نمناک اخبارحوادث کشف پیکر خانم تاتاری زن 69 ساله ایرانی در غار مونترال
خانم تاتاری ، پیکر خانم تاتاری
پس از چندین روز بی خبری و جست و جوی دهها گروه تحقیقاتی و امدادی سرانجام پلیس شهر مونترال اعلام کرد، پیکر خانم لیلا تاتاری زن ایرانی در حفره ای نزدیک یک مدرسه پیدا شده است.
تاریخ انتشار : 14 اسفند 1395
بازدید : 3,184 نفر

پیکر خانم تاتاری در مونترال کشف شد

سخنگوی پلیس مونتریال عنوان کرده است که تحقیقات در این مورد ادامه دارد و تاکنون هیچ مدرکی که حاکی از بروز جنایت باشد به دست نیامده است.

خانم لیلا تاتاری در ساعت 14 روز 25 فوریه 2017 از ساختمان محل سکونت خود و خانواده اش در راک هیل خارج شده بود. خانواده خانم تاتاری بلافاصله پس از اطلاع از غیبت ایشان پلیس مونتریال را مطلع ساختند.

پیام دختر خانم تاتاری پس از مفقود شدن مادرش

کشف پیکر خانم تاتاری

خانم تاتاری زن 69 ساله ایرانی که مفقود شده بود

پس از مفقود شدن خانم تاتاری، دختر ایشان با ارسال پیامی در شبکه های اجتماعی ضمن توضیحاتی در مورد این حادثه، از هموطنان خود کمک خواسته بود:

“سلام به همه خواهران و برادران نا دیده ام
من آیدا تاتاری هستم ، همانی که مادرش دو روزپیش – ٢٥ فوریه- از خانه بیرون رفته و باز نگشته. مادرم لیلا تاتاری حدود چهار ماه پیش در تاریخ ٢٠ اکتبر از ایران به مونترال امد تا برای تولد دخترمان در کنار ما باشد. مادرم نزدیک به هفتاد سال دارد. نه فرانسه می داند نه انگلیسی، با کسی در مونترال در ارتباط نبوده، در این مدت فقط با ماشین بیرون رفتیم و مادرم هیچ وقت به تنهایی بیرون نبوده. قامتی متوسط دارد و ارام گام بر می دارد. ما شنبه برای خرید در حدود دو ساعت خانه را ترک کردیم ( از حدود ١٣:٥٠ تا ١٥:٤٠) وقتی برگشتیم مادرم خانه نبود دوربین های ساختمان ( راک هیل) نشان می دهند که مادرم ساعت١٤:٠١ از خانه بیرون رفته با یک پالتوی مشکی شال مشکی با راههای قهوه ای شلوار مشکی و کفش های طبی مشکی، هیچ چیز دیگری با خودش نبرده نه پول نه ادرس نه تلفن و نه حتی داروهایش را که به آنها احتیاج دارد. نمی دانیم چرا رفته و کجا رفته، به همه چیز فکر کرده ایم، هر کجا که به ذهنمان می رسید و نمی رسید را گشته ایم … در شرایط روحی مناسبی نیستم، مستاصل شده ام و عضو این گروه هم نیستم. همسرم هومن به دنبال مادرم است و ادمینهای گروه فیس بوک و تلگرام. از صمیم قلب از شما تشکر می کنم و چند خواهش دارم:
١- لطفا تا می توانید پیغام گم شدنش را به فارسی، انگلیسی و فرانسه پخش کنید هر جا که می توانید.
٢- لطفا اگر می توانید هم خودتان و هم هر کسی از نزدیکان و دوستانتان که امکانش را داردبا نماینده محلتان تماس بگیرید و بگویید که مادری از هموطنانتان گم شده و نیاز به توجه ویژه انها دارید. یک حرکت جمعی موجب توجه بیشتر پلیس می شود ( اگر در کت دونژ زندگی می کنید نماینده محل توماس موکلر است.)
٣- لطفا به نزدیکترین مراکز پزشکی نزدیکتان دائما سر بزنید شاید مادرم را به تازگی انجا برده باشند.
٤- همراهی و همدلی شما برای ما کافیست خواهش می کنم فقط برای پیدا کردن مادرم در کنار ما باشید هر گونه تلاش شما مثبت خواهد بود، فقط فراموش نکنید ما به هیچ وجه تقاضای کمک مالی از هموطنانمان نکرده ایم.

دستتان را می بوسم
خوشحالم که شما را دارم و امیدوارم به زودی خبر پیدا شدن مادرم دل تک تکمان را شاد کند
متشکرم
آیدا”

با وجود اطلاع به پلیس، صدها نفر از جامعه ایرانیان ساکن مونتریال برای یافتن ایشان به یاری این خانواده آمدند و برای سرعت بخشیدن به این امر به صورت داوطلبانه برای یافتن خانم تاتاری تلاش کردند.

آقای مجید جوان یکی از افرادی بود که از ساعت های آغازین این ماجرا با دعوت از ایرانیان ساکن مونتریال اقدام به تشکیل گروه جستجو نمود. مجید جوان در گفتگویی به سایت هدهد گفت:بلافاصله پس از مطلع شدن از این ماجرا با دوستان مختلفی تماس گرفتم و به سراغ خانواده تاتاری رفتیم. پس از گرفتن عکس و مشخصات ظاهری ایشان آگهی هایی را چاپ کرده و در منطقه شروع به جستجو کردیم. آقای جوان عنوان کرد با تقسیم مناطق مختلف این منطقه را تقسیم کرده و هر بخش را برای جستجو به گروهی از افراد داوطلب اختصاص دادیم.

در کنار این گروه، گروه های دیگری از مردم نیز با برنامه ریزی و هماهنگی های دیگر با اطلاع رسانی وسیعی را در آن منطقه و سایر مناطق -از جمله مرکز شهر مونتریال- را انجام دادند. برای هماهنگی بیشتر برای این تلاش ها در شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک و تلگرام نیز گروه هایی تشکیل شد.

به گفته خانم سارا پرهیزکار یکی دیگر از اعضای جامعه ایرانی که برای یافتن خانم تاتاری فعالیت می کرد، افراد داوطلب به جستجوی خیابان ها، بیمارستان، کلیساها، مراکز عمومی و محل های خاص مانند قبرستان پرداختند.

با وجود وارد شدن به روز سوم ناپدید شدن ایشان، گروه های جستجو ناامید نشده و همچنان به تلاش و جستجوی خود در منطقه وسیع تری از محل زندگی خانواده تاتاری پرداختند. در این روز با نماینده های مناطق اطراف تماس گرفته شده و از آنها خواسته شد بابت همکاری و گوشزد نمودن اهمیت آن به پلیس و نیروهای جستجوگر اقدام کنند.

متاسفانه تلاش های شبانه روزی خانواده، دوستان و افراد داوطلب برای پیدا کردم خانم لیلا تاتاری ثمربخش نبود و در روز سه شنبه 28 فوریه پلیس مونتریال پس از دریافت تماسی مبنی بر یافته شدن یک جسد، با حضور در منطقه و بررسی اولیه اعلام کرد که جسد یافته شده متعلق به خانم تاتاری است.

کشف پیکر خانم تاتاری زن 69 ساله ایرانی در غار مونترال

کشف پیکر خانم تاتاری زن 69 ساله ایرانی در غار مونترال
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8
برگرفته از ایران آنلاین / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 7 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف