نمناک سرگرمیدیدنی ها کشف ماموت 14 هزار ساله در کف خیابان + تصاویر
کشف ماموت ، کشف ماموت 14 هزار ساله
14 هزار سال پیش یک ماموت غول پیکر به ارتفاع 5 متر و وزن 10 تن در میان گل و لای گرفتار شده و جان خود را از دست داده بود. کشف بقایای ماموت پر از راز و رمز هایی بود که دانشمندان آن ها را بازگو کردند.

کشف ماموت

کارگران در حین حفر یکی از شلوغ ترین خیابان های مکزیک به اسکلت یک ماموت غول پیکر رسیدند.

کشف ماموت

کشف بقایای ماموت از کف خیابان

به گزارش دیلی تلگراف کارگران زهکشی بقایای یک ماموت بزرگ متعلق به 14.000 سال پیش را در زیر یکی از جاده های مکزیک کشف کردند . به گفته ی محققان این حیوان عظیم الجثه به دلیل گرفتار شدن در گل و لای جان خود را از دست داده است و نحوه قرار گرفتن استخوان های ماموت نشان می دهد که گوشت تن او پس از مرگ توسط انسان ها جدا شده است. در پروژه ای که ماه آوریل آغاز شده بود کارگران به یک استخوان منحنی بزرگ رسیدند ، دانشمندان و باستان شناسان برای بررسی فراخوانده شدند تا واقعیت آشکار شود. تیمی از متخصصان حاضر شدند و در پی جستجوهای دقیق توانستند استخوان های دنده ، مهرهای کمر و استخوان پای حیوان را نیز کشف کنند.
 
کشف بقایای ماموت

کشف بقایای ماموت 14 هزار ساله

به گفته کارشناسان این ماموت 10 تن وزن داشته است و در حدود 12.000 تا 14.000 سال پیش جان خود را از دست داده است. باستان شناسان پس از بررسی های بیشتر از کشف بقایای بیش از 50 ماموت در این منطقه خبر داده اند که در زمانهای دور دریاچه آب نمک کم عمقی بوده است.
به گفته این محققان، این دریاچه آب و نمک محل بسیار مناسبی برای سالم باقی ماندن بقایای فسیلی این ماموتها به شمار می آید.
 
تحقیقات بیشتر نشان داده که ماموت کشف شده 3.5 متر ارتفاع، 5 متر طول داشته است .نشانه های روی استخوان ها نشان می دهد که این ماموت هنگام مرگ 20 الی 25 سال سن داشته است و به دلیل وزن سنگین بعد از گرفتار شدن در منطقه ای گل آلود توانایی نجات خود را نداشته و به مرگ تلخی دچار شده است.
ماموت غول پیکر

کشف اسکلت ماموت غول پیکر در مکزیک

کشف ماموت 14 هزار ساله در کف خیابان + تصاویر

کشف ماموت 14 هزار ساله در کف خیابان + تصاویر
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن
این مطلب مفید بود ؟ 8 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف