور تومارو اوکا (Tomoharu Oka) و تیم همراهش که در پروژه شناسایی سیاه چاله بزرگ شرکت داشتند با استفاده از شبیه سازی رایانه ای موفق به شناسایی سیاه چاله شده اند، زیرا این عنصر فضایی کاملاً سیاه است و نوری از خود منعکس نمی کند، به همین دلیل تشخیص آن بسیار مشکل است.

دانشمندان اکنون در حال مطالعه بیشتر در خصوص این سیاه چاله و اثر های آن بر کهکشان راه شیری و ارائه برخی نظریه های جدید در فیزیک مدرن هستند.

شوکه کننده ترین کشف فضایی دانشمندان

شوکه کننده ترین کشف فضایی دانشمندان
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 4
برگرفته از دیلی میل -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 3 1
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف