نمناک تکنولوژیگوناگون کشف مهم در نشان دادن علایم حیاتی بیمار
علایم حیاتی بیمار ، علایم حیات بدن
محققان دانشگاه کارولینای شمالی سنسور هوشمند را با استفاده از فن آوری گجت های پوشیدنی هوشمند تعبیه کرده اند که می تواند در طول شبانه روز علایم حیاتی بدن بیمار را کنترل کند.

اختراع گجت پوشیدنی برای کنترل علایم حیاتی بیمار

بدست آوردن اطلاعات دقیق از علایم حیاتی بدن بدون استفاده از امکانات پزشکی کار آسانی به نظر نمی رسد.

محققان دانشگاه کارولینای شمالی سنسور نانوسیمی از جنس نقره را ساخته اند که امکان نظارت طولانی مدت بر علائم حیاتی افراد بیمار را دارد.
این سنسور هم شاکله خشک و هم انعطاف پذیری را دارد که میتواند روی مچ دست بیماران نصب گردیده و به صورت بسیار دقیق کنترل الکتروفیزیولوژیک و مناسبی را در مدت زمان تعیین شده روی بیماران انجام دهد.
 
سنسور حیاتی برای بیماران
 
روش کار این سنسور هوشمند به این صورت است که بین سنسور و پوست فرد بیمار ماده ژل مانندی مالیده میشود که این کار الکترودهای دقیق تری را از بدن بیمار ضبط کرده و برای کنترل علائم حیاتی ارسال میکند.
حسگر از یک لایه از نانوسیم ها که در آن جاسازی شده، تشکیل شده است که در یک پلیمر کششی قرار دارد و زمانی که کاربر در طول روز کارهای خود را انجام میدهد علائم حیاتی او را ضبط میکند.
 
سنسور حیاتی برای بیماران
 
این نوآوری گامی بزرگ در گجت های پوشیدنی و تجهیزات پزشکی به حساب می آید.
 

کشف مهم در نشان دادن علایم حیاتی بیمار

کشف مهم در نشان دادن علایم حیاتی بیمار
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 7
برگرفته از باشگاه خبرنگاران-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 6 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف